‏٢ نفر از تیم جراحی عمل تاریخی پیوند قلب خوک به انسان، ایرانی بودند

‏٢ نفر از تیم جراحی عمل تاریخی پیوند قلب خوک به انسان که دو روز قبل انجام شد، ایرانی بودند.دکتر شهاب سوادکوهی و دکتر مهرداد قریشی.
 
 جراحان برای اولین بار در جهان قلب یک خوک را به بدن یک مرد ۵۷ ساله با موفقیت پیوند زدند که دو جراح ایرانی در این پروژه بزرگ دنیای پزشکی حضور داشتند.
دکتر شهاب سوادکوهی و دکتر مهرداد قریشی ‏٢ نفر از تیم جراحی عمل تاریخی پیوند قلب خوک به انسان که دو روز قبل انجام شد، ایرانی بودند.
 
دانشگاه مریلند در بیانیه ای اعلاک کرد: «دیوید بنت»، ۵۷ ساله، سه روز پس از اولین جراحی در نوع خود از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است و برای تعیین اینکه آیا پیوند انجام شده در دانشگاه مریلند مزایای نجات بخشی دارد یا خیر، تحت نظارت قرار خواهد گرفت.
 
هر چند هنوز با قاطعیت نمی‌توان در مورد روند بهبود بیمار اظهار نظر کرد ولی این عمل جراحی گام مهمی در پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان قلمداد می‌شود.
آقای بنت یک روز قبل از انجام عمل گفت: «تنها گزینه‌ها مردن و یا انجام عمل پیوند قلب است. می‌خواهم زنده بمانم. می‌دانم که موفقیت آن قطعی نیست ولی آخرین گزینه من است.»
آقای بنت که چند ماه اخیر فقط با کمک ماشین بای‌پس قلبی- ریوی به زندگی در بستر بیماری ادامه داده است افزود: «آرزویم این است که پس از بهبود بتوانم از تخت بیماری بلند شوم.»
+216
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  امیدوارم که همیشه موفق باشن.خوب شد که از ایران رفتند .اگر مونده بودند تا حالا اعدام شده بودند.
  8
  163
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  من موندم الان علمای اعلام چی میگن؟ قلب خوک بی غیرتی نمیاره؟ مولای متقیان که با بیوه های کوفه میریخت رو هم برای این مورد روایت نداره؟
  9
  70
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  خوب که چی میگن ما ایرانی نیستیم
  22
  5
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  دکتر ها کار بسیار مهمی انجام ندادند قبل از این ..ما در ایران خودمان خوک زاده هندی داشتیم که تمام اجزای بدنش از خوک تکامل یافته بود .بخاطر همین موضوع مهم ما او رهبر کردم .
  4
  41
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  انسانهای صاحب شرف از خواندن این خبر احساس سر بلندی میکنند .حور و جنت بتو ارزانی ای شیخ مفت خور.این عزیزان از ایران بلا زده رفتند و صاحب افتخار برای کشور شدند .اگر در ایران می ماندند همانند بسیاری از دانشمندان اعدام میشدند
  3
  26
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  حمید 411. حمید جان بی غیرت ان دسته از شیخ های مفت خور هستند که جوانان و دانشمندان را زندانی یا اعدام میکنند.انسان وجودش باید کار ساز باشد . مهم این است که برای جامعه خدمت میکنند . حال ایران باشد یا خارج . مهم ان است که از زحمت مردم بعنوان . خمس . یا زکات . یا مال امام یا صد ها قانون مفت خور ها را استفاده نکند . ننگ بر مفت خور ها
  2
  22
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  خوک رو اول با ژنتیک سازگار کردن، تا پس نزنه در بدن انسان. اون مهندسی ژنتیک مهمتر اگه نباشه کم اهمتر هم نیست. چون همه چی بستگی به مقاومت بدن میزبان داره که مقاومت میکنه در برابرش، و قلب پیوندی رو پس میزنه. گاهی پیوند از انسان به انسان هم پس میزنه،چه برسه خوک به انسان. یعنی اینقدر دستکاری ژنتیک کردن خوک بیچاره رو، باید خوک رو مجسمه اش رو بسازن توی میدانهانصب کنن بجای مجسمه شاه وشیخ و سلیمانی
  2
  15
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  اگر در جراحی اینقدر استاد هستند یک سر بیایند ایران و مغز خر این آخوندها و بسیجی ها و پاسدارها رو دربیاورند با مغز آدمیزاد عوض کنند شاید وضع مملکت یک کم بهتر بشه
  0
  20
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.