سفیر اسبق ایران در مسکو: ایرانی ها هر چه فحش میدهند به روسیه تزاری است نه روسیه امروزی

ایران وایر : محمود رضا سجادی، سفیر اسبق ایران در مسکو، ایران را متهم به بدعهدی در قبال کشور روسیه کرد و گفت تهران هیچوقت به تعهدات خود در قبال مسکو عمل نکرده است.

سجادی، روز سه‌شنبه ۲۸ دی، در برنامه‌ای در شبکه افق تلویزیون جمهوری اسلامی گفت بانک مرکزی ایران «دیدگاهی جهان سومی به روسیه دارد.»

سجادی با بیان اینکه ایران به تعهدات خود در مقابل روسیه عمل نمی‌کند، مدعی شد که بانک مرکزی ایران بر خود فرض می داند که تعهدات مالی خود را با تاخیر در برابر روسیه انجام دهد.

امروز همچنین کاظم جلالی، سفیر فعلی حکومت جمهوری اسلامی در مسکو از آنچه روسیه نوین تحت حکومت ولادمیر پوتین نامیده ستایش کرده و گفته بود ایرانی‌ها «هر چه فحش می‌دهند، به دوران تزار است.»

جلالی در مصاحبه با روزنامه ایران مدعی شده بود: «ماشین عملیات روانی وتبلیغاتی انگلیسی‌ها و امریکایی‌ها می خواهند با نشر روزافزون سیمای روس شرور، نفرت از روسیه و تبلیغ اینکه روس‌ها بد و خطرناک و غیرقابل اعتماد و غیر قابل پیش‌بینی هستند را تبلیغ کنند.»

دفاع سفرای فعلی و سابق جمهوری اسلامی در روسیه از این کشور در آستانه سفر ابراهیم رییسی به روسیه صورت می‌گیرد.

پیش از این، گزارش شده بود که در این سفر «سند همکاری ۲۰ساله» میان دو کشور امضا خواهد شد، ولی برخی نمایندگان مجلس گفته‌اند مراحل آماده‌سازی این سند نهایی نشده و ممکن است این سند فعلاً امضا نشود.
+9
رأی دهید
-147

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  حتی در دوره اتحاد جماهیر شوروی فکر نمیکنم هیچیک از سران کشورهای زیر سلطه اونها مثل المان شرقی یا لهستان اینقدر خاویار شوروی سابق رو‌مالونده باشن
  1
  111
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  به این میگن یک نوکر وفادار میبینید که چطور واسه اربابش پوتین دم تکان میده!! اگر بخواهیم مقایسه کنیم شاید بشه روی دوستی با روسیه یک درصد حساب کرد ولی روی دوستی با آمریکا و انگلیس صد در صد نباید حساب کرد، آمریکا و انگلیس همیشه واسه چندرغازی به متحدینشون از پشت خنجر زده اند ولی روسیه اگر طرف رو ول کرده به حال خودش ولی از پشت خنجر نزده
  18
  76
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  ۴۲
  علی چلاق - دوسلدورف، آلمان

  سگ تو روح ......و آبا و اجداد اگر دروغ بگی پست فطرت، حالا دیگه فکر مردم هم می خونید......بگو‌بخاطر چتر روز بیشتر مثل اربابت نون مزدوری خوردن مملکت رو چند فروختی.
  5
  100
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  به به دو کلمه هم از میرزا آقا خان خودفروخته به روسیه بشنو !علاوه بر این چرندیات شما باید بگویم که ما ایرانیها کلاً عادت و نذر داریم هم به روسیه و چین و هم به امثال تو پوفیوز مفتخور و رهبر و حامیان بیشرفش علاوه بر فحش دادن به خودتان به جد و آبادتان هم فحش بدهیم که بی نصیب نمانند ،جهت اطلاع گفتم که اگر نمیدانستی بدانی!
  8
  88
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  اگه منظور از روسیه تزاری شوهر عمه نداشته ات هست که ۷۰ سال پیش عمرش داده با خاله بزرگوارت نه ملت منظورشون اون نیست منظور پسرخاله های جدیدتن که تو تخت یه وری باهاشون میتمرگی .
  7
  75
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  حـ... دزد بی بوته. آره مردم اشتباه می‌کنند به روسیه بد میگن، مردم باید به بی بته هایی مثل تو و خواهر مادرت که تو خائن رو بزرگ کردن فحش بدن تا همه بدونند که چه حیوانات کثیف و خودفروخته ای هستید. حـ...، پست فطرت وطن فروش، بی ناموس.
  2
  52
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. روسها ملتی منفعت طلب هستند ،وقتی پای منفعت باشه به دشمن بیش از دوست اعتماد دا را ند.روسها هیچ دوستی در دنیا ندارند چون همه میدانند غیر قابل اعتماد هستند،دوست را وسط میدان تنها از خصوصیات روسهاست. نمونه زیاده.کوبا،شیلی،یوگسلاوی،عراق. لیبی.خبر مرگشون با عراق و لیبی. قرارداد دفاعی داشتنذ
  7
  56
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  ۵۲
  نیایش - تهران، ایران

  درست میگه ایرانیها میگن هم روسیه تزاری و هم روسیه پوتین و هم تو گ....خوردید
  5
  33
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  جلالی احمق، شاید شما در عصر حجر باشید ولی ما در دوره تزار نیستیم بی همه چیز وطن فروش بی بته. تو احمق فکر میکنی با یه مشت هالو طرفی هالوی حرامی.
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تو.. میخوری از طرف مردم حرف میزنی چاقال مفتخور. گرچه ظاهرا از قیافه ات معلومه خیلی ...میخوری و هیچ چیش رو هم پس ندادی
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. خب من که خلاف این رو ننوشتم ! روسها در دوستی و اتحاد وقتی پای منفعت باشه متحدشون رو تنها میگذارند ولی آمریکا و انگلیس از پشت خنجر میزنند!! جدیدترین نمونه اش افغانستان
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  اینکه ما با همه ی دنیا مشکل داریم، روسیه، چین، آمریکا، اسراییل و چه می دانم حتی بورکینافاسو و به همه هم فحش می دهیم، آیا تصادفی است؟! روابط با دنیا باید درست باشد، از دیگران دشمن ساختن برای رسیدن به اهداف سیاسی یک خط سرخ پر از خون در طول تاریخ ما در این هزار سال گذشته است، ولی هرگز به این فکر نکرده ایم که چرا اعراب و مغول ها در این هزار سال گذشته، درون خانه ی خودمان بر ما حکومت کرده اند!!! لطفا خارج و دشمن های ساختگی را ول کنید، به درون خودتان نگاه کنید، یا توی آینه به چهره ی خودتان!
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  دِ نَ دِ؛منظورمون کل روسیه از ازل تا ابده!. تو دنیا هییییچ کشوری؛تکرار میکنم هیچچچچچ کشوری اندازه روسیه به این مرز و بوم با مردمانش و تمام جانورانش آسیب نرسونده؛تا بوده این روسیه دشمن ما بوده و بس؛البته دیپلماسی عرصه دوست و دشمن نیست ولی در برابر روسیه حتما لازمه با چراغ خاموش حرکت کنی!..
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. من با این تحلیل شما موافق نیستم، چون شما بدون مدرک سخن می گویید، روسیه و هیچ کشور دیگر در طول تاریخ با ما دشمن نبوده است، دشمن درون ماست، لطفا ما را به بیرون حواله ندهید!
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.