نماینده مجلس ایران: دولت کارش را بلد نیست ، ما هم اجاز ه استیضاح نداریم

رضا حسینی قطب‌آبادی، عضو مجلس شورای اسلامیدویچه وله :یک عضو مجلس شورای اسلامی می‌گوید که دولت کارش را بلد نیست اما نمایندگان اجازه استیضاح وزرا را ندارند و دست مجلس کاملا بسته است. به گفته رضا حسینی قطب‌آبادی نمایندگان به اشکال گوناگون زیر فشار قرار می‌گیرند.

رضا حسینی قطب‌آبادی روز یکشنبه ۳ بهمن (۲۳ ژانویه) در گفت‌وگو با ''انتخاب'' گفت که طرح سوالات نمایندگان مجلس از وزرا، ''در نیمه راه خنثی می‌شود'' و نمایندگان اصلا اجازه استیضاح ندارند.

به گفته او، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اشکال گوناگون تحت ''فشار و لابی‌های مختلف'' قرار می‌گیرند تا نه  استیضاحی را به نتیجه برسانند و نه کاری را در جهت دفاع از حق و حقوق مردم انجام دهند.

او درباره ادعای دولت مبنی بر هماهنگی میان دولت و مجلس گفت: «من کاملا آن را کذب می‌دانم. اصلا چنین نیست و دولت تاکنون هیچ هماهنگی با مجلس، در هیچ زمینه‌ای نداشته است».

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که بورس اصلا برای خود دولت هم تعریف نشده است و نمی‌داند بورس چیست و می‌خواهد چه بکند.

حسینی قطب‌آبادی با اشاره به تصمیم دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال آینده نیز گفت که «فردا روز آن را هم به گردن مجلس خواهند انداخت».

او از مجلس به عنوان ''سنگ زیرین آسیاب'' یاد کرد چرا که همه فشار‌ها روی مجلس است و نمایندگان دائم باید صدای مردم و اهانت‌های برخی افراد را بشنوند «به دلیل اینکه دولت کارش را بلد نیست و برنامه‌ای ندارد».

این عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دست مجلس بسته است و همه چیز در اختیار دولت است.

به گفته او، عمده عزل و نصب‌ها در دولت با عنوان جوانگرایی و اصلاح انجام شده اما این افراد در حقیقت، به دلیل آشنایی، رفاقت و منتسب به طیف خاص رئیس جمهور انتخاب شدند.
استیضاح‌ چند وزیر؛ شاید وقتی دیگر
گفتنی است در هفته‌های گذشته برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزیران اقتصاد و صنعت خبر داده‌اند که ظاهرا فعلا منتفی شده است.

در همین خصوص، مهدی طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی روز ۲۵ دی ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ''برنا'' اعلام کرد که اگرچه نمایندگان در خصوص "بورس، مناطق آزاد و بعضی از انتصابات'' انتقادهایی نسبت به وزیر اقتصاد داشتند اما در حال حاضر، خبری از جمع‌آوری امضا برای استیضاح وی در میان نیست.

در جدیدترین مورد، خبرهایی در خصوص استیضاح وزیران کار و بهداشت منتشر شده است که این موارد نیز با تردیدهای جدی مواجه هستند.

از جمله، جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی روز ۲۶ دی به خبرگزاری ایلنا گفت که اگرچه وزیر کار در صورت استیضاح، ''برکنار'' خواهد شد اما استیضاح او تا پایان امسال کلید نمی‌خورد.

این در حالی است که به تازگی نیز هدیه شش میلیارد تومانی حجت عبدالملکی، وزیر کار به برنامه ''میدون'' در تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی با واکنش و انتقادهای فراوانی مواجه شد. عبدالملکی، تا چندی پیش به عنوان داور در این برنامه حضور داشته است.

مجلس یازدهم که اکثریت قاطع کرسی‌های آن در اختیار گروه‌های مختلف اصول‌گرا است، مانند دولت رئیسی خود را "ارزشی و انقلابی" معرفی می‌کند. بر همین اساس و با آشکار شدن اختلاف‌ها میان دولت و مجلس هم‌سو، به نظر می‌رسد که "ماه عسل" میان اصولگرایان زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، به پایان خود نزدیک می‌شود.
+73
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  نمیگی بلیط مال منه میگی مال تو - تهران، ایران

  نه قربان دهان شماها با حقوق و مزایای بالا بسته اند که هر چی اونها بگویند شما باید تصویب کنید. حرفم را قبول نداری ؟ لطفا فیش حقوقت را بیار
  9
  63
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  با زبون بی زبونی داره میگه همه ما ، مجلس و دولت و غیره و ذالک ، عروسکهای خیمه شب بازی ، دست مافیای بیت و سپاهیم !!
  2
  61
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  دولت نه؛نانظام ناجمهوری اسلامی داعشی شیعی کارش رو بلد نیست!..
  0
  47
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  بمعنای دیگر نماینده ها پشم هم نیستند یعنی نمایندگان در مقابل پشم دُور بیضه رهبری هم حساب نمیشوند واین به تفسیر دیگر از نظر نظام مقدس اسلامی، نمایندگان ملت پشم هستند نه نماینده ملت ممنون از این اطلاع رسانی آقای نماینده پشمکی.
  1
  40
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  مثل اینکه این آقای نماینده تو باغ نیست که میگه دولت کارش را بلد نیست و برنامه‌ای ندارد! دولت خوب بلده نوکری روسیه و چین رو بکنه و آقای رئیسی برنامه اش رو وقتی در روسیه بود از پوتین گرفت
  2
  22
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  ما هم اجاز ه استیضاح نداریم ولی اجازه غارت پول و سرمایه ملت راداریم!
  0
  23
  یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  اینا هیچی بلد نیستن، اصلامتخصص مثل خارجیهانداریم، باز خارجیها متخصص هستن،اینا فقط ترس رو یاد گرفتن که بدو مدرک فوق تخصص بگیر وگرنه سرت بی کلاه می مونه!،بدو برو خارج مدرک بگیر تاعقب نیفتی!
  0
  1
  دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران
  جمهوری اختلاسی زیر ناف ولایت وقیح ایران . () اسم نظام باید بشه این . () جمهوری اختلاسی زیر ناف ولایت وقیح ایران . ()
  0
  2
  دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.