سایت خامنه‌ای: برخی می‌گویند دوره پهلوی دلبر بود و دوره انقلاب دیو است

رادیو فردا :هفته نامه اینترنتی خط حزب‌الله که توسط دفتر نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی منتشر می‌شود، در گزارشی نوشته که برخی با انتشار گزارش‌ها و مطالب متعدد در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها می‌گویند «دودمان پهلوی» دلبر بوده ولی انقلاب اسلامی دیو است و اگر در این جنگ تبلیغاتی خوب عمل نشود،‌ جریان انقلابی ضربه خواهد خورد.

این نشریه همچنین با انتقاد از انتشار عکس‌ها و گزارش‌های مختلف درباره شرایط اجتماعی ایران در دوره پهلوی نوشته است که این گزارش‌ها که «ظاهرا نمایــی جــذاب و دلنشــین از شــهرهای آن روزگار» را نشان می‌دهد، «تقطیع‌شده» است و با این هدف که «شــرایط رفــاه و آرامش و پیشــرفت درآن دوران را القاءکند»، منتشر می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است که انقلاب سال ۵۷ با « ۶۶۰۰ شهید» به پیروزی رسید ولی در یک جنگ تبلیغاتی گفته می‌شود که «اساسا ضرورتی برای انقلاب وجود نداشت». گفتنی است در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی نوشته شده است که انقلاب سال ۵۷ با ۶۰ هزار شهید به پیروزی رسید که این آمار حدود ۹ برابر آمار سایت خامنه‌ای است.

در بخش دیگری از گزارش نشریه خط حزب‌الله آمده است که نسل جوانی که اکنون در ایران زندگی می‌کند «خفقان و شرایط ســخت آن دوران را از نزدیک لمس نکرده» است و بر همین اساس تاکید شده است که برای ضربه نخوردن جمهوری اسلامی در این شرایط «فعالیت جبهــه مؤمــن انقلابــی در مقابــل جریــان تحریف انقــلاب نیازمنــد تقویــت اســت».

در سال‌های اخیر مقام‌های حکومت ایران هشدارهای جدی‌تر درباره گزارش‌های متعددی که درباره دوران پهلوی منتشر شده، مطرح کرده‌اند.

به تازگی رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، گفت ۵۰ میلیون نفر از مردم ایران از فعالیت‌های روحانیت علیه حکومت پهلوی «اطلاعاتی ندارند» و «به دلیل عدم آگاهی» برخی فیلم‌های مربوط به دوره پهلوی را باور می‌کنند.

او نیز این فیلم‌ها را «تقطیع‌شده و تحریف‌شده» خواند و گفت این فیلم‌ها برای این پخش می‌شود که «به مردم القا کند که انقلاب مردم ایران اشتباه بود».

سخنگوی سپاه پاسداران آذرماه سال ۹۸ هم اظهارنظری مشابه کرده بود و گفته بود ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران درباره دوره پهلوی را «درک و لمس نکرده‌اند» و جمهوری اسلامی نتوانسته درباره حکومت پهلوی آگاهی‌بخشی کند و نسل جوان در ایران «دچار شک شده است».

ابراز نگرانی‌های مقام‌های سپاه پاسداران در سال‌های اخیر پس از اینکه در جریان اعتراض‌های خیابانی ایران،‌مردم معترض شعارهایی در حمایت از دوره پهلوی سر داده‌اند، افزایش یافته است.

