علیرضا دبیر: گرین‌کارت آمریکا را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نیامد

 علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایرانیورونیوز :علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران درباره داشتن گرین‌کارت آمریکا که در روزهای اخیر حاشیه‌هایی ایجاد کرده است گفت که «هفت سال پیش گرین کارتم را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نیامد.»

سایت فاکس‌نیوز آمریکا هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که علیرضا دبیر از ۲۰ سال پیش گرین‌کارت آمریکا را در اختیار دارد با این حال شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد. اخیرا ویدئویی از دبیر منتشر شده است که تاکید دارد که شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهد اما مهم است که این موضوع را در عمل نشان دهند.

این حواشی در حالی ایجاد شده است که تیم ملی کشتی ایران قرار است ۲۳ بهمن ماه به آمریکا برود و مسابقه‌ای دوستانه با تیم ملی این کشور داشته باشد.

علیرضا دبیر امروز در یک نشست خبری درباره گرفتن گرین‌کارت آمریکا گفت: « ما در المپیک سیدنی مانند بسیاری از ورزشکاران گرین کارت گرفتیم شاید درس بخوانیم. خیلی ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می رود تا ویزا بگیرد؟ گرین کارت با تابعیت که قسم می خورند خیلی فرق دارد. من ۷ سال پیش آن را پس دادم اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند.»

عضو سابق تیم ملی کشتی ایران طبق خبری که ایسنا منتشر کرده است در نشست خبری امروز خود کپی پاسپورتش را بین خبرنگاران پخش کرد و گفت که : «نقدر بی عقل هستند که من را فیمیل (زن) نوشتند. دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ توضیح بده. همانجا هم از من سوال کردند چرا گربن کارت را باطل کردی که گفتم از کشورتان خوشم نیامد. از ایرانی های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه. یا می گویند من آنجا چه چیزهایی دارم. الان می گویم هر چه دارم برای آن ها. خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم.»
دبیر: از حتی به یک نفر ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم
وی افزود: «دیروز هم به سفارت آمریکا در دوبی و هم فدراسیون آن ها نامه محکمی نوشتم. یکی از همراهان ما را ۵ ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه‌های امنیتی گزارش دادم. اگر مسابقه دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است. اگر به یک نفر از کشتی گیران یا همراهان ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته به فاکس نیوز گفته بود: «قوانین صدور روادید آمریکا شامل اعضای تیم ملی ایران هم می‌شود و به این معناست که احتمال صادر نشدن ویزا برای تیم ملی کشتی ایران وجود دارد».

با این حال علیرضا دبیر در نشست امروز از آمریکایی‌ها برای حضور در تهران دعوت کرد و گفت: «همین جا اعلام می کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می دهیم. ما از این برخورد گله داریم. ما دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم. ما همه رفیق هستیم.»

این قهرمان المپیک درباره حواشی این سفر گفت که داستان از موضوع قاسم سلیمانی شروع شد. وی افزود: «حتما باز هم از او تعریف می کنم. این کار را با من می کنند تا ورزشکاران دیگر حرف نزنند. اگر عکس او را در اتاقم زدند حتما درباره او صحبت می کنم.»

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز هفته گذشته در واکنش به این گزارش فاکس نیوز در یک نشست خبری گفته بود: «نباید ورزش را سیاسی کرد».
+141
رأی دهید
-290

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Herzl - امستردام، هلند

  مثل آخوند دروغ میگه آره جون عمت پس داده پس برای چی گرفتی اگر از کشورشان خوشت نمی آمد !
  24
  293
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس

  خوب مشخصا برای آشغالهای که هیچی برای گفتن ندارن اروپا و آمریکا جالب نیست چون اونجا کسی شماها رو به چیزشم حساب نمیکنه در ایرانه که دستمال به دستهایی مثل شما برو بیا دارن آن هم دیگه آخرشه. نون بمال بمال به کسی وفا نکرده روزی میاد از ایران مردم بندازن بیرون اشغال.
  16
  266
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  دمت گرم زدی وسط خال، خیلی از ما ها اینجا هستیم و از زندگی اینجا راضی نیستیم ولی به خاطر خانواده و چیزهای دیگه مجبوریم اینجا زندگی کنیم.
  287
  133
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  تو به ریش جد و آباد خودت و رهبر علیلت خندیدی مردکه نو کیسه استخوان لیس کم خالی ببند ! خر هم زورش خیلی زیاده اما چه فایده که عقل تو سرش نیست و ارباب هم چوب به سرش میزنه هم تو …. ! خلاصه که منتظر باش چند روز دیگه تو رو هم مثل دستمال کاغذی بیمصرف میندازند دور بعدش نه راه پس داری و نه راه پیش اونوقت باید حتی به حال فاطی کپک زده متوهم که گاهیم میشه سروان هار هار غبطه بخوری !
  256
  234
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
  ۴۲
  نمیگی بلیط مال منه میگی مال تو - تهران، ایران
  جون عمت ما هم همه عبدالله !!!!!!!!
  209
  208
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  گوسفند میگه ما همه رفیق هستیم، اگر رفیق هستید پس مرگ بر آمریکا گفتنتون چیه بی شعور. در زمن مادر دروغگو، شیاد گرین کارتت رو پس دادی، بی همه چیز نون به نرخ روز خور بی وجدان.
  19
  236
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
  ۴۲
  babak.iraniii - تهران، ایران

