آدم‌ربایی برای سند

چند روز قبل مرد جوانی مدعی شد صاحبخانه‌اش کوروش را که مرد میانسالی بوده چند نفر ناشناس ربوده‌اند و زن جوانی هم مدعی است خانه مال اوست و می‌خواهد آنجا را بفروشد.
 
با این شکایت کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند و در بررسی‌های خود، متوجه شدند بعد از ناپدید شدن مرد میانسال، زن جوانی قصد فروش خانه میلیاردی وی را دارد. باتوجه به اظهارات متناقض زن جوان و ناپدید شدن مرد صاحبخانه، کارآگاهان، مدارکی را که زن جوان مدعی بود متعلق به او است در اختیار کارآگاهان تشخیص هویت قرار داده و معلوم شد مدارک جعلی بوده است. بدین ترتیب زن جوان به نام مهوش بازداشت و در ادامه تحقیقات همدستان او نیز دستگیر شدند. مرد میانسال نیز پس از 45 روز در یک کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران شناسایی و آزاد شد.

یکی از متهمان اصلی این پرونده در گفت‌وگو با خبرنگار «ایران» به بیان جزئیات ماجرا پرداخت و گفت: مهوش که از دوستان ماست، چند سال قبل مستأجر خانه کوروش بود. در مدتی که در آنجا زندگی می‌کرد متوجه شده بود که مرد میانسال به تنهایی زندگی می‌کند و فرزندان او ساکن کانادا هستند. از طرفی از وضعیت مالی او باخبر شده و پنهانی و بدون آنکه مرد میانسال متوجه شود، سند خانه کوروش را سرقت کرده بود. این زن مدتی بعد به سراغ ما آمد و پیشنهاد داد خانه را بفروشیم.

سند که به نام این زن نبود چطور می‌خواست بفروشد؟
با سندسازی البته چون کوروش مواد مصرف می‌کرد ما به عنوان مأمور به سراغ او رفتیم و او را به کمپی در شرق تهران منتقل کردیم و مدعی شدیم که اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد. از آنجایی که بیشتر معتادان هم ادعا می‌کنند که مواد مصرف نمی‌کنند؛ حرف‌های کوروش مورد قبول مسئولان کمپ قرار نگرفت. ما برای اینکه آزاد نشود و فرصتی برای سندسازی داشته باشیم، هر 21 روز یکبار که زمان مرخص شدن آنها از کمپ بود، پولی به حساب کمپ واریز و ماندن آنها را تمدید می‌کردیم.

شغل کوروش چه بود؟
او در جوانی در کار خرید و فروش لاستیک بود و خانه‌ای 200 متری و 4 طبقه داشت. هر 4 طبقه را اجاره داده بود و خودش در دو اتاق روی پشت بام ساختمان زندگی می‌کرد. بچه‌هایش هم در کانادا بودند و کسی را در تهران نداشت.

چطور سند سازی کردید؟
 با کمک آشناهایی که در دفترخانه‌ای در تهران داشتیم، سند را به نام همان خانمی که چند سال قبل مستأجر خانه کوروش بود، کردیم و سند تک برگ گرفتیم.

چطور لو رفتید؟
از یک طرف که ربوده شدن کوروش اعلام شده بود و از طرف دیگر وقتی مهوش بعد از به نام زدن سند، با حکم تخلیه به سراغ مستأجران خانه کوروش رفته بود مأموران به او شک و مهوش را بازداشت کردند. مهوش ابتدا می‌گوید که سال 56 پدرش این ملک را به صورت صلح نامه از کوروش خریداری کرده است و اکنون پدر مهوش آلزایمر گرفته و در بررسی اسناد و مدارک، صلح‌نامه را پیدا کرده و آن را به نام خود انتقال داده و حالا خواهان تخلیه ملک است اما کارآگاهان اداره آگاهی حرف‌های او را نپذیرفتند. ما که شرایط را به این صورت دیدیم، خانه را به فردی فروختیم که این ماجرا هم لو رفت و دستگیر شدیم.

چند نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند؟
9 نفر اما افراد دیگری هم با ما همدستی داشتند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.