بوریس جانسون: تهاجم روسیه به اوکراین، یک فاجعه برای جهان خواهد بود

 اعزام سربازان روسیه به شبه‌جزیره کریمه یورونیوز :بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا شامگاه پنجشنبه گفت که تهاجم روسیه به اوکراین، فارغ از کوچک و بزرگی یک فاجعه جهانی خواهد بود.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز گذشته گفته بود که فکر می‌کند روسیه با اوکراین وارد جنگ می‌شود، اما نه یک جنگ تمام عیار.

نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا گفت: «شک نکنید. اگر روسیه به اواکراین حمله کند، فارغ از شکل و ابعاد آن، فکر می‌کنم نه‌تنها برای اوکراین بلکه برای روسیه و جهان هم یک فاجعه خواهد بود.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که کشورهایی اروپا و ایالات متحده آمریکا در روزهای گذشته بیش از پیش نسبت به خطر تهاجم قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین هشدار می‌دهند.

ایالات متحده آمریکا روز گذشته اعلام کرد ۲۰۰ میلیون دلار کمک امنیتی بیشتر به اوکراین خواهد داد. به‌علاوه واشنگتن اجازه انتقال تسلحیات آمریکایی از کشورهای اروپایی به اوکراین را صادر کرده است.

همزمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه با جدی توصیف کردن خطر تهدیدهای روسیه، خواستار اتخاذ یک استراتژی قدرتمند اروپایی برای رویارویی با این تهدیدها شد.
+51
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس

  چنصد ساله خود شما انگلیسی‌ها .....شدین بلای جان عالم. خفشو ....با اون سیاست کثیفتون که هرچی کشور ثروتمند بود رو به خاک سیاه نشاندید.
  10
  62
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  کافی بود آمریکابه یک کشور دیگه حمله میکرد، مردم مخصوصا خارج رفته ها در وصف غرب ستیزی جامه ها میدوانند و فریاد آزادی و استعمار ستیزی در میکردند…. مرگ بر روسیه
  17
  35
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  آب از آب تکون نمیخوره!؛برا کریمه خورد؟!؛بلاروس خورد؟!
  5
  30
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  کنترل دو استان روس زبانی که بین روسیه و اکراین اختلاف است دست روس زبانان و مخالفان اکراین است و در این شرایط نه نیازی به حمله روسیه است و نه عقل حکم میکنه. مگر تا زمانی که اکراین بخواد با زور اقدام کنه که به نظر میاد اونوقت هم با پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی بتونن مهاجمان رو شکست بدن. فقط در صورت روند شکست مخالفان اکراین روسیه وارد عمل خواهد شد که احتمال آن هم بسیار کمه. بنابراین شلوغ کاری غرب برا رسیدن به اهداف دیگر منجمله توسعه ناتو به سمت شرقه.
  3
  9
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.