  کسی که نهادش خ.....مال باشه چه ورزشکار چه هنرپیشه چه چوپان دوقوز آباد ذاتش خ....ماله.!.
  44
  104
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  ۵۴
  مهدی52 - روتردام، هلند

  مگه کسی به زور بهت داده بود که حالا میگی از کشورتون خوشمنمیاد یا میاد ،،، بابا کاسه لیسی هم حدودی داره !! تو خیره سرت ورزشکاری چقدر بی عرضه گی چقدر بی مایع گی
  8
  100
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
  ۴۰
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  پس دادی یا پس گرفتن ؟ 🤣
  6
  105
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  به سفارتخانه ها ابلاغ شود تا اطلاع ثانوی صدور هر گونه ویزا، و همچنین تنظیم پروستات روابط بین المللی و غیره، شخصا بر عهده دبیر فدراسیون کشتی و مزاج ایشان دارد. «همین جا اعلام می کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می دهیم». ما دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم. ما با همه رفیق هستیم.»
  6
  66
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  امثال این دبیر پارادوکسی توی ایران بین قشر ورزشکار و مدیایی زیادند.معلوم نیست چیه می گن ؟مردک می گه گفتم من از کشورتان خوشم نمیاد و برای همین گرین کارتمو پس دادم ؟اوکی من اینو باور کردم اما اگر خوشت میاد چرا میرید گدایی ویزا و تقاضای انجام مسابقه دوستانه با آمریکا و داخل خاک آمریکا می کنید ؟همون جردن بارز سیته پوست جلوش یه حرف ضد آمریکایی بزنی جوری تو را زیر مشت و گلد می گیره که خودت اط تعجب سکته کنی . امثال این دبیر از قشر کم درآمد بی سواد و خر مذهبی و تهی مهم هستند و برای یکه تکه نون که اخوند جلوی دهنشون می گیره حتی دست به کشتن مردم و هم وطنان خودشون هم می زنند . واقعا این جمهوری گوزی اخوندی نسلی بی رگ و خودخواه را تربیت کرده که فقط به فکر رفاه و تفریح و شکم خود و اطرافیانشون هستند.
  6
  70
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  اینم دروغ سال
  7
  83
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مطلقا اینگونه نیست. شاید راست میگوید . نه امریکا بهشت روی زمین است و نه ایران جهنم روی زمین.در ایجا برداشت ها و خواسته های فردی دخالت دارند. بسیاری از دوستان خود من زندگی در یک ده را در شمال به زندگی در تهران ترجیح داده اند. من اگر برگردم ایران محل اقامتم بندر انزلی و ان اطراف خواهد بود. در سطح جهانی هم چنین است.
  64
  31
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
  ۵۰
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  اتفاقا امریکا هم از تو خوشش نمیاد
  7
  93
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  حنای ریخته رو مالیده فلان جاش میگه صدقه دادم ! مردک آمریکا تروریست تشخیصش داده اقامتش را پس گرفته عین آشغال از آمریکا انداخته بیرون بعد با بیشرمی تمام میگه از آمریکا خوشم نیومد ! خوشت نمیومد ...خوردی با رهبرت رفتی گرین کارت التماسی گرفتی !
  30
  86
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه

