سرقت طلا با شگردکاهش مصرف برق

شاکیان پرونده سرقت مامور قلابی برقشکایت سرقت طلا با شگردهای خاص به کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت اعلام و به دنبال این شکایت‌ها تحقیقات آغاز شد.
 
شاکی‌ها که همگی خانم و حدود 100 نفر هستند به پلیس گفتند مرد جوانی به عنوان مأمور برق به سراغ آنها رفته و با ترفندی عجیب اقدام به سرقت طلای آنان کرده است. در ادامه بررسی‌ها و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت‌ها، هویت مأمور قلابی که سابقه سرقت در کارنامه خود داشت، شناسایی و بازداشت شد.

چه شگردی برای سرقت داشتی؟
به سراغ خانه‌ها یا سالن‌های آرایش زنانه می‌رفتم و خودم را مأمور برق معرفی می‌کردم. به آنها می‌گفتم که جزو مشتریان پر مصرف هستند و باید برق را قطع کنم. مثلاً می‌گفتم پول برق این ماه شما 8 میلیون تومان شده است و 8 روز باید برق قطع شود.

آنها در پاسخ چکار می‌کردند؟
اصرار  داشتند که برق را قطع نکنم به این مرحله که می‌رسید، نقشه دوم را اجرا می‌کردم. می‌گفتم کنتور برق شما نویز دارد و این موضوع باعث می‌شود که هزینه برق شما خیلی زیاد شود. اما من می‌توانم کاری کنم که این مبلغ را پرداخت نکنید. یک میلیون تومان می‌گیرم و در عوض مشکل را حل می‌کنم. آنها که در این ماجرا 7 میلیون تومان سود می‌کردند، موافقت‌شان را اعلام کرده و نوبت مرحله سوم نقشه‌ام می‌رسید.

مرحله سوم چه بود؟
به آنها می‌گفتم یک تکه طلا یا فلز برنج به من بدهید تا روی کنتور بگذارم و نویز کنتور را بگیرم. آنها هم طلاهایشان را در اختیارم می‌گذاشتند و اگر مقدار طلا کم بود، می‌گفتم این مناسب نیست و طلای بزرگتری بدهید. بعد هم با این بهانه که وسایل برقی خانه را قطع کنید یا اینکه کدی به گوشی‌تان وارد می‌شود، کد را برای من بخوانید آنها را به داخل خانه می‌فرستادم و خودم با طلاها فرار می‌کردم.

به همین سادگی به شما اعتماد می‌کردند؟
بله و اگر کسی هم باور نمی‌کرد، شماره همسرم را می‌گرفتم و به دروغ به آنها می‌گفتم اپراتور شرکت برق است می‌توانید هویت مرا از او بپرسید همسرم نیز تأیید می‌کرد و آنها باورشان می‌شد.
+18
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.