دیوید بکهام با بوسیدن لب‌های دخترش جنجال به پا کرد

بکهام در شرح عکس خودش با دخترش هارپر نوشت: «بابا و پرنسس لیا امروز صبح پیاده‌روی زیبایی داشتند» - اینستاگرام دیوید بکهام دیوید بکهام با عکسی که اخیرا در اینستاگرام منتشر کرده، دوباره بحثی را درباره «مناسب بودن» بوسیدن لب‌های دختر ۱۰ ساله‌اش برانگیخته است.

روز جمعه، این ستاره ۴۶ ساله فوتبال که بارها به دلیل بوسیدن دخترش با انتقاد روبه‌رو شده است، عکس‌هایی از پیاده‌روی اخیر این دو را منتشر کرد.

بکهام در شرح دو عکس از خود و دخترش هارپر نوشت: «بابا و پرنسس لیا امروز صبح پیاده‌روی زیبایی داشتند.»

علی‌رغم گرفتن حالتی طنزآمیز در این عکس، که نشان می‌دهد بکهام می‌دانسته که واکنش به این بوسه چه خواهد بود، بسیاری از افراد نظرات خود را نوشتند تا ناراحتی خود را از نحوه ابراز محبت این ورزشکار با دیگران در میان بگذارند.

یک کاربر نوشت: «چرا لب‌های دخترت را می‌بوسی؟ عجیب و نامناسب است.» شخص دیگری نوشت: «اگرچه بسیار شیرین است، لطفا لب‌های دخترت را نبوس.»

یکی دیگر نوشت: «بوسیدن لب‌ها بس است!»

به گفته منتقدی دیگر، بکهام باید عشق خود را با «بوسیدن پیشانی، گونه، و غیره» نشان دهد، اما نه روی لب، زیرا دخترش «دیگر بچه نیست و بوسیدن لب‌ها پذیرفتنی نیست».
در پاسخ به انتقاد نسبت به نحوه فرزندپروری بکهام، بسیاری از این پدر چهار فرزند دفاع کردند و گفتند که آن‌ها نیز اغلب لب‌های اعضای خانواده خود را می‌بوسند.

یکی از افراد در این باره نظر داد: «بیش از ۴۰ سال دارم و هنوز لب‌های مادرم را می‌بوسم و لب‌های پسران ۱۱ و ۱۴ ساله‌ام را می‌بوسم. مردم باید نگران خودشان باشند و چرت‌گویی احمقانه نکنند.»

دیگری نوشت: «زیباست. منتظر نظرهای عجیب و غریب 'لب‌های فرزندت را نبوس' باش».

این اولین بار نیست که بکهام بر سر انتخابش برای بوسیدن لب‌های دخترش درگیر جنجال می‌شود.
در سال ۲۰۱۷، در جریان یک گفت‌وگوی زنده فیسبوکی، بکهام به واکنش‌ها به عکسی از او در حال بوسیدن دخترش که آن زمان پنج ساله بود، اشاره کرد و گفت که «در واقع به‌خاطر بوسیدن لب‌های دخترم روز گذشته مورد انتقاد» قرار گرفته است، و سپس اضافه کرد: «من لب‌های همه بچه‌هایم را می‌بوسم.»

«بروکلین، شاید نه. بروکلین ۱۸ سالش است و ممکن است برای او کمی عجیب باشد. اما من با بچه‌هایم خیلی دوست هستم. من و [همسرم ویکتوریا بکهام] این گونه بزرگ شدیم و با فرزندانمان این گونه هستیم. ما می‌خواهیم به بچه‌هایمان محبت نشان دهیم و از آن‌ها محافظت کنیم، از آن‌ها مراقبت کنیم، و از آن‌ها حمایت کنیم. ما به آن‌ها ابراز محبت بسیاری می‌کنیم.»

علی‌رغم این توضیحات، در ژوئن ۲۰۱۹، پی‌یر مورگان پس از این که بکهام در سفر خانوادگی با قایق در میامی، بار دیگر در حال بوسیدن هارپر دیده شد که آن زمان هفت ساله بود، به او برچسب «حال‌به‌هم‌زن» زد.