  بر پدر هرچه دروغگو لعنت
  6
  91
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. یک بار از خانواده سوال کن، شاید خیلی خوشحال هم بشن که تو برگردی ورِ دلِ علی چلاق که ایران رو برای مفتخور هایی مثل تو بهشت کرده و دست از سر این بیچاره ها که تحملت میکنن برداری. در ضمن سولار پنلت رو هم بزن زیر بغلت و ببر ایران که برقت قطع نشه!
  9
  60
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  خود فروشی هم حدی دارد .قدیم به بعضی از زنان می کفتند روسپی . ولی بعد از گثافتی بنام عنقلاب مردان و بخصوص این نو کیسه ها این شغل را بنحو احسن انجام میدهند . شاید می کوید من ایرانی هستم. حتی اکر هم ایرانی باشد خود فروخته است .که کلمه فوق بر او صدق میکند. ای موزلف کشتی در ایران همیشه راه آزاده مردان بوده،برو ای تف برتو .ما تختی ها داشتیم موحده و حبیبی داشتیم ولی بچه موزلف در کشتی نداشتیم .
  17
  51
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان

  جالبه که ایشان اقامت و گرین کارت خود را پس داده‌اند و دلیل آن را خوب نبودن آن کشور یا تمایلات شخصی خود دانسته اند ولی همزمان به سفارت آمریکا فرموده‌اند ما از شما دعوت می‌کنیم و ویزایی شما را هم در فرودگاه به شما می‌دهیم (حضور در ایران دعوت می کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می دهیم) حضرت آقا اولا شما چه شخصیت سیاسیی دارید که در پست وزارت امور خارجه ویزا صادر می‌کنید و اگر برای شما آن کشور خوب نبوده چطور عبور این..... کشور خود را به دیگران توصیه می‌کنید دقیقا حرف زدن و گفتار ...... مطمن باش اگر اکنون در مقابل شخص خود بنده بودید ......را به جایی بوسه بر بازوی پهلوانی شما مینداختم ، چون ملت ایران ، ملت شریف و پاکدامنی میباشد و به هیچ عنوان پذیرایی یک مشت فاحشه ولگرد و بی پدر و مادر نبوده ، نیست و نخواهد بود ، هنوز جناب پهلوان آثار تحریم‌های شکننده این حضرات بر مردم خویش را در سنگلاخهای قبرستانها و درون سطل آشغالها کودکان کار و خانوادهایی آبرومند تحمل می‌کنند چه برسد اکثریت
  5
  41
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ما نمی توانیم خواسته های خودمان را تعمیم عمومی بدهیم. در مقام مقایسه ی اماری البته ایران با امریکا قابل مقایسه نیست ولی در همین امریکا هم بیش از چند میلیون کارتن خواب و ادمیان بشدت بدبخت می بینید. کسانی می بینم که امریکائی و مثلا رفته اند در دهات اکوادور و کلمبیا زندگی میکنند. در مقام مقایسه ی اماری درست است که امریکا حرف اول را در دنیا میزند و بهمان نسبت ادم ها از هم بیگانه هستند. خوود من اگر گرفتار کبر سن و دربند به جیره ی دولتی نبودم به یقین محل اقامتم را به مکزیک یا کلمبیا تغییر میدادم که هنوز مهربانی را میتوان در چشم مردم دید
  16
  10
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  کسی که دقیقا دروغ میگه تو هستی و همه میدونند گرین کارت یه ویزای ده ساله هستش پس بعد ده سال بی اعتبار میشه و یا باید دوباره درخواست تمدید بدی یا اگر مدت خاصی در آمریکا مانده باشی میشه رفت و پاسپورت گرفت ولی دروغ تو اینه که ۲۰ سال پیش گربن کارت گرفتی و حالا میگی ۷ سال پیش رفتی و پس دادی و فک کردی مردم. احمق هستند و نمی فهمند که قبل اینکه ده سالش تموم بشه رفتی و تمدیدش کردی و حالا باید این فیلم رو بازی کنی تا مسئولین بیسواد اطلاعاتی رو خر کنی. همه میدونن برای گرفتن گرین کارت بابد کلی اطلاعات و‌فورم درخواست پر کنی و قطعا دروغ میگی چون المپیک سیدنی در استرالیا هیچ ربطی به گرین کارت آمریکا نداره و دولت آمریکا هم بدون مراسم لاتاری حق دادن گرین کارت به افراد معمولی نداره مگر درخواست پناهندگی یا سرمایه گذاری باشه پس باید بررسی بشه شما در استرالیا درخواست چی دادی که اونجا بهت گرین کارت دادن.
  7
  26
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  اوهوم!؛کانادا دوشت دالی؟!؛آفففرییینننن!!؛پووفففیوزززززززز!
  2
  6
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  سنی های خشک مذهب جای خودش! تمام شماهایی که تو خانواده یا جمع شیعه بزرگ شدین! اصل نهادینه وجودتون یعنی زرت و دورویی و تقیه و ...
  1
  3
  جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.