عبدالله شهبازی ایدئولوگ ضدآمریکایی رژیم ایران در ایالات متحده کیست؟

العربیه: منابع اپوزسیون ایران می‌گویند عبدالله شهبازی، ایدئولوگ نزدیک به رژیم جمهوری اسلامی که به مواضع ضدآمریکایی شهرت دارد، اخیرا در ایالات متحده مشاهده شده و به نظر می‌رسد در این کشور اقامت دارد.
 
به گفته این منابع، این امر باعث واکنش شدید مخالفان جمهوری اسلامی به وزارت خارجه آمریکا شده است.
 
عبدالله شهبازی که در دوران حکومت پهلوی از اعضای حزب کمونیستی «توده» بود، پس از انقلاب 1357 دستگیر شد و منتقدانش می‌گویند او پس از زندان تبدیل به یک «تواب» و «کارگزار امنیتی» رژیم ایران شد.
 
شهبازی از سال 1367 تا 1377 رئیس «مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی» بوده که یکی از «ویترین‌های وزارت اطلاعات» برای تبلیغ روایات تاریخی مورد علاقه رژیم بود.
 علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در سال 1374 شهبازی را به ریاست مؤسسه تخصصی «مطالعات تاریخ معاصر ایران» منصوب کرد.
 
از مروجان «تهاجم فرهنگی» در دهه 1370 شمسی شهبازی یکی از مروجان اصلی تئوری توطئه «تهاجم فرهنگی» بود که ادعا داشت غرب، به‌ویژه ایالات متحده، نیروهای تاثیرگذار جامعه ایران را جذب و تربیت می‌کند تا از طریق آنها به جمهوری اسلامی ضربه بزند.
 
این تئوری توطئه بهانه مناسبی برای دستگاه امنیتی مخوف رژیم ایران فراهم کرد تا کشتار دسته جمعی روشنفکران، نویسندگان و هنرمندان ایرانی را آغاز کند، رویدادی که متعاقباً به «قتل‌های زنجیره‌ای» معروف شد.
 
منتقدان می‌گویند شهبازی پس از آشکار شدن قتل‌ روشنفکران، با هدایت دستگاه‌های امنیتی ایران به «سفیدنمایی» این جنایت بزرگ اقدام کرد. او در این راستا کتابی چند جلدی با عنوان «زرسالاران یهودی و پارسی، استعمار بریتانیا و ایران» منتشر کرد.
 او در این کتاب مدعی شد که «زرتشتیان، فراماسون‌ها، بهائیان و یهودیان همگی تحت هدایت اسرائیل در طول تاریخ با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا به ایران آسیب برسانند».
 
«کتاب سال» این کتاب در سال 1385 به عنوان «کتاب سال» جمهوری اسلامی برگزیده شد. دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی سال‌ها به منظور «تقویت احساسات ضد بهایی، ضدیهودی و ضد اسرائیلی» از این کتاب بهره‌برداری کرده و مخالفان و منتقدان را تحت عناوینی همچون «یهودی مخفی» و «بهایی مخفی» تحت پیگرد قرار داد.
 
