رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه: حکم اعدام برومند نجفی علمی و درست است

عکس آرشیویدویچه وله :یک مقام قوه‌ قضاییه صدور رأی اعدام برای برومند نجفی، محیط‌بان را رأی "درست و علمی" خوانده ولی راه برای مصالحه با خانواده مقتول را هم باز دانسته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه صدور حکم اعدام برای برومند نجفی محیط‌بان کرمانشاهی را علمی و درست خواند و گفت، نه متهم و نه همراهانش در معرض خطر مرگ نبوده‌اند و در خودروی مقتول اسلحه وجود نداشته است.

پرویز توسلی‌زاده گفت مقتول به همراه دوستانش برای جمع‌آوری گیاهان دارویی به منطقه رفته بوده که جزو مناطق حفاظت‌شده نبوده و آنان هیچ اسلحه‌ای به همراه نداشته‌اند.

توسلی‌زاده در عین حال راه برای مصالحه با خانواده مقتول را باز دانست. قرار است سه‌شنبه هفته آینده جلسه‌ای برای حل اختلاف در ارتباط با این پرونده برگزار شود.

او اضافه کرد: «در این پرونده نیز تاکیدی بر اجرای سریع حکم نیست، زیرا هنوز استیذان انجام نشده است و زمان برای مصالحه وجود دارد.»

دو سال پیش مقتول و چند نفر از دوستانش به یکی از کوه‌های اطراف استان رفته بود که در مسیر برگشت بر اثر تیراندازی از سوی ماموران محیط زیست از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

 صدور حکم اعدام برای برومند نجفی با اعتراض گسترده فعالان محیط‌زیست و افکار عمومی مواجه شده است. فعالان معتقدند قوانین جاری از محیط‌بانان در برابر شکارچیان غیرمجاز که اسلحه نیز دارند، حمایت نمی‌کند و این امر مانع بزرگی بر سر راه حفاظت از محیط‌زیست و گرفتار شدن نگهبانان محیط‌زیست کشور است.

مقامات قضایی می‌گویند براساس قرائن و اقاریر متهم، مقتول بر اثر تیراندازی صورت گرفته با سلاح سازمانی توسط برومند نجفی به قتل رسیده است و پزشکی قانونی نیز علت تامه فوت را خونریزی مغزی و خونریزی وسیع داخلی متعاقب پارگی ریه بدنبال اصابت شیء پرتابه‌ای اعلام نموده است.

 صدور و تأیید رأی اعدام برومند نجفی کارزار اینترنتی در حمایت از او را به دنبال داشت که حتی ووریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال هم با آن همراهی کرد.

سازمان حفاظت از محیط‌ زیست ولی همانند قوه‌ قضاییه با واسطه‌گری ریش سفیدان محلی و نیکوکاران مواجه است و تشکیل چنین کارزارهایی را نمک پاشیدن بر زخم اولیای دم می‌داند.
+5
رأی دهید
-73

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  از ایران محیط زیست، جانور و گیاهی مونده که احتیاج به مراقبت داشته باشه!! همه چیز نابود شد…
  4
  30
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۶
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  محیطبان بیچاره !! نکشه ، میکشننش ( شکارچیان غیرقانونی ) بکشه هم میکشننش !! حکومت اسلامی و قانونهای احمقانه اش !!
  4
  39
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  اگر اینطور که نوشته، مقتول و همراهان اسلحه نداشته و اصلا شکارچی نبودند، پس محیط بان مجرم است . بنابر این یک پولی جمع کنی و رضایت اولیای دم را بخرید و قال قضیه را بکنید. من شخصا از جمله آخرم معذرت میخوام، ولی متاسفانه ملت ایران، با پول راضی به هر کاری میشود. در ضمن، من مخالف اعدام، در هرکجای دنیا هستم
  5
  24
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.