قطره چشمی که می‌تواند جایگزین عینک مطالعه شود

این قطره‌های چشم تحت پوشش بیمه نیستند و احتمالا در آینده نیز تحت پوشش نخواهند بود، زیرا عینک همچنان گزینه ارزان‌تری برای درمان پیرچشمی استایندیپندنت فارسی :قطره چشم جدیدی می‌تواند به برخی افراد کمک کند تا دیگر نیازی به استفاده از عینک نداشته باشند.

قطره چشم ووییتی (Vuity) که در ماه اکتبر توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شد، به تازگی وارد بازار شده است.

شرکت زیست‌داروسازی اَب‌وی (AbbVie) گفت که این قطره‌های چشمی در ابتدا برای درمان پیرچشمی، که بیشتر به تاری دید مرتبط با بالا رفتن سن شناخته می‌شود، تولید شد.

بیش از ۱۲۸ میلیون آمریکایی، به ویژه افراد بالای ۴۰ سال، از درجاتی از پیرچشمی رنج می‌برند. افراد مبتلا به این عارضه در خواندن کلمات از فاصله نزدیک، بیش از گذشته دچار مشکل می‌شوند.

طبق گفته‌های این شرکت، تاثیر قطره‌های ووییتی ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا عمل کند، و پس از آن شش ساعت کارایی دارند.

این قطره‌ها به طرز موثری مردمک چشم را منقبض می‌کنند که  بدون به خطر انداختن دید دوردست، امکان دید واضح‌تری برای فاصله نزدیک فراهم می‌کند. طبق گزارش‌ها، هنگام استفاده، قطره‌ها تعادل بین اسید و باز در لایه اشکی را (که یک لایه بسیار نازک از مایع است که سطح چشم را می‌پوشاند) اصلاح می‌کند.

دکتر مایکل سورینو، نایب رئیس هیات مدیره و رئیس اجرایی اب‌وی، در مصاحبه‌ای گفت: «بیشتر بزرگسالان با افزایش سن با پیرچشمی یا مشکل در دید نزدیک، دست و پنجه نرم می‌کنند. از حدود سن ۴۰ سالگی، بسیاری از آن‌ها از عینک مطالعه استفاده می‌کنند، متن را دورتر نگه می‌دارند، یا حتی اندازه فونت و نور صفحه نمایش را افزایش می‌دهند، تا آن را واضح‌تر ببینند.»

این شرکت ادعا می کند که «شمار آماری چشمگیری» از شرکت‌کنندگان در آزمایش بالینی که آن قطره‌های چشم را دریافت کردند، پس از استفاده از قطره‌ها قادر بودند سه خط متن اضافه دیگر را در نمودار بینایی‌سنجی بخوانند.

این قطره چشم مانند هر محصول دارویی دیگری، عوارض جانبی دارد. شایع‌ترین عوارض ووییتی، سردرد و قرمزی چشم است.

تونی رایت، ۵۴ ساله، یکی از شرکت‌کنندگان در این آزمایش، درباره تجربه خود در استفاده از این قطره‌های چشم با شبکه سی‌بی‌اس نیوز صحبت کرد.

او گفت: «این قطعا زندگی را دگرگون می‌کند. من به عینک مطالعه دیگر چندان نیازی ندارم، به‌خصوص پشت کامپیوتر که قبلا همیشه نیاز داشتم عینک بزنم.»

انتظار می‌رود مقدار لازم برای استفاده ۳۰ روزه این قطره ۸۰ دلار قیمت داشته باشد. این محصول عمدتا برای افراد بین ۴۰ تا ۵۵ سال به بازار عرضه می‌شود. اثرگذاری این قطره‌ها بعد از سن ۶۵ سالگی کمتر می‌شود. طبق گزارش‌ها، این قطره‌ها برای استفاده در هنگام رانندگی در شب یا کار در شرایط کم‌نور طراحی نشده است.

این قطره‌های چشم تحت پوشش بیمه نیستند و احتمالا در آینده نیز تحت پوشش نخواهند بود، زیرا عینک همچنان گزینه ارزان‌تری برای درمان پیرچشمی است.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.