مخالفان رژیم ایران در آمریکا به «سندیکای خبری یهودیان» گفته‌اند، در حالی که وزارت خارجه آمریکا در دوران دولت‌های بایدن و اوباما به آسانی امکانات مهاجرت به ایالات متحده را برای مقامات سابق رژیم ایران مانند شهبازی فراهم کرده است، پناهجویان مخالف جمهوری اسلامی که از آزار و اذیت آن رژیم فرار کرده‌اند و برخی از آنها در کشورهای ثالث ناامن با خطر از دست دادن جان خود دست و پنجه نرم می‌کنند، سال‌ها پشت درهای بسته نگه داشته می‌شوند.
 به گفته آنها، یکی از دلایل اصلی گمراهی دولت و افکار عمومی آمریکا درباره وضعیت ایران این است که رژیم جمهوری اسلامی «ماموران امنیتی» خود را با کمک «رابط»‌های خود در داخل دولت و وزارت خارجه آمریکا به این کشور صادر و در اندیشکده‌ها، رسانه‌ها و دانشگاه‌ها تحت عنوان «کارشناس» و «پژوهش‌گر» مستقر می‌کند و سپس این افراد به منابع اصلی ترویج اطلاعات نادرست درباره ایران تبدیل می‌شوند.
+104
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  کدام چپی بعد از ۵۷ به بلوک شرق فرار کرد؟ همه سر از آمریکا جنایت کار آوردند. چرا یک عهده فکر کنم ۱۹۸۴ میلادی بود. همه بعد از اینکه .آخوند‌ها . شیوه جاسوسی و پلیسی‌ .از آنها استفاده. و مخالفین را نابود. افتادند. به جان. چپی‌ها که موافق امام ضد امپریالیست بودند. همه از مرز شمال به باکو فرار کردند. تصور که با آغوش باز در بهشت استقبال می‌‌شوند. خودشان بعد از فرار به آلمان .از طرق مرز آلمان شرقی می‌‌گفتند. هر ۱۰ نفر در یک کانتین فلزی ۶ متر در دو متر. روزی دوبار سوپ کلم،همان سوپ بورش. یک تکه چربی . روزی نبود. که خبر. ۵ تا چپی پشت مرز آلمان شرقی منتظر هستند. دوستان می‌‌اوردند. مثل مرتاض هندی لاغر. اول چندتا استیک .هامبرگر. چنان لذتی می‌‌برند .که نگو. آخیش می‌‌گفتند. و چند تا صلوات برا کاپیتالسیم. مردیم از گرسنگی در میان امت. پرلتاریا. همه در طول زمان. شغلی‌ .در همین فرانکفورت بیشتر راننده تاکسی. شغل شریف مثل بقیه. آسان نیست. ولی گر گاهی‌ که خدمت آنها استفاده. در تاکسی.از ته دل. می‌‌گویند. "ری.." به کمونیست
  8
  35
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
  ۵۵
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان

  من دوتا برادرم شهروند آمریکا هستند و خودم ۲۰ سال است که شهروند انگلیس هستم و هیچ خلاف و وابستگی به رژیم ایران ندارم ولی ماه پیش وقتی برای دیدن برادرهایم بعد از ۱۵ سال تقاضای ویزای آمریکا دادم به من ویزا ندادند ولی به این کمونیست توده ای و وابستگان رژیم مثل آب خوردن ویزا می دهند واقعا سیاست آمریکا مسخره و بر خلاف حرف هایشان حمایت از تروریست است
  3
  66
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  به نظر شما دوستان چرا وقتی من میگم مرگ بر منافق و ریاکار بعضیا منفی میدن !!!!!
  5
  30
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
  ۳۹
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  از سید حسین موسویان که در دانشگاه پریستون برای رژیم تروریستی ایران لابی گری میکند چه خبر؟
  1
  38
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک نفر عقب افتاده ی مذهبی که دچار شارلاتانیزمی مثل شریعتی و ال احمد و سروش هست تا از رانت های دستگاه های ال تشیع بهره مند شود. این اوباش عاشق هخوند و اسلام معلوم نیست چرا در امریکا زندگی میکنند!؟
  2
  34
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
  ۶۳
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  این بابا توده ای بوده. دیگه چه انتطاری دارید؟ توده ای یعنی خود فروش و مردم فروش و کشور فروش و بی اختیار و سر سپرده . آخوند از توده ای بدتر و توده ای از آخوند بدتر.
  4
  47
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان

