فریده مرادخانی، خواهرزاده علی خامنه‌ای بازداشت شد

دویچه وله :هرانا از بازداشت فریده مرادخانی مدیر کمپین حمایت از زندانیان خبر داد. علت دستگیری خواهرزاده خامنه‌ای هنوز اعلام نشده اما برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی شعرخوانی او در مراسم بزرگداشت فرح پهلوی را سبب این بازداشت دانستند.

خبرگزاری هرانا روز یکشنبه ۲۶ دی (۱۶ ژانویه) از دستگیری فریده مرادخانی، فعال حقوق بشر و خواهرزاده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، خانم مرادخانی روز پنجشنبه ۲۳ دی در مسیر بازگشت به منزل توسط ماموران وزارت اطلاعات تهران بازداشت شده است.

نیروهای امنیتی منزل او را بازرسی کردند و شماری از لوازم شخصی وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.

فریده مرادخانی یک روز بعد در تماس با خانواده خود از انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران هنوز درباره علت بازداشت و اتهامات وارده به این فعال حقوق بشر توضیحی نداده‌اند ولی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این بازداشت را با حضور فریده مرادخانی در مراسم بزرگداشت زادروز فرح‌ پهلوی، همسر آخرین پادشاه ایران مرتبط دانسته‌اند.

