شیدای همدانی در مرز ماکو بازداشت شد

قاسم بهرامی مشهور به «شیدای همدانی»کیهان لندن :منابع دولتی می‌گویند قاسم بهرامی معروف به «شیدای همدانی» در مرز ماکو هنگام خروج از کشور بازداشت شده است.

قاسم بهرامی شاعر و هنرمند ملقب به «شیدای همدانی» که با قرار وثیقه آزاد بود، طبق گزارش رسانه‌های داخلی در مرز ماکو در استان آذربایجان غربی واقع در مرز ایران و ترکیه هنگام خروج از کشور بازداشت شده است.

یک منبع ظاهرا خبری به وبسایت «رکنا» گفته که شامگاه دیروز شنبه ۲۵ دی‌ماه در حالی که شیدای همدانی با کمک «یک گروهک‌ وابسته به سرویس‌های خارجی» به دنبال خروج بوده، بازداشت شده است!

این فرد که نامش در گزارش نیامده، به این شاعر و هنرمند اتهام «قاچاق مواد مخدر، شرارت و جعل» وارد کرده و گفته است: «اخیرا برای کسب شهرت و پناهندگی به مقدسات توهین می‌کرد!»

قاسم بهرامی شاعر منتقد اهل همدان است که شهریورماه امسال به‌ دلیل به آتش کشیدن تصویر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دستگیر و اواخر آبان‌ماه پس از دو ماه بی‌خبری با قرار وثیقه آزاد شد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ‌های «شیدای همدانی را آزاد کنید» نسبت به سلامت این شاعر و هنرمند معترض ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی فوری او شدند.

شهبانو فرح پهلوی نیز با انتشار پیامی ابراز امیدواری کرد تا این شاعر آزادیخواه و میهن‌دوست هرچه زودتر از بند این رژیم ضد فرهنگ و هنر و ادب رها شود. شهبانو در پیام خود یادآوری نمود که در تمام این سال‌ها صدای هنرمندان، با وجود بازداشت و زندان خاموش نشد.

شیدای همدانی پیش از بازداشت سروده‌ای خطاب به شهبانو فرح پهلوی منتشر کرده و از پهلوی‌ها به دلیل انقلاب ۵۷ پوزش خواسته بود.

شیدای همدانی اشعار خود و شاعران کلاسیک ایران را با نواختن موسیقی به صورت تصویری در شبکه‌های اجتماعی خود در اینستاگرام، توئیتر و تلگرام منتشر می‌کرده و مخاطبان بسیار دارد.

پس از آزادی، قاسم بهرامی گزارشی بیش از اینکه آزاده شده از وضعیت خود منتشر نکرد و افکار عمومی از او بی‌خبر بودند تا اینکه حالا خبر دستگیری وی هنگام «خروج غیرقانونی» از ایران منتشر شده است.
+82
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  حالا اتهام «قاچاق مواد مخدر، شرارت و جعل» تبدیل به جاسوسی و همکاری با آمریکا و اسرائیل و قصد خرابکاری و براندازی میشود. اول شکنجه و زجر بعد هم یک مصاحبه نمایشی و اعترافات ساختگی و بعد هم اعدام.
  0
  56
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  سلام گنده لاف زن! از مردی ومردانگی و مبارزه میگفتی، حالا موقع فرار گرفتنت!؟دیدی بلوف زن چه خوب میشناختمت؟
  93
  9
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸
  ۴۶
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  درود به شرفت ، کاش موفق به فرار می شدی ، امیدوارم که هم چنان همه شبکه ها و فضای محازی اسمت را بالا نگه دارن تا نتونن بلایی سرت بیارن و هزینه ساز باشه براشون ، یاد روزی که درست چند ساعت قبل از دستگیری از مرز ماکو فرا کردم تا وزارت بدنام اطلاعات تا ابد در آرزوی دستیابی به من بماند افتادم ، امیدوارم روزی وطن را پس بگیریم .
  1
  60
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.