مورگان که در برنامه گود مورنینگ بریتین (صبح‌ به خیر بریتانیا) صحبت می‌کرد، کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان را به دلیل ابراز محبت به فرزند خردسالش «حال‌به‌هم‌زن» و «عجیب و ‌غریب» خواند.

مورگان پرسید: «خیلی شیرین است، اما چرا پدری باید لب‌های دخترش را ببوسد؟ این را نمی‌فهمم. حال‌به‌هم‌زن و عجیب ‌و‌ غریب. بعد هم آن را برای دنیا پست می‌کنی. آن را برای دنیا پست کردی. آخر چرا؟»

«عجیب و غریب. عجیب و غریب. عجیب و غریب. این فقط عجیب و غریب است.»

با این حال، این انتقادها بکهام را منصرف نکرده است، زیرا این ورزشکار به بوسیدن لب‌های دخترش در ملأ عام ادامه داده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان رشد کودک، این رفتار چیزی نیست که باید برچسب «نامناسب» بر آن زد. همان‌طور که اولوین موران، درمانگر رشد عصبی و مدیرعامل کاگنی‌کیدز، پیش از این به ایندیپندنت گفته بود: «نشان دادن عشق و محبت به فرزندتان بسیار مهم است. مطالعات علمی متعددی وجود دارد که اهمیت این موضوع را برجسته می‌کند. علاوه بر این، چیزی که بیشتر مایه نگرانی من است، اعتراضی است که برخی آدم‌ها به این رفتار طبیعی می‌کنند. چرا آن را جنسی می‌کنید؟»

دکتر فیونا مارتین، روان‌شناس کودک، نیز با این موضوع موافق است. او قبلا گفته بود که نمایش عمومی فرزندپروری «زیبا» است و «هر چیزی که ارتباط عاطفی را تقویت کند، خوب است.»

او افزود: «مطمئنا بوسیدن فرزندتان نامناسب نیست.»