این مراسم به صورت آنلاین در روز پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه سال جاری شمشی برگزار شده است. فریده مرادخوانی در این مراسم با خواندن شعری با ابراز غم و اندوه در مورد شرایط فعلی ایران خطاب به فرح پهلوی گفت: «تو خواهی آمد و نور را خواهی آورد برای شکستن ظلمت شب.
+221
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  یک پرسش : در آن ویدئو این خانم یک شعر را برای شهبانو می خواند، ارتباط آنها ویدیویی، و آن لاین است، این ارتباط ویدیویی چگونه برقرار شده بود؟! چون همزمان هردو در صفحه تلویزیون دیده می شدند، برای کنجکاوی البته پرسش شد!
  25
  45
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر هر انکه مخالف علی خامنه ای و نظام اخوندی ایران است !
  10
  203
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  داییت بمیره.
  11
  155
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۶
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  تو خبرها اومده بود وزیر بهداشت فنلاند که یه خانمیه به خاطر اینکه از تلفن دولتی سه بار به منزل زنگ زده عذرخواهی کرده و استعفا داده !!!!!!حالا اینجا عبدالملکی وزیر سرکاری و مثلا رفاه اجتماعی که از مسابقه سرکاری مسابقه میدان یا مواد فروش های میدون شوش تشریف آوردن وزارتخانه و این مسابقه اصلا قبل از وزیر شدن آقا بوده و ربطی به وزارتخانه پر از دزدی و فساد کار و رفاه غیر اجتماعی نداره با نامه فروغی مدیر شبکه سه باید ۴۸ میلیارد تومان بابت این مسابقه بدون خروجی مفید برای هیچی هیچی به شبکه سه بدهد ؛؛ آقا از جیب خلیفه میبخشه نامه زده از وزارتخانه یعنی وزارت سرکاری و رفاه  مدیران دزد فعلا علی الحساب شش میلیارد به شبکه سه بدهند. واقعا دزدی اختلاس بخور بخور ضد و بند از این آشکار تر توی این مملکت بی سر و صاحب پیدا نمیشه. خوبه سایت خوب ایرانیان انگستان نامه فروغی به عبدالملکی را جهت اطلاع مردم توی خبرهای کانال بگذاره ملت دزدی علنی را ببینند.
  11
  59
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۹
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. کنجکاویت تو حلق عمام خامنه ای آخه با لپ تاب تا حالا ارتباط تصویری با واتس اپ نداشتی ؟ خوب .....با یه کابل اچ دی ام آی میشه تصویر رو انداخت روی تلویزیون یا حتی اگر گوشیت سامسونگ باشه و تلویزیونتم سامسونگ باشه وایرلس راحت میشه میرور کرد تصویر رو. تو کانادا چیکار میکنی؟ گوگل که داری یه سرچ کن از کنجکاوی دربیای بدبخت شاید یهو ندانسته مردی آرزو به دل موندی.
  29
  47
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۶
  ۴۷
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  paksan - ایران، ایران. انیشتین دوزاری این چه طرز صحبت کردنه ..؟بنده خدا یه سوال کرد تو هم اگه میدونی مثل آدمای با شعور جوابشو بده در غیر این صورت ... بی ادبی نکن به شخصیت دیگران.
  5
  49
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  جمهوری اسلامی همونطور که خاوری رو گذاشته توی red لیست اینتر پول باید این خانواده پهلوی هم بزاره تو لیست و اون پول های دزدی این خاندان رو پس بگیره تا حالشون جا بیاد.
  85
  22
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  ۴۲
  نمیگی بلیط مال منه میگی مال تو - تهران، ایران
  مزخرف هست اینها همه شایعه پوچ هست
  28
  22
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
  ۴۳
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  صد درصد یک پروژهء نفوذ و مهار از درون بر علیه خاندان پهلویست در فردای سرنگونی خامنه ای. ملت ساده دل، لطفاً بازی نخورید.
  2
  15
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
  ۵۰
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. تو دوغت رو بنوش. اگه راست میگی نگران دزدی ۴۵ سال پیش خاندان پهلوی هستی چرا صدات برای دزدیهای این ۴۵ سال ج.ا را به حساب نمیاری و از کسی طلب نمیکنی اخوندها و دزدهای دور و برشون رو دادگاهی کنه.
  4
  44
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. Zoom و microsoft teamview .اگر در کانادا هستی.باید بدانی در ایام کرونا. این چیز ها خیلی‌ معمولی شده.البته امیدوارم. که فقط کنجکاو بودید.که بدانید. نه اینکه این خانم چرا با فرح پهلوی هم سخن شد. و نه با فک و فامیل با محروم قطبزاده و بازرگان. فرح پهلوی تا آنجا که ما می‌‌دانیم. ترک هم نیست. که مخالف باشید.
  6
  11
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::صدای خسته - بروج، بلژیک::]. شما جدید هستید. ما با این azadi2011 از کانادا ۴ سال است سر و کل می‌‌زنیم. ایشون نه مخالفتی با امت ریش دارند. نظر ایشون به پان ایرانیست ها. دست پخته شیخک خیلی‌ نزدیک است. کافی‌ است. فقط یک مقاله از ترکا اینجا گزارند. آتش از آتش امت ریش داغتر. همه چیز را ول کرده. چسبیده به صفوی .قجار .ترک و مغول. تاتار . ۴ سال کوشش هدف چیست؟ یک بار از زبان در رفت. و گفت محروم قطبزاده. نه اینوری است. نه اونوری.نه زنگی زنگ .نه رمی روم. این کنجکاوی هم . کنجکاوی معمول نیست. یک نمونه نیش زدن است. ولی خجالتی است. راز بعضی‌‌ها در این است. که خود را مانند شنوندگان نادان جلوه دهند. به طوری که فکر کنند آنها هم مانند او باهوش هستند.
  6
  16
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  واقعا برایم پرسش بود، و تکنیک را می دانم با گوگل میت کار کرده ام، ولی برای یک پرسش چقدر فحش خوردم، عجب ملتی هستید شماها! من در عمرم به کسی توهین نکرده ام! چه برسد به شهبانو که یک شخصیت تاریخی و جهانی است، و مادر همه ی ماست، یک ایرانی واقعی و وطن دوست، زرتشت جان چرا بیخودی داغ می کنی؟ بارها گفته ام من با هیچ ملیتی مشکل ندارم، نگاه من به تاریخ است و ایران مان را دوست دارم، همینجا عرض کنم که من طرفدار حکومت ایران نیستم و انتقاد به ان دارم، ولی با دلیل و منطق بهتر است، فحش را نمی پسندم، من همه را، حتی اخوندها را نهایتا ایرانی می دانم، ولی هرکس جرمی کرده باید در دادگاه قانونی ثابت و مکافات شود،
  3
  6
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::paksan - ایران، ایران::]. نمی دانم توی خانه هم همینجوری جواب داداش هات را می دهی؟
  1
  6
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. حتما باید به جناحی وابسته باشم؟ من کاری اصلا به سیاست ندارم، اشکالی دارد، سیاست علم است، و کار من نیست، مگر زوری است؟ من تاریخ ایران را در اوقاف فراغت می خوانم و گاهی که سنداوغلو اینجا به ایرانیان توهین می کند را جوابی برایش می نویسم، چرا به ریش شما بر می خورد؟ چرا به او هرگز چیزی نمی گویی؟!! در ضمن از اینکه نوشتار ت و گرامر ان بهتر شده جای خوشحالی است!
  1
  6
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.