مسیح علی‌نژاد به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل پیشنهاد شد

 ایران وایر :مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال ایرانی مخالف حجاب اجباری از سوی اورلند ویبورگ، سیاستمدار نروژی به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل پیشنهاد شد.

خانم علی‌نژاد در صفحه توییتر خود با اعلام این خبر نوشت، بسیار مهم است که مبارزه زنان ایران علیه آپارتاید جنسی در ایران از سوی جهان به رسمیت شناخته شود.

مسیح علی‌نژاد ادامه داد:برای یک جهان صلح‌آمیز ضروری است که مبارزه با دولت‌های تروریسیتی مورد حمایت جهانی قرار بگیرد.

اورلند ویبورگ، سیاستمدار نروژی، درباره دلیل پیشنهاد مسیح علی‌نژاد برای دریافت جایزه صلح نوبل گفته فکر می‌کنم این نامزدی در راستای هدف آلفرد نوبل، بنیان‌گذار جایزه نوبل، است زیرا یکی از عوامل اصلی حفظ صلح، احترام به مردم و آزادی آن‌ها است.

وی از مسیح علی‌نژاد به عنوان نامزد شایسته‌ای نام برده که مبارزه برای آزادی را بدون هراس انجام می‌دهد.

فرایند انتخاب نامزدهای نهایی جایزه صلح نوبل به این ترتیب است که افراد دارای صلاحیت مانند اعضای پارلمان‌ها و استادان دانشگاه، فهرست نامزدهای خود را به کمیته نوبل پیشنهاد می‌کنند.

کمیته نوبل که پنج عضو آن را پارلمان نروژ انتخاب می‌کند، فهرست نامزدها را بررسی می‌کند و لیست کوتاه‌تری شامل ۲۰ تا ۳۰ نفر از میان آنها انتخاب می‌کند.

گروهی از مشاوران نروژی و بین‌المللی گزارش‌هایی درباره نامزدهای لیست نهایی ارائه می‌دهند. اعضای کمیته با استفاده از این گزارش‌ها و مستندات دیگر تعداد نامزدها را به چند نفر می‌رسانند.

در نهایت تصمیم درباره برنده نهایی در آخرین جلسه کمیته نوبل گرفته می‌شود که معمولا در شهریور یا مهرماه هرسال برگزار می‌شود.
+306
رأی دهید
-182

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مبارک باشه ، البته امیدوارم مثل شیرین عابدی نشه ، بهترین گزینه به نظر من نسرین ستوده است
  76
  123
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۰
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  در اینکه برای آگاهی مردم خیلی تلاش میکند شکی نیست من واقعا برایش احترام قایلم. ولی صلح نوبل؟ ماندلا ٣٠ سال در زندان ماند و این جایزه رو گرفت، البته شیرین عبادی هم حقش نبود تا یک میلیون دلار جایزه رو گرفت ایران رو ول کرد و رفت خارج در ارامش، یکی نبود بهش بگه جایزه رو بردی برای مبارزاتت!!تموم شد. مسیح علی نژاد مطالب روز رو با بیان ساده برای عموم موشکافی میکنه باعث احترام است؟ درد و بلایش بخورد تو سر خانمهای سلبریتی های پلاستیکی سیلیکون زاده عمل منش دماغ جاب آبادی!!!!.
  54
  155
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران

  احتمالش هست، شاید هم نیست چون اینا این جایزه رو به کسی میدن که دعواها رو صلح کنه. به عبادی و سوچی دادند چون اصلاح طلب بودن، همان کشورشون موندن اولی دراصلاحطلبی موفق شد،دومی ناموفق . اما علی نژاد اصلاحطلب نیست، براندازه
  77
  41
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۱
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  این خانم تمام زندگیش را در راه مبارزه با رژیم نکبت و منحوس جمهوری اسلامی گذاشته است . البته ج.ا پایه گذار داعش ، القاعده و طالبان هم میباشد . تعدار کشتار مردم جهان توسط اسلام ( بخصوص ملت ایران) در طی ۴۳ سال از کشتار کرونا بیشتر است
  98
  124
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۶
  ۵۰
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  درود بر تو ای شیر زن ،
  103
  145
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۱
  ۵۳
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  از فردا اراذل و اوباش چماقدار جلوی سفارت نروژ شروع می‌کنن به لات بازی و فحاشی! تبریک به مسیح علی نژاد
  79
  147
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۸
  ۱۰۱
  خداوند - آسمان، ایران

  مسیح .... و نوبل! 😆 ترامپ هم نامزد شده بود یه بار 😄
  138
  83
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۴
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان

  جایزه صلح نوبل؟؟؟؟این زنیکه کاسب هست واقعا متاسفم که این همه بانوی مبارز و قوی در ایران و خارج داریم بعد این آشغال رسانه ها گنده کردن این حقوق بگیر جمهوری اسلامی هست
  153
  128
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸
  ۵۴
  مهدی52 - روتردام، هلند