بکهام و همسرش علاوه بر هارپر، سه پسر به نام‌های بروکلین، ۲۲ ساله، رومئو، ۱۹ ساله، و کروز، ۱۶ ساله، دارند.
+68
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مردکه بیمار!
  115
  35
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۹
  ۴۳
  homopersia - ملبورن، استرالیا
  حرکت زیبایی نیست
  70
  75
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در اینجا تناقض احساس وجود دارد. در خیلی ها این عمل فوق العاده طبیعی و مطلقا بسیاری از پدران و مادران با بوسیدن فرزند و یا برادر و خواهر کوچکترین احساس سکسی به اولاد خودشان ندارند. برعکس عده ای همه چیز را سکسی می بینند. فراوان کسانی دیده شده اند که به فرزند خودشان هم بصورت سکسی عشق میورزند تا میرسد به معدود کسانی که با فرزندان خودشان هم سکس داشته اند. بنابراین این احساسات را نمی توان با خط کش اندازه گرفت که شامل یک عشق پاک است و یا صورت دیگری دارد. من مطمئنم که این ورزشکار نسبت به دخترش عشق و محبت خالص دارد.
  11
  99
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۴
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  این هم از عواقب بی‌شرمانه شرب خمر و گوشت خنزیر خوری.
  171
  44
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  بوسه مگر چیست فشار دولب / اینکه گنه نیست چه روز و چه شب . این بوسه رمانتیک و عاشقانه نیست و مثل آخوندا هم فکر نکنید. چقدر باید پست و حقیر باشیم که عشق و علاقه دخترش را چنین تصور کنیم .
  51
  88
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
  ۵۵
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  یک پدر دارای سلامت روان نمیتواند به دخترش چیزی غیر از مهر پدرانه داشته باشد اما باید مواظب باشد که دختر نوجوان مخصوصا در سنین نوجوانی که زمان هج.م هورمون های بلوغ جنسی است دچار سردرگمی احساسی بشود! به این دلیل کار قشنگی نیست!
  10
  70
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. باز کلمات قصارت شروع شد؟ برو نظرت را در مورد آن آخوند بنویس که حسابی همه اراجیفتان را شستشو داد. آنموقع کجا رفته بودی و برگشتی ؟ هر چند مغز تو و آخوند دستیارت یکیست. نکنه پدر ومادرت هیچوت لبت را نبوسیدن؟
  19
  50
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۶
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  کسی با بوسیدن بچش مشگل نداره ولی خدایی اینجور بوسیدن خیلی جلف و زایه هستش، اونم دختر بچه
  22
  55
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
  ۵۲
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک. من هم در کل زیاد موافق این قضیه نیستم ولی نمیشه برای همه خانواده ها نسخه نوشت که چکار باید بکنند، ولی در کل این داستان هیچ ربطی به شراب و گوشت خوک نداره همینطور که به ایرانی بودن و آمریکایی بودن ربطی نداره بلکه بعضی خانواده ها این مدلی هستند.
  3
  31
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. تو که عرب هستی و به خوک میگی خنزیر توی سایت ایرانیان یو کی چی میخوای . اینجا مال ایرانی های مقیم سراسر دنیاست. باید خون ایرانی داشته باشی که توی این سایت بیای. جای امثال تو عرب زاده و آخوندهای عرب که معلوم نیست پدرشون کدوم نفر توی گروه بوده نیست . برو سایت Arabianuk . اینجا مال ایرانی هاست.
  8
  23
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  1) اسلام در بسیاری موارد، کپی شده از یهودیت است. واژه‌ی "کشروت" در زبان عبری، یعنی‌ همانی که اسلام با نام -حلال و حرام- آنرا از یهودیت تقلید و وارد خود ساخت، به بیان دیگر، کشروت عبری یهودی، یعنی قوانین خورد و خوراک، که بر طبق آن، خوردن گوشت خوک و همچنین شتر، از دیدگاه یهودیت، حرام است. همچنین از آنجا که ساختار بیولوژیکی‌ یهودی‌ها، نوشیدن الکل را نمی‌پذیرد، از اینرو، در اسلام نیز خوردن مشروبات الکلی حرام دانسته شده است. / همسر ابراهیم با پسر نوزادش ایستاده بوده، در این هنگام می‌بیند که فرشته‌ای از آسمان فرود می‌آید، و قصد کشتن بچه‌اش را دارد. همسر ابراهیم، چاقو بر‌می‌دارد، و پوست سر آلت پسرش را می‌برد و آنرا جلوی فرشته می‌اندازد. فرشته با دیدن این مورد می‌ترسد و فرار می‌کند. همسر ابراهیم این موضوع را به ابراهیم می‌گوید، و ابراهیم دستور می‌دهد که زین‌پس، تمام پیروان ما، باید نوزادان پسر را ختنه کنند (این مورد نه جوک است و نه فیک، بلکه در متن مکتوب یهودیت موجود می‌باشد)، و بدین ترتیب ختنه می‌شود جزوی‌ از قوانین یهودیت و سپس اسلام کپی‌شده از یهودیت نیز، آنرا وارد خود می‌سازد
  3
  13
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  2) نام "داوید"(با همین گویش) یکی‌ از نام‌های زبان عبری و یهودیت می‌باشد، که معنی آن یعنی‌ "محبوب". این نام در زبان‌های شرقی‌، با گویش "داوود"، و در زبان‌های اروپایی و امریکایی، با گویش "دیوید" بکار می‌رود. همچنین نام "یاکوب" نیز نامی‌ عبری یهودی است، که نسخه‌ی شرقی‌شده‌ی آن، با گویش "یعقوب" می‌باشد. تمام دیوید‌ها، یاکوب‌ها و یعقوب‌ها، در تمام کشورهای جهان، بویژه در اروپا، امریکا و کانادا، یهودی هستند. همچنین نام فامیلی که در روسی (روسیه‌ای یا اوکراینی) دارای پسوند "برگ Berg" است، آن‌ها نیز یهودی هستند، همچون اسپیلبرگ، تراختنبرگ و غیره. هالیوود بطور کامل دست تهیه‌کنندگان و بسیاری بازیگران یهودی است. در طی‌ سالهای اخیر، وقاحت ایشان به حدی رسیده، که در فیلمهای هالیوودی که معمولی هستند و اروتیک حتا بشمار نمی‌آیند، آلت بازیگر مرد در فیلم برای چند ثانیه نشان داده می‌شود، و این در حالی‌ست که آلت او ختنه شده است، چون یهودی است. ایشان با این کار، همان دستور ابراهیم را، از جهت بصری رواج می‌دهند.
  2
  6
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  بعد اسم این خدابیامرز مایکل جکسونی بد دررفته. فقط بچه‌ها رو می‌آورد نیگا می‌کرد، نه دستی، نه بویی، هیچ کاریشون نمی‌کرد.
  44
  3
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه

