مشمولان خارج از کشور می توانند با ۱۵ هزار یورو سربازی خود را بخرند

فارس نیوز: عضو کمیسیون تلفیق بودجه از مصوبه امروز این کمیسیون برای امکان خرید سربازی برای مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند تا مشمولان سربازی که به دلیل حضور در خارج از کشور محسوب می‌شوند بتوانند سربازی خود را بخرند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌شان در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند به منظور اینکه برای تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: بر اساس این مصوبه درآمد حاصل از خرید سربازی توسط این افراد برای حمایت از سربازان در مناطق مرزی و محروم صرف خواهد شد.

میرتاج الدینی خاطر نشان کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون تلفیق با مصوبه امروز خود به وزارت نیرو اجازه دادند تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آبی مناطق مرزی اوراق بفروشد.
+17
رأی دهید
-138

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این مبلغ هنگفت برای آدمهای معمولی که برای دیدن اقوام به ایران رفت آمد میکنند هیچ توجیهی ندارد، شاید برای آن تجار و یا آغازاده هایی که با حکومت سر و سر دارند قابل توجیه باشد که البته برای خیلی از آنها مجراهای آشکار و نهان وجود دارد که ناچار از پرداخت این مبالغ نباشند!
  3
  60
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  چقدر گرون؟ ۱۵ هزار یورو؟. شاید مبلغ حدود ۵۰۰۰ یورو منطقی بود.
  6
  46
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
  ۴۲
  علی چلاق - دوسلدورف، آلمان

  ج. عسلامی با همین فرمون پیش بره بزودی کارش به آب حوز کشیدنو فروش و چوب حراج زدن به ننه ها و ابجیهاشون هم می رسه.
  2
  55
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
  ۳۷
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  پانزده هزار یورو گذاشته بودیم کنار براتون مثل اینکه بچه هاتون پول لازم شدن چه کم اشتها میدونی اگه تازه هیچی تو ماه خرج نکنی باید کم کم ۸ ماه تو خیابون بخوابی ۱۵ هزار یورو برای شما بیاریم واقعا عین راهزنها شدن
  1
  53
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
  ۴۲
  نمیگی بلیط مال منه میگی مال تو - تهران، ایران

  آخه چه احمقی ۱۵ هزار یورو میده که بیاد سربازی بخره؟. خب همینجوری هرمشمولی میتونه بدون مشکل ۳ ماه ایران بمونه. کدام دو تابعیتی بیشتر از سه ماه بخواد یا میتونه بمونه
  7
  63
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  مثل اینکه خیلی بی پول شدن و می خواهند از این طریق از افراد مقیم خارج بدوشند. یکبار خروجی مقیم خارج را قطع میکنند و بار دیگر اضافه میکنند . بچه هاییکه در خارج بدنیا آمدن چندان وابستگی به ایران ندارند . آنها که درسنین نوجوانی هستند و در کشورهای دموکراسی رشد و نمو کردن هیچ علاقه ایی به دیار پدر و مادرشان ندارند. مبلغ ۱۵ هزار یورو در کشورهای اروپایی یعنی کار کرد ۷ تا ۱۰ ماه حقوق یک نفر و همین مقدار در کشورهای دیگر شاید برابر کار کرد بیش از یک سال باشد. این روش آنها یعنی فرار همین جوانان و یا توریست هموطن که بیشتر به ضرر کشور است تا منفعت.
  6
  29
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان

  ایران در بد وضعی بی پول است.
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مثل تمام کارهای جمهوری اسلامی: اخاذی
  0
  30
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.