  آمریکا به ملت و کشور ایران بد کرد هیچ وقت قابل بخشش نیست نمیدونم چرا هنوز مردم فکر میکنن آمریکا به فکر ملت هست و امید دارن که بیاد ما رو نجات بده خودش جمهوری اسلامی آورد خودشم پر و بال داد به آخوندها الانم خیلی راضی هست از جمهوری اسلامی تمام جنایتکاران اسلامی هم گرین کارت آمریکا دارن
  4
  42
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
  ۶۳
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  دو سیب زمینی در یک قاب اسم اثر حـ...
  1
  20
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  مخالفان رژیم ایران در آمریکا دچار توهم شده اند! مگر روسای سازمان اطلاعاتی آمریکا سیا کودک هستند که گول رژیم ایران رو بخورند؟ این حکومت بهترین گزینه بوده و هست برای آمریکا و آمریکا توانسته با وجود چنین حکومت بدبختی کلی کاسبی کنه در خاورمیانه، این آخوندهای بی سواد هم اگر عرضه داشتند جلو فساد و دله دزدی ها رو میگرفتند تا آغازاده های دله دزدها توی آمریکا و اروپا ولخرجی نکنند با پول مردم ایران
  2
  35
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مشکل اصلی امریکا سیستم کمونیستی به رهبری شوروی بود و تمام همت سازمان سیا تمرکز با مهار این سیستم و نابودی شوروی داشت. بعد از اشغال افغانستان توسط شوروی، کامپیوترهای سازمان سیا تشخیص دادند که فقط با مذهب است که میتوانند شوروی را کیش و مات کنند. فتیله مذهب همه جا بالا برده شد از جمله ایران. امریکا با ایران خصومت نداشت ولی در زمان شطرنج با شوروی، یک بازیکن فقط به مات کردن حریف می اندیشد و چندان به فکر حفظ سربازان خودش نیست. ایران برای امریکا فقط در حد یک سرباز شطرنج بود و یکی از قربانیان مذهب سازی در دنیا گردید. حتی هم اکنون هم سیاست امریکا بر همین اساس قرار دارد. بی جهت هم عنان اختیار را به طالبان واگذار نکرد. با اینکار تمام اسیای میانه را در بحرانی فرو برد که اولین جرغه اش قزاقزستان بود که اینک هم روسیه و هم چین دایره ی بحران را میدانند. روسیه به قزاقستان نیرو فرستاد و چین هم از اقدام روسیه پشتیبانی کرد. یعنی دوباره امریکا و روسیه در مصاف مستقیم قرار گرفته اند
  1
  15
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. عزیزم تقریبا تمام چپول ها برای خودشان ارزش استثنائی قائل هستند و توقع دارند که از افراد متمول و موفق یک جامعه حتی به ضرب و زور گرفته و به ان ها بدهند در کجا دیدی یک چپول بگوید که از مایملک خودش چیزی به دیگران میدهد؟ چپولیسم یعنی سیستم مفتخوری و دست این ها برای همه رو شده و حنایشان در هیچ کجا دیگر رنگ ندارد. هر جا سفره ای رنگین ببینند در پی شعار و چپاول می افتند تا مثل تمام کشورهای کمونیستی و از جمله کوبا و ونزوئلا به خاک سیاه بیفتند و این شعارها تا پول مفتی میرسد ادامه دارد تا آن کشور به افلاس کامل برسد و بعد میروند سر طعمه ای دیگر. چون در کشورهای کمونیستی چیزی گیر این مفتخورها نمی افتد لاجرم اکثریت ان ها رحل اقامت در ممالک غربی را ارجحیت میدهند.
  1
  17
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
  ۶۶
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  ایشان از ایل و تبار خوانین شیراز بودند که در موقع اصلاحات ارضى زمان پهلوى سرو صداى زیادى کردند و حملات مسلحانه انجام مى دادند. پدر ایشان نیز در آن زمان محاکمه و تیرباران شد بدیهی است که سر به آستان جمهورى اسلامى آورده و در جرگه یارانى چون شریعمدارى و سعید قاسمى چهره شاخص خل و دیوانه سپاه باشد.
  0
  17
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.