از علائم اورژانسی اومیکرون روی پوست غافل نشوید!

دویچه وله :در حالی که درجه حرارت بالای بدن، سرفه مداوم و از دست دادن یا تغییر حس چشایی یا بویایی به‌ عنوان سه علامت اصلی ابتلا به ویروس کرونا معرفی شده، این علائم در میان افراد آلوده به اومیکرون کمتر دیده می‌شود.

به‌گزارش نشریه بریتانیایی سان، در عوض، مشخص شده اومیکرون علائمی را ایجاد می‌کند که بسیار شبیه به سرماخوردگی است. اما متخصصان سلامت اکنون نسبت به علائم غیرمعمول عفونت هشدار می‌دهند که می‌تواند روی پوست، لب‌ها یا ناخن‌های شما تأثیر بگذارد. علائم کمتر شناخته‌شده‌ای که به شما هشدار می‌دهد نیاز به درمان فوری و اورژانسی دارید.

به‌ گفته متخصصان سلامت در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC)، همه ما باید بسته به رنگ پوستمان مراقب پوست، لب‌ها یا ناخن‌های رنگ‌پریده، خاکستری یا آبی باشیم، زیرا این امر می‌تواند نشان‌دهنده سطوح پایین اکسیژن در خون باشد. کارشناسان بهداشت ایالات متحده این علائم را به عنوان «علائم هشدار دهنده اضطراری» توصیف می‌کنند و می‌گویند بیماران باید فوراً توسط یک متخصص پزشکی بررسی شوند.

اگرچه تصور می‌شود اومیکرون بسیار سریع‌تر از انواع دیگر گسترش می‌یابد، اما مجموعه‌ای از مطالعات نشان می‌دهد که نسبت به سایر گونه‌ها خفیف‌تر است و خطر بستری شدن ناشی از آن در بیمارستان ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر از دلتا است.

سایر علائم اومیکرون شامل احتقان بینی، مه‌مغزی، تعریق شبانه، بثورات پوستی و حتی چشم درد در برخی از بیماران است.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.