این شعارها در جریان اعتراض‌های آبان سال ۹۸ نیز شنیده شد و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در واکنش به آن گفت اعتراض‌های اخیر با تشویق خانواده پهلوی و سازمان مجاهدین خلق صورت گرفته است.
+115
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  اونم چه دیوی که هر چی می بلعه سیر نمیشه
  3
  224
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  شک نکن درست میگند
  3
  202
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  کی میگه یک دست صدا نداره؟ من یه نفر یک دست می شناسم که صدای همه دنیا رو در آورده!
  5
  171
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  خدانیامرزدت ممرضاکه یک بالماسکه وخیمه شب بازی سلطنتی یا بقول خارجکی ها یه رویال مارکی راه انداخته بودی به کارگردانی فرح قطبی ودستیارکارگردانی اشرف که دلت واسه اش غش رفت و پسرت رضا بالانس و جک پالانس وتلی ساوالاس و ایرنه پاپاس هاهاهاهمون ایرنه پاپاسی که توفیلمهای زوربای یونانی و عمرمختار بازی کرد
  150
  5
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  کاملاً درست میگن سید علی گدا ،کافیه عکس شاه فقید را نگاه کنی و یک نگاه هم به خودت در آینه بندازی ! دلم به حال آینه سوخت که قیافه منحوس تورا باید هر روز ببیند
  14
  121
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  یکی از مهمترین عواملی که از بدو تاریخ باعث بدبختی ما ملت شده این است که یک نفر به جای تمام ملت فکر کرده و تصمیم گرفته.چه شیخ باشد که توهم نمایندگی خدا دارد یا شاه که توهم خدایگانی داشت.مشکل ما استبداداست .حل مشکل ما با دموکراسی میسر است.با احترام به نظرات دوستان طرفدار استبداد.
  28
  57
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  لفب علی گدا ی رهبر بر میگردد به زمان شاه که مردم در آسایش ورفاه بودند ولی علی گدای بی نوا وانگلان مثل ایشان باید رُوزه های پنچ زلری میخواندند چه قشر بدبختی بودند البته از ... گشادیشان بود که نمیخواستند مانند دیگر اقشار جامعه کار یدی بکنند ونان حلال بخورند برای همین حکومت شاه را به سُخره میگیرند اما حالا شدند ولی مسلمین جهان وصاحب مملکت باید هم چاپلوسان دوروبرشان باشند برای چاپلوسی تا بوده همین بوده.
  6
  92
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خود خرت رو تو ایینه نگاه کن، هر چقدر هم الاغ باشی میفهمی
  6
  88
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  واقعا" نظام اخوندی هیچ که زمین تا اسمان با دولت شاهنشاهی ایران فرق دارد مردم که در این 42 سال زیر پرچم اخوندها زندگی میکنن 90 در صد بیشتر زیر فشار اقتصادی و ازادیهای فردی زندگی میکنن تا مردمیکه در زیر پرچم شیروخورشید نشان زندگی کردن!
  5
  89
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  نه برخی ، بلکه همه معتقدند که مقایسه تاج و عمامه دقیقاً مثل مقایسه نیکی و پلیدیست .
  6
  72
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  فقط به چهره هر دو نگاه. آیا ملت ما بی‌ سلیقه‌ترین ملت دنیا نیستند ؟ در آثار گهربار اسلامی خود. منجمله رساله امام نوشته. استمنا گناه کبیره است و کور هم می‌‌کند. مانده که این امت ریش.چرا به امام خود گوش نمی‌‌دهند. انگار ۵ بار در روز. قبل از نماز. هنوز بعد از ۴۲ سال. دیو را فرشته بینند. فرشته را دیو. نکن از این کار‌ها سروان. نکن. عاقبت را می‌‌بینی‌.
  6
  36
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. دموکراسی؟. کی گفته جامعه اون موقع ایران اماده بود یک شبه بشه جامعه دموکرات؟. من سلطنت دوست نیستم ولی هر کی روکه خدمت قلبی به ایران کرده قبول دارم و اون پدر و پسر واقعا ایرانو میپرستیدن و خودشونو ثابت کردن!. ترجیحا یک پدر خوب که حواسش هست همه چی درست پیش بره تا یک گروه مفتخور شیاد که حتی نه فقط دموکرات نیستن بلکه اتش به اختیار هم تبلیغ میکنن
  3
  23
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
  ۵۰
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  زمان شاه دلبر نبود اما ج.ا روی دیو رو سفید کرد.
  0
  2
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. دوست عزیز , پدران ما در زمان انقلاب مشروطیت با دادن خون هزاران وطن پرست یک دموکراسی نیم بندی درست کرده بودند.یک مجلسی داشتیم که با همه کاستی هایش نمایندگان واقعی خود ملت بودند . ما در اوایل راه از بین بردن استبداد و بوجود اوردن دموکراسی بودیم.کم و کاستی های زیادی داشتیم ولی اوایل کار بود. نزدیک به صد روزنامه ازاد در ایران داشتیم. از وقتی پای کودتاچی ها به مملکت باز شد ازادی سیاسی ملت از بین رفت.اسم مجلس شد طویله و شاهی که قرار بود پادشاه مشروطه باشد , شد همه کاره , و ملت هیچ کاره. این که شاهان پهلوی مملکت را دوست داشتند چیز خارق العاده ای نیست چون همه مملکتشان را دوست دارند. فروختن نفت و وارد کردن داروی ضد شپش و زدن تونل هم کاری هست که تمام کشورها میکنند لازم به بزرگ نمایی نیست.ما الان داریم تاوان اشتباهات اینها را میدهیم . آتا ترک هم همزمان با رضا شاه اصلاحات را شروع کرده بود.شما خودتان قضاوت کنید انها با هیچ چیز کجا رسیده اند و ما با همه چیز کجا رسیده ایم
  2
  4
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. حیف که قیام مشروطیت قطع شد ولی چه اتفاقاتی افتاد؟. صحبت طولانی میشه ولی جنگ جهانی؍ قحطی غیر قابل تصور چون هر چه خوردنی و محصولات کشاورزی باید شکم نیروهای نظامی انگلیسیهای کثیف رو پر میکرد و (حداقل یک سوم جمعیت ایران مردن) واقعا!. شاهان بیعرضه و چند پارگی ایران!. صحبت دراز است ولی نه فقط رضا شاه بلکه هر کس دیگری با اراده اهنین به اون اوضاع خاتمه میداد الان قهرمان من بود!. و خوب شاه فقط داروی ضد شپش وارد نکرد با پول نفت! بلکه سربلندی ایران و ایرانی بیشتر و بیشتر میشد!. شایدم نباید اصلا داروی ضدشپش وارد میکرد تا بعضیها از انبوه شپش در ریششان بمیرند؍ همانها که تیغ زدن ریش را حرام میدونن و با ریش تیغ میزنن
  0
  5
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.