ویتامینD چگونه به سلامت قلب کمک می‌کند؟

ویتامین D را می توان از غذاها، از جمله ماهی‌های روغنی، تخم‌مرغ و غذاها و نوشیدنی‌های غنی‌شده از این ویتامین دریافت کرددویچه وله :با توجه به تحقیق جدید محققان دانشگاه استرالیای جنوبی، زمانی که سطح ویتامین D در بدن شما کاهش می‌یابد، تنها استخوان‌های شما آسیب نمی‌بینند، بلکه سلامت قلبی شما نیز ممکن است به‌خطر بیفتد.

به‌گزارش مدیکال‌اکسپرس، این تحقیق که به‌تازگی در مجله قلب اروپا منتشر شده، با مطالعه بر روی بیش از ۲۶۸ هزار نفر نشان داد، افرادی که کمبود ویتامین D دارند‌، دو برابر بیشتر از افرادی که دارای سطح طبیعی ویتامین D هستند، از بیماری قلبی و فشار خون بالا رنج می‌برند.

بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) عامل اصلی مرگ‌و‌میر در سراسر جهان هستند و تخمین زده می‌شود که سالانه ۱۷.۹ میلیون نفر در جهان جان خود را به‌دلیل این بیماری‌ها از دست می‌دهند.

پروفسور هیپونن، از دانشگاه استرالیای جنوبی می‌گوید: «کمبود شدید این ویتامین نسبتاً نادر است، اما در محیط‌هایی که نور خورشید مایل است یا در ساختمان‌های مسکونی که نورگیر نیستند، افراد نیاز بیشتری به دریافت ویتامین D برای جلوگیری از عوارض قلبی‌عروقی ناشی از کمبود آن دارند.
 
به‌گفته او، ما می‌توانیم ویتامین D را از غذاها، از جمله ماهی‌های روغنی، تخم‌مرغ و غذاها و نوشیدنی‌های غنی‌شده از این ویتامین دریافت کنیم. اما متأسفانه غذا منبع نسبتاً ضعیفی از ویتامین D است و حتی یک رژیم غذایی سالم معمولاً حاوی مقدار کافی از آن نیست.

بنابراین گاهی اوقات نیاز به مصرف مکمل روزانه داریم تا بتوانیم بخصوص در مناطق یا فصولی که نور خورشید مایل است، ویتامین D کافی به بدن برسانیم. به گفته او، افراد ۵ ساله به بالا به حدود ۱۰۰۰ واحد ویتامین D در روز نیاز دارند.

محققان این مطالعه همچنین تاکید می‌کنند: «نتایج ما هیجان‌انگیز است زیرا نشان می‌دهد که ویتامین D می‌تواند راهی برای کاهش میزان ابتلا به CVD و مرگ‌ومیر ناشی از آن باشد.»
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.