«صدور مجوز مصرف» برای گندم روسی آلوده به سرب در ایران

وب‌سایت تجارت‌نیوز روز شنبه از صدور مجوز مصرف برای محموله روسی گندم آلوده به سرب خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا مرتضوی، رئیس کانون صنایع غذایی ایران روز شنبه اعلام کرد محموله گندمی که از روسیه وارد ایران شده، آلوده به میزان بالایی از سرب بوده است.

بنا بر این گزارش، آلودگی محموله گندم از سوی آزمایشگاه کنترل و کیفیت سازمان غذا و دارو تأیید شده است اما به گفته مژگان پورمقیم، رئیس آزمایشگاه کنترل و کیفیت سازمان غذا و دارو، به دلیل خالی بودن سیلوهای گندم کشور به این محموله اجازه ترخیص داده شده است.

با این همه تجارت‌نیوز نوشته ساعتی پس از انتشار این خبر وزارت بهداشت، سلامت این گندم‌ها را تأیید کرده و گفته گندم‌های وارداتی مجوز مصرف انسانی دارد.

انتشار خبر صدور مجوز مصرف گندم آلوده در ایران در حالی است که در هفته‌های گذشته محموله‌های صادراتی کشاورزی ایران از سوی برخی از کشورها به دلیل استفاده از سموم غیر استاندارد برگشت خورده است.
+24
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  بعد از برنج آلوده هندی چشممون به گندم آلوده روسی روشن !! بی شک خریدار نداشته و واسه اینا مفت تموم شده ! رژیم هم که دستی دستی میخواد مردم رو به کشتن بده و بقولی کنترل جمعیت بکنه !! حالا یا با هوای آلوده ، یا واردات مواد غذایی آلوده ، یا جلوگیری از ورود واکسن معتبر کرونا ، یا با اعدام ووووو ، ننگ و ذلت ابدی بر شما .
  0
  23
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.