  باغث افتخار ایران و ایرانی و تا این لحظه هم ظوضیفه وهم حد و مرز خودش رو به عنوان یک ایرانی و ژورنالیست انجام و نگهداشته.
  73
  100
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس
  [::Reza18 - لندن، انگلستان::] دمت گرم حرف حساب زدی. آخوند و ملا که به زودی نابود میشه اما جای تاسف داره مردم ما که هر کسی که از راه میرسه را خدا می‌کنند. این خانمهای شجاع داریم که در ایران با شجاعت مبارزه کردند و می‌کنند و در زندان‌ها شکنجه می‌شوند اما این خانم نشسته 6 یا 7 هزار کیلومتر اونورتر یک برنامه تلوزیونی هم بهش دادن و ..... میکنه خدا رحمت کنه روح الله زم رو هیچی نداشت یک دوربین و کلی اطلاعات. این خانم هم اون زمان که در ایران بود چرا کسی اسمی ازش نشنیده بود؟ . عکسهای زمان خبرنگاری هم نگاه کنی چنان چادر چاقچول کرده اینگار فاطی کماندو هست. دنیا شده جولانگاه آفتاب‌پرستان.
  79
  70
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  واقعا نباید اصول و چارچوبهای درستی رو که وجود داره به هم زد. چند سالیه متاسفانه کاندیداهای صلح نوبل واقعا بحث برانگیز شده. انسانهای تلاشگر برای ایجاد صلح جهانی کم نداریم ولی این یکی اصلا با ماهیت این جایزه ناسازگاره. اگر کاندید جایزه ضد رژیم ایران بود حرفی درش نبود ولی انصافا با این تصمیمات اعتبارجایزه نوبل به باد میره.
  52
  64
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  من قلبا خوشحال میشوم که مسیح علی نژاد این جایزه را بگیرد چون لیاقتش را دارد هرچند خانم شیرین عابدی بدون لیاقت و همیت این جایزه را دریافت کرد و چون در حصار اسلام زندانی بود گند زد
  62
  79
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
  ۶۳
  samak - پاریس، فرانسه
  خوب اینطوری با رفیقش مایک پمپئو تقسیم میکنه.و زنان ایران با سابقه حداقل صد ساله مبارزه برای حقوق دمکراتیکشان برای خانم یک هورای بزرگ با لهجه ته بابل خواهند کشید.
  41
  46
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  اگر حقیقت داشته باشد، متاسفم برای جایزه نوبل، این جایزه حق امثال بانو نسرین ستوده است و بس، نه پاچه ورمالیده ای مثل علی نژاد. در ایران و از ایران انسان مبارز، آزادی خواه و بها پرداخت کرده زیاد دادیم.
  32
  30
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::خداوند - آسمان، ایران::]. خداوند بزرگوار ، اگه مسیح روح القدس جایزه بگیره ، افتخارش برای شماست ، آمین
  12
  12
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۱
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تقدیم به شاعر همپالگی عزیزم بکتاش آبتین که عمرش را در پی مردم وطنش سوخت و از حکومت و عوام هر دو فحش و حبس و محنت کشید. حاصل ما صد سخن در محبس فصل نفس. آمده از هیچ و زندانی شده در یک قفس. میروم من تا که پروازی کنم از شعر هیچ. من چه بودم شعری و اسمی و دیگرهیچ و بس. کامران فرزان
  5
  15
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  این کسانی که نظر منفی نسبت به خانم علینژاد دارند باید خجالت بکشند ایشون یک زن است و همینقدر که همت میکنه و میره جلو دوربین و واقعیت هایی رو به زبان میآره که باعث سوزش آخوندها و سپاه و بسیج میشه کار با ارزشی است، شماها که اسم خودتان را مرد گذاشته اید تا حالا چه کرده اید به جز مثبت و منفی دادن در این سایت؟
  12
  17
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  به نظر من جایزه نوبل را باید میدادن به خمینی حالا هر کس توانست توضیح بده چرا این را گفتم
  13
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Stone44 - سوئیس، سوییس::] این ملیجک مسیح .....را اگر مصاحبه هاش را نگاه کنید خواهد دید چه ....است صد رحمت به یکسری اخوندها.
  15
  10
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::] . این ملیجک مسیح ....را اگر مصاحبه هاش را نگاه کنید خواهد دید چه .....است صد رحمت به یکسری اخوندها اول بررسی کن بعدا نظر بده خودت خجالت میکشی اگر خجالت را بدونی درد مملکت ا ادمهای چاپلوس و بیسواد مثال شماست
  16
  7
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. اولاً این خانم برای پست ریاست جمهوری فعالیت نمیکنه فقط یک مخالف سیاسی است اگرچه ممکنه من یا هرکسی با 10 یا 50 درصد حرفهاش موافق نباشیم ولی این دلیل نمیشه که بخواهیم اونو حذف کنیم بالاخره داره ماتحت بسیجی هایی مثل تو رو خوب میسوزونه دوماً گاگول هایی مثل تو هستند که فکر میکنند عقل کل تشریف دارند و خیلی باسوادند تو اگر شعور داشتی میفهمیدی که در این موقعیت که آخوندها دست بالا را دارند تفرقه افکنی کار درستی نیست هر چی باشه او هم یک مخالفه و مخاطبین خودش رو داره سوماً حیف که رو در رو نیستیم وگرنه کاری میکردم که ....بفهمی خجالت چیه
  7
  14
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
  ۴۲
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  به جمهوری اسلامی تبریک میگم مزدوراش خوب دارن پیشرفت می کنن
  0
  2
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
  ۴۲
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::Vejdanebidar - آمستردام، هلند::]. اول اینکه شرف نداره بلکه کیسه داره برا دلاری که از شکنجه زنان ایران میگیره . دوم اینکه شیر نیست چون کیسه داره از جانوران کیسه دار استرالیا محسوب میشه
  1
  5
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.