گروگان سابق آمریکا در ایران در وین اعتصاب غذا می‌کند

 بری روزن از جمله دیپلمات‌های آمریکایی بود که سال ۱۳۵۸ برای بیش از یکسال توسط جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شد.صدای آمریکا :بری روزن، یکی از دیپلمات‌های پیشین آمریکایی که در پی اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط نیروهای حامی جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شده بود، اعلام کرد که می‌خواهد تا چند روز دیگر به وین برود و در همبستگی با شهروندان خارجی که در ایران «گروگان» گرفته‌شده‌‌اند، اعتصاب غذا کند.

آقای روزن روز یکشنبه ۲۶ دیماه به شبکه خبری آمریکایی فاکس‌نیوز گفت به اعتقاد او مذاکرات هسته‌ای و توافق هسته‌ای پیمان‌هایی سیاسی هستند که وابسته به اعتماد بین دو طرف است و در این مرحله فکر نمی‌کند کسی بتواند به حکومت ایران اعتماد کند چرا که سیاست ایران، «سیاست گروگان‌گیری» است.

آقای روزن گفت حکومت ایران بیش از ۴۱ سال است که کارش «گروگان ‌گیری» است.

بری روزن گفت او حدود ۴۱ سال پیش در ۲۰ ژانویه ۱۹۸۱ از سوی ایران آزاد شد و از آن زمان تاکنون، «ایران به دیپلماسی گروگان‌گیری خود پایان نداده است» و هم اکنون نیز سرگرم گروگان‌گیری است.آقای روزن گفت ایران چندین شهروند آمریکایی، اروپایی و بریتانیایی را گروگان‌گرفته است و به اعتقاد او جامعه جهانی باید روشن سازد که پیش از کاهش هرگونه تحریم‌های ایران، تهران باید گروگان‌ها را آزاد کند و برای روشن کردن این نکته طی چند روز آتی به وین می‌رود.

آقای روزن گفت امیدوار است که در زمان حضورش در وین با رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران و همچنین با فرستادگان دولت ایران بتواند صحبت کند.

دولت بایدن و ایران چندین دور مذاکرات غیرمستقیم را در وین اتریش دنبال کرده‌اند. واشنگتن می‌گوید اگر ایران به تعهدات خود در برجام بازگردد، آمریکا نیز به این توافق باز می‌گردد.

آقای روزن گفت گروگان‌ها و خانواده‌ آنها رنج برده‌اند و آنها نباید از یاد کسی بروند.

بری روزن گفت همانطور که وزیر خارجه آمریکا گفته است، دولت جو بایدن، می‌خواهد حقوق بشر را به کانون سیاست خارجی آمریکا بر گرداند و به گفته آقای روزن، و این امر با آزاد کردن گروگان‌ها ثابت می‌شود.

آقای روزن گفت چیزی که اهمیت دارد این است که انسان‌ها فراتر از سیاست هستند.

در زمانی که ایران و کشورهای پنج به علاوه یک در سال ۲۰۱۵ توافق هسته‌ای را امضا کردند، در زمان اجرای این توافق چند شهروند ایرانی آمریکایی از سوی جمهوری اسلامی به آمریکا بازگردانده شدند.
+74
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس
  همتون یک اشغالی چه داخلیش چه خارجبیش. خیلی مردی برای زندانی‌های سیاسی ایران اعتصاب کن نه برای یک عده جاسوس مثل خودت. دیگه برای همه روشنه که کسی که در سفارت کار میکنه چه جونوریه همتون سر و ته یه کرباسی چه ملا چه کراواتی
  35
  35
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  برو بچه پورو گروگان بودی در عوض نفری چند میلیون دلار خسارت گرفتید بازم نکنه کمتون هست اون پول?
  42
  55
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  تو و امثال تو باید برای آنروز اعتصاب غذا میکردید که خمینی را وارد ایران کردید و یا روزی که خودت گروگان آنها بودی. این همبستگی تان آنموقع کجا بود که زندانیان را اعدام میکردند و یا در خیابان ها میکشتند. پولش را بگذار جلوی آیینه دو برابر بشه . فصل کروناست ، خطرناکه . اگه بری و کرونا بگیری و بمیری شهید نمیشی.
  40
  40
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  تو دیگه خفه شو، بی پدر مادرهای دزد. حکومت دزد شما اینها رو آورد سر کار و سرشون تو یه تربه است. و شما هم هنوز به خاطر اون گروگان گیری کذایی پول ملت ما رو بلوکه میکنید و به جیب می‌زنید. بی همه چیزهای شیاد.
  18
  40
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  ساندیس خور های این سایت نمایش همسویی خودشان با جمهوری نکبت اسلامی را تغییر داده اند ، برای اینکه ارزش حرکات ضد ج.ا را کم کنند یکی بمیخ میزنند و یکی بنعل . مثلا ۴ کامنت اول را ملاحظه کنید ، احتمالا نظر سروان و فاطی هم همین طور میباشد
  9
  0
  ‌سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  بازی بسیلر قشنگ و سنجیده ای است. رضاخان را از اصطبل اسب سفارت هلند با کودتا انگلیسی شاهش می کنند بعد از پایان تاریخ مصرفش فرار می کند و در آفریقا می میرد بعدش پسرش با بی عرضی در خدمت غربیها می شود بعد از این دیگر نیازش رفع شد شوتش می کنند و حتی زمان خارج شدن از ایران از سفیر انگلیس می پرسد.قبلا هم خمینی و خانواده ااش را از هند به ایران می آورند بعد ملاش می کنند و حوزه علیمه قم را توسط یک انگلیسی تاسیس می کنند بعد با یک فیلم خمینی را تبعید می کنند و 15 سال او را در پاریس پرورش می دهند بعد وارد ایران می کنندو ادامه بازی با گروگان گیری جنگ دشمنی با آمریکا و اسراییل داعش و الاقاعده ... اداه پیدا می کند . .....و جهالت و نادانی مردم می ماند و خواهد ماند. همه این بازی ها روی جهالت و نادانی مردم قابل سوار شدن بوده اند و هستند. از هیچ کس ناراحت نباشیم از خودمان از جهالتمان ازتنبلی مان و اعتقادات خرافاتی خودمان ناراحت باشیم. تا فکر و اعتقاداتمان تغییر پیدا نکند آینده روشنی در انتظامان نیست . همیشه بازیچه این و آن خواهیم بود دیروز مستعمره غربیها الان هم چین و روسیه . ایران را دست به دست کردند
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.