شکست تیم ملی فوتبال زنان ایران از چین با نتیجه ۷ بر صفر

تیم ملی فوتبال زنان ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲دویچه وله :تیم ملی فوتبال زنان ایران در دومین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا با نتیجه ۷ بر صفر از ملی‌پوشان چین شکست خورد. با این وجود، این تیم هنوز از بخت راه‌یابی به جام جهانی برخوردار است.

تیم ملی فوتبال زنان ایران سه روز پس از کسب نتیجه مساوی بدون گل مقابل تیم ملی هندوستان در مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا، در دومین دیدار خود در گروه A، روز یکشنبه ۳ بهمن (۲۳ ژانویه) به دیدار ملی‌پوشان چین رفت و با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب حریف شد.

تیم ملی فوتبال زنان چین در کنار تیم ملی ژاپن از قدرتمند‌ترین و پُرسابقه‌ترین تیم‌های ملی فوتبال زنان در قاره آسیا محسوب می‌شود. این تیم از ابتدای رویارویی مقابل تیم ملی ایران با تسلط بر روند بازی، فعالیت‌های تهاجمی زیاد و نیز میزان بالای مالکیت توپ، تیم برتر در زمین بود.

پس از چندین واکنش بی‌نظیر زهره کودایی، سنگربان تیم ملی ایران، سرانجام در دقیقه ۲۸ دروازه تیم ایران برای نخستین بار باز شد. تیم ملی چین سپس در دقایق ۴۳، ۴۹، ۵۵، ۵۹، ۷۷ و ۸۲ نیز موفق به گلزنی شد.

ترکیب تیم ملی فوتبال زنان ایران در این دیدار به این شکل بود:

زهره کودایی، غزاله بنی طالبی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، بهناز طاهرخانی، ملیکا محمدی، ثنا صادقی (از دقیقه ۴۶ نگین زندی)، زهرا سربالی (از دقیقه ۶۴ فاطمه امینه برازجانی)، سمانه چهکندی (از دقیقه ۶۴ سارا قمی)، هاجر دباغی (از دقیقه ۷۸ الهام فرهمند) و افسانه چترنور (از دقیقه ۴۶ سارا ظهرابی‌نیا)

تیم ملی فوتبال زنان ایران برای صعود "مطمئن" از گروه A به مرحله بعدی، به پیروزی مقابل تیم ملی تایوان در آخرین دیدار خود در این گروه نیاز دارد. این بازی در روز ۶ بهمن (۲۶ ژانویه) برگزار می‌شود.

رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از روز ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن‌ماه (۲۰ ژانویه تا ۶ فوریه) با حضور ۱۲ تیم به میزبانی کشور هندوستان جریان دارد.

این ۱۲ تیم، در ۳ گروه چهارتیمی به دیدار هم می‌روند. ۸ تیم از بین ۱۲ تیم در مرحله گروهی به دور دوم این مسابقات صعود خواهند کرد.

سرانجام از میان این ۸ تیم، ۵ تیم برتر در پایان جام ملت‌‌های آسیا، مستقیما جواز حضور در جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳ استرالیا را به دست خواهند یافت. در صورت حضور تیم ملی استرالیا در بین این ۵ تیم و با توجه به میزبانی این کشور در جام جهانی ۲۰۲۳،‌ تیم ششم از جام ملت‌های آسیا نیز به جام جهانی راه خواهد یافت.

تیم ملی فوتبال زنان ایران به این خاطر در صورت کسب امتیاز در دیدار مقابل ملی‌پوشان تایوان و راه‌یابی به جمع ۸ تیم برتر جام ملت‌های آسیا، هنوز از بخت صعود به جام جهانی ۲۰۲۳ برخوردار است.
+17
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.