کدام ماشین مقام محبوب ترین خودروی اروپا در سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرد؟

بی بی سی :فولکس‌واگن با فروش بیش از یک میلیون دستگاه ماشین در سال ۲۰۲۱ محبوب‌ترین مارک خودرو در اروپا شد. براساس آمار اتحادیه خودروسازان اروپا، فولکس‌واگن سال گذشته میلادی یک میلیون ۸۰ هزار دستگاه ماشین در اروپا فروخت که با وجود کاهش ۶/۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ بیشترین تعداد در کشورهای اروپایی بود.

پژو پس از فولکس‌واگن با فروش ۶۴۹ هزار و ۵۱۴ دستگاه ماشین در مقام دوم خودروهای محبوب اروپا قرار گرفت. تویوتا در این رتبه‌بندی با فروش ۶۱۵ هزار و ۱۴۲ دستگاه ماشین سوم شد. فروش تویوتا در اروپا بیش از ۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ بیشتر بود. خودروساز ژاپنی در سال گذشته میلادی پرفروش‌ترین مارک خودرو در بازار آمریکا بود.

در سال ۲۰۲۱ حدود ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه ماشین در اروپا فروخته شد که نسبت به پارسال ۲/۴ درصد کمتر بود. دلیل اصلی این کاهش کمیاب بودن تراشه‌های کامپیوتری بود که به کاهش تولید منجر شد.
فروش آلفارومئو در سال گذشته میلادی نزدیک به ۲۸ درصد کاهش یافتگروه خودروسازی هیوندای شامل دو خودروسازی هیوندای و کیا بیشترین رشد فروش را در سال گذشته میلادی داشتند. مشتریان اروپایی ۸۲۸ هزار و ۳۳۷ دستگاه از ماشین‌های این خودروساز کره‌ای را خریدند که بیش از ۲۱ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ بود. گروه هیوندای با این میزان فروش رتبه دهم را در رده‌بندی مارک‌های پرفروش به دست آورد.

آلفارومئو و میتسوبیشی بیشترین کاهش فروش را در سال گذشته داشتند. آلفارومئو با نزدیک به ۲۸ درصد کاهش ۲۶ هزار و ۳۲۲ دستگاه ماشین فروخت و فروش میتسوبیشی ۷۳ هزار و ۳۷۰ دستگاه بود. میتسوبیشی که عضوی از ائتلاف خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی است، دو سال پیش اعلام کرد که قصد دارد از بازار اروپا خارج شود. فورد هم با کاهش ۱۹ درصدی فروش سال بدی داشت.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.