  خوب جه اشکالی داره پیامبر عظیم الشان اسلام محمد خاتم النبیا هم طبق روایات اسلامی هر شب قبل از خواب هم لبان دخترش را میبوسید و هم سینه های حضرت فاطمه را میبوسید میگفت بوی بهشت میدهد ( الله اعلم شاید هم میخورد در روایات سانسورش کرده اند)
  7
  46
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  به خاطر همین اصالت و شخصیت ملبغ میلیون دلاری برای حضور ایشان در ورزش‌های بین‌المللی قطر به ایشان پرداخت گردید که به عنوان سفیر همجنس بازان و لزبینها در رقابتهای بین‌المللی شرکت فرمایند ، چرا فکر می‌کنید کسی که مربی متفکر منچستر یونایتد در آن زمان ایشان را به این سمت و مقام رسانید و از کوچه پست کوچه هایی دهات نجات داد و ایشان را بزرگ فرمود اکنون با رسیدن به پولهایی کلان ناشی از تبلیغات بایستی اکنون به میل شما و طبق فرهنگ شخصی شما رفتار نماید ، مطمن باشید که از لجن با هر بار تصویه دوباره بوی بد و زوهم به مشام شما خواهد رسید حتی اگر میلیونها دلار خرج آن کنید چون وظیفه آن چیز دیگری میباشد ، نیش زدن عقرب را هم شما نمی‌توانید تعویض کنید چون جز خلق و خوی ذاتی آن میباشد .
  3
  2
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. این مایکل جکسون را خوب امدی. به قصد اخاذی ان ادم بیگناه را خیلی چلاندند که مثلا چرا دست نوازش روی سر فرزند خوانده ات کشیده ای. کافی هست که این وکلای مفتخور لوس انجلسی بتوانند اتهامی را به یک ادم موفق و ثروتمند بچسبانند. طرف 20 سال قبل مثلا جوان بوده و عقب یک فاحشه رفته است. بعد از 20 سال این خانم به یاد شرافت نداشته اش و اخذ تلکه های کلان می افتد که تا حدود 80 درصدش توی جیب این وکلا میرود. حتما این وکلا زیر میزی های لازم را هم به قضات میدهند چون صحبت از چند میلیون دلار است.
  3
  13
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. دوست عزیز بنده به عنوان یک یهودی عرض میکنم که تمامی فرمایشات شما درست و صحیح هست و شما با اطلاعات کامل فرمایش کردید و کامنت گذاشتید . موفق باشید و سال خوبی داشته باشید
  1
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
  ۵۱
  kourosh2369 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  پاکترین بوسه بوسه پدر بر دختر است
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::danyou - تل آویو، اسرائیل::]. عزیزم شما بعنوان یک نفر یهودی ایا نمیدانید که هرکس نامش "داوود" بود الزاما یهودی نیست. چندین نفر از دوستان مسلمان من این نام را داشتند. درست است که ریشه ی این اسم یهودی است اما شاید صد برابر یهودیان (مسیحیان و مسلمان ها) این اسم را بر خود نهاده و این ها از نظر ژنتیکی حتی کوچکترین ارتباط اجدادی با قوم محترم یهودی نداشته اند. ان اقای محترم مقداری از اطلاعات را بصورت درست و غلط ترکیب کرده و به خورد خواننده میدهد. فعلا به همین یک نکته اشاره میکنم چون در این سایت باندازه ی کافی دشمن دارم
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.