خبر خوب برای مبتلایان به قند خون بالا

اسپوتنیک :دانشمندان روش جدیدی برای تنظیم سطح قند خون یافته اند. دانشمندان اروپایی هورمونی را کشف کرده اند که مانند انسولین سطح قند خون را تعیین می کند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان اروپایی و ایالات متحده هورمونی را یافته اند که می تواند سطح گلوکز خون را مستقل از انسولین تنظیم کند. محققان این پروژه امیدوارند که کشف آنها پایه و اساس درمان های جدید دیابت را ایجاد کند و داروهایی ایجاد کند که می تواند به طور موثر و ایمن قند خون را در افراد مبتلا به مقاومت به انسولین کاهش دهد. نتایج این مطالعه در مجله Cell Metabolism منتشر شده است. کشف انسولین در یک قرن پیش میلیون ها نفر از افراد مبتلا به دیابت را امیدوار کرد. از آن زمان، این هورمون لوزالمعده به عنوان درمان اصلی برای افرادی که سطح قند خون بالا می رود مانند دیابت در نظر گرفته شده است. غذاخوردن در شب می‌تواند سطح قند خون را مختل کرده و خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. افرادی که در شیفت‌های شب کار می‌کنند باید سعی کنند تا حد امکان وعده‌های غذایی خود را در زمان‌های عادی صبح، ظهر و عصر بخورند.

اکنون محققان موسسه سالک آمریکا به همراه همکارانش از آلمان، هلند و سوئیس ماده دیگری را کشف کرده اند که در بافت چربی تولید می شود که به اندازه انسولین در تنظیم سطح گلوکز خون موثر و سریع است: هورمون FGF1. این هورمون مانند انسولین، با مهار تجزیه چربی، لیپولیز، سطح گلوکز خون را کنترل می کند، اما از مکانیسم مولکولی متفاوتی برای این کار استفاده می کند. مطالعات گسترده نشان می‌دهد، تستوسترون درمانی خطر دیابت را در مردان کاهش می‌دهد. با افزایش سن، مردان کاهش طبیعی و تدریجی تستوسترون را تجربه می‌کنند و تحقیقات نشان داده است که رابطه‌ای بین سطح پایین هورمون و افزایش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲وجود دارد. در آنچه به عنوان بزرگ‌ترین مطالعه در مورد درمان تستوسترون تاکنون انجام شده، دانشمندان دریافتند که تزریق منظم این هورمون خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در مردان کاهش می‌دهد.
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.