آغاز دادگاه جنایتکار ایرانی-عراقی که در برلین زنی را مثله کرد

تصویر منتشر شده از سوی پلیس برلین که ذیل آن این فرد تبعه عراق و عبدالله رندانی، معروف به امید رمضانی معرفی شده استدویچه وله :دادگاه رسیدگی به جنایت مرد ایرانی-عراقی که دست و پای دوست دختر خود را بسته به او تجاوز کرده و سپس او را مثله کرده بود، در برلین آغاز شد. این فرد با نام عبدالله رندانی، حدود ۹ سال پیش در پی این جنایت به ایران فرار کرد.

مردی از سر انتقام‌جویی در حالی که دست و پا و دهان دوست دخترش را بسته بود، با چاقو قربانی را مثله کرد. به هنگام ارتکاب این جنایت، دختر کوچک این زن نیز با دست و پا و دهان بسته در اتاق همجوار حضور داشته است.

این صحنه‌ی جنایتی است که در اکتبر ۲۰۱۲ در منطقه شونه‌برگ برلین رخ داد. فرد مظنون به جنایت یک ایرانی‌-عراقی به نام "امید ر" بوده است. او پس از ارتکاب جنایت به ایران فرار می‌کند.

پلیس برلین در سال ۲۰۱۲ با انتشار عکسی از متهم، او را "عبدالله رندانی"، معروف به "امید رمضانی" معرفی کرد.

فرد مظنون به ارتکاب جنایت از روز پنجشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) در مقابل دادگاه قرار گرفته و محاکمه او آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در دادخواست دادستانی این فرد به دو فقره تلاش برای قتل، تجاوز و ایراد جراحت سنگین بر بدن متهم شده است.

وکلای مدافع متهم ۵۴ ساله در آغاز جلسه رسیدگی دادگاه اعلام کردند که موکل آن‌ها فعلا حاضر به هیچ گونه اظهاراتی نیست.

بر اساس دادخواست، این فرد متولد عراق با تابعیت هلند، دوست دختر خود را مورد بدرفتاری و آزار جسمی و روحی قرار داده است.

متهم قربانی را مورد بدرفتاری جنسی قرار داده و با چاقو، پستان، بینی و اندام جنسی زن را به شدت مجروح کرده است. او پیش از این عمل، دختر در آن زمان ده ساله زن را در اتاق مجاور با دست و پای بسته حبس کرده بود.

قربانی که یک زن ایرانی ساکن برلین است، با بدنی به شدت مجروح موفق می‌شود پنجره آپارتمان خود را گشوده و به فریاد کمک بطلبد. یک رهگذر صدای کمک‌خواهی او را شنیده و با پلیس تماس می‌گیرد.

رونالد وبر، وکیل مدافع شاکی زن در حاشیه این دادگاه گفته است: «شدت جراحت‌هایی که بر بدن زن وارد شدند، غیرقابل تصور است.» او افزود که با رسیدگی‌های سریع پزشکی، در این فاصله جراحت‌های این زن بهبود یافته‌اند.

فرد متهم به هنگام ارتکاب جنایت به زن گفته بود: «باید دست به این کار بزنم، چون می‌خواهی از من جدا بشوی.»

متهم در ایران به دلیل همین اتهامات مرتکب شده در آلمان به زندان محکوم شده و در تا زمان آزادی در ماه مه ۲۰۱۹ در زندان به سر می‌برده است. او پس از آزادی از زندان راهی هلند شده است.

فرد مجرم در سال ۲۰۲۰ در هلند دستگیر و در ژوئیه ۲۰۲۱ به مقامات قضایی آلمان تحویل داده شد.

پیش از این دیوان عالی اروپا به این مسئله پرداخته بود که در این مورد خاص ممنوعیت مجازات مضاعف صدق می‌کند، زیرا او یک بار در ایران محاکمه و محکوم شده است.

دیوان عالی اروپا در رابطه با درخواست تحویل متهم به آلمان اعلام کرد که ممنوعیت مجازات مضاعف در مورد این فرد صدق نمی‌کند.

جلسه بعدی دادگاه برای روز ۲۷ ژانویه تعیین شده است.
+120
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  با عرض معذرت!!!!. مسلمونها همه جارو به گند کشیدند.
  17
  214
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
  ۴۰
  Kalam - لوند، سوئد

  معلوم نیست زنه چکار کرده که یارو تیکه پارش کرده. از زن ایرانی هر کار کثیفی بر میاد. حالا بیاید دیسلاک کنید خوشگلا. به نظر من جمهوری اسلامی هم واسه اکثر زن‌های ایران زیادیه. میاین اینجا میرین پی دا…. غریبون یاروهم کنترلشو از دست میده میزنه عین قاسم کتلتت میکنه بعد مرد میشه وحشی و جانی و شماها واسه اقامت میاین همه هم مثل من نیستن بگن رفت که رفت حالا آقایان فمنیست و لیس تشریف بیارید حمله کنید
  131
  37
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  با وجود مخالفت با ادیان این داستان به دین ربطی ندارد و خشونت در خانواده علالخصوص علیه زنان در اروپا هم فراوان است. سعی کنیم اگر هم با جریانی مخالفت داریم برخوردشان عاقلانه باشد، درسته فاطی؟.
  51
  35
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
  ۳۹
  کله شیری - آمستردام، هلند

  هر نری ، مرد نیست!!!
  3
  52
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::mina minavand - هانور، آلمان::]. متاسفانه شما به سندرم هذیان گویی مبتلا شده. و به درمان شدید و بستری مادام‌العمر باید محکوم بشوید.
  16
  11
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
  ۴۲
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  [::Kalam - لوند، سوئد::]. حرف شما درسته بیشتر خانم های ایرانی تا دریافت اقامت دائمی سر به زیر و آرامند اما همینکه پاسپورت و دائمی را گرفتند روز بعد جدا میشن و میرن دنبال لاشی بازی ‌و بی بند و باری. این واقعیته حالا هی انکار کنید
  24
  20
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
  ۴۲
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  من نفهمیدم طرف عراقی ،ایرانی، هلندی یا آلمانی بوده؟ . ایران چرا آزادش کرده 
  6
  11
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۷
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::دیارکو - قره تپه، آذربایجان::]. طرف کرد عراقی بود ، تابعیت هلندی داشته ، با یک خانم کرد ایرانی ارتباط داشته بعد از این سلاخی فرار میکنه به ایران ،
  2
  20
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
  ۴۰
  Kalam - لوند، سوئد
  خیلی بهتون بر خورد؟ لذت بردم اگه اینجوریه. بزودی صدامو از این بلند تر میکنم که کل دنیا بشنون.زن ایرانی یعنی دروغ خیانت خود خواهی یعنی فقط خودم ‌و خودم و خودم.
  13
  4
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.