لو رفتن گواهینامه جعلی واکسن کرونا اعضای یک خانواده آلمانی را به کشتن داد

 گواهی واکسیناسیون در آلمانمسئولان قضایی در آلمان روز سه‌شنبه از کشته شدن کلیه اعضای یک خانواده به دلیل تبعات ناشی از جعل گواهینامه واکسیناسیون کرونا خبر دادند.

به گفته دادستانی آلمان، یکی از شهروندان این کشور پس از لو رفتن گواهی جعلی واکسن از بیم تبعات این اقدام با شلیک گلوله همسر و سه فرزندش را کشت و سپس اقدام به خودکشی کرد.

پلیس جسد والدین ۴۰ ساله این خانواده را به همراه سه کودکِ چهار، هشت و ۱۰ ساله آنها که مشخص بود همگی بر اثر اصابت گلوله جان باخته‌اند روز شنبه در منزل محل اقامتشان در «کونیگز ووسترهاوزن» واقع در جنوب برلین پیدا کرده بود.

در یادداشت خداحافظی که سرپرست خانواده پیش از کشتن خود و دیگر اعضا در منزل به جای گذاشته بود تصریح شده که وی برای همسرش گواهی جعلی واکسیناسیون جعل کرده است.

یک دادستان دستگاه قضایی آلمان به رویترز گفت که گویا کارفرمای همسرِ این مرد متوجه جعلی بودن گواهی واکسیناسیون می‌شود و این مسئله هر دو آنها را به وحشت می‌اندازد.

آنها بیم آن را داشتند که به دلیل جعل صورت گرفته دستگیر و بازداشت شوند و سپس فرزندانشان نیز از آنها گرفته شوند.

نیروهای پلیس و دادستانی روز شنبه پس از تماس شاهدانی که اجساد بی‌جان اعضای این خانواده را در منزلشان یافته بودند به محل مراجعه کردند.

این حادثه وحشتناک در حالی روی داده که آلمان در پی خیز تازه بیماری کووید۱۹ و افزایش موارد ابتلا به بیماری در این کشور، با هدف مهار موج تازه همه‌گیری محدودیت‌ها را تشدید کرده است.

کارمندان بخش‌های دولتی و خصوصی از ماه گذشته موظف شده‌اند برای ورود به محل کار گواهی واکسیناسیون ارائه کنند و یا در صورت واکسینه نشدن تست منفی کرونا و یا مدرکی دال بر بهبودی تازه از بیماری کووید۱۹ را نشان دهند.

مقامات آلمانی همچنین هفته گذشته موافقت خود را با منع دسترسی افراد واکسینه نشده به کلیه مراکز و اماکن تجاری به جز ضروری‌ترین آنها مانند فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها و نانوایی‌ها اعلام کردند.

داشتن گواهینامه واکسن این روز‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی برای دسترسی به خدمات رفاهی، فرهنگی و تفریحی و حتی حاضر شدن در محل کار اجباری است.

این در حالی است که مقررات وضع شده در این خصوص برای برخی شهروندان مخالف دریافت واکسن کرونا دردسر‌ساز است و این دسته افراد گاهی مجبور می‌شوند دست به جعل مدارک و گواهینامه‌های واکسیناسیون بزنند.

اتفاقی که در کشور آلمان افتاده از این حیث می‌تواند بسیار هشدار دهنده باشد و قانون‌گذاران را در خصوص بازنگری احتمالی در شیوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی به تفکر و تامل بیشتر وادار کند.
+60
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  چه مورد عجیبی.بدون شک این مرد از قبل بیماری روانی شدید داشته،و الا بر فرض همکه جعلی بودن گواهی واکسن لو میرفت مگه قرار بود زنده بگور و شکنجه ات کنن که خودت و دو تا بچه و زنت رو کشتی؟
  8
  73
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۹
  ۴۸
  Rajin - فرانکفورت، آلمان
  واقعا متاسف شدم و اینکه مرگ آنها هشداری برای آزادی بشریت میباشد که با زور میخواهند بر همه جهان تسلط پیدا کنند و هنوز تمام این واکسنها جواب قطعی برای درمان نداده اند و این نباید به زور اعمال شود که چنین فاجعه ای ببار بیاید وقتی واکسن سل و کزاز زده میشود دیگر این بیماری نمیتواند انسان را تهدید کند در صورتی که واکسن کرونا هیچ امنیتی ندارد و دختر من کرونا گرفت ! و بسیار خالش بد‌شد در حالی که بهترین واکسن را زد از نظر جامعه ! شدت حکایت جمهوری اسلامی که به زور حجاب را از طریق اعمال فشار برای ثبت نام در مدارس ورود به جاهای دولتی و گشت ارشاد باعث شد مردم تحت فشار ۴۲ سال اینجوری خاک برسر بشن و دقیقا مافیای جهان هم همینکار را از طریق این ویروس کردند و دولت‌ها بجای راه حل درست با فشار بر مردم میخواهند کار غلط خود را تحمیل کنند ! ماسک و شستشوی دست و رعایت فاصله در فضای باز و بسته را انجام میدیم ولی اینکه واکسن نامعلومی را میخواهند تحمیل کنند غیر قابل هضم میباشد ! و در مورد اینکه پدر خانواده وحشت داشته فرزندان عزیزش بدست اداره جوانان بیفتد بسیار بسیار بسیار حق داشته چون سرنوشت آنها از مرگ بدتر میشد
  33
  25
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
  ۴۸
  Rajin - فرانکفورت، آلمان
  و این وحشت باعث این جنایت شده است ! این اداره بچه ها را بدون دسته بندی مثل میوه های خراب در کنار میوه های سالم میگذارد و نتیجه را همه میدانند ! و این پدر وقتی بعد از گذراندن محکومیت بیرون بیاید دیگر صاحب فرزندان دست گل نخواهد بودو‌باید شاهد نابود شدن آنها تا آخر عمر خود باشد و این خیلی غم انگیز هست که دولت با فشار بر اقشار جامعه واکسن ناقص خود را مثل موش آزمایشگاهی امتحان می‌کنند ! واکسن باید واکسینه کند نه بعدش عوارض بدهد یا دوباره بیمار کند ! و این زورگویی هست ، در یک مهمانی شرکتی صد نفر در سوئد شرکت کردند که همگی واکسن زده بودند شصت نفری که با شخص ناقل نزدیک بودند کرونا گرفتن ، خب این کجاش واکسن بوده‌ ! کرونا فقط یک بیزنس مرگ هست برای کنترل جمعیت جهان و جنگ سرد بین کشورهایی با ادعای قدرت ! و این خانواده بیچاره اولین قربانی های این وضعیت نیستن !
  18
  23
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳
  ۴۸
  Rajin - فرانکفورت، آلمان
  در اداره جواتان با به المانی یونگندعامت میوه های سالم و خراب را کنار هم میگذارند و نتیجه را هر آدم عاقلی میداند فقط آنها بازاری داغ برای خودشان درست کردند و پول خوبی نصیبشان می‌شود آنها پسر و دختر را در یک جا نگه میدارند و گروه‌های سنی هم فرقی نمیکند ! و در نتیجه فحشا و اعتیاد و بعضی وقتها تجاوز و تهدید همه در سکوت مطلق باقی میماند و اجازه نمیدهند که خبرها به بیرون درز کند ! و معمولا خانواده هایی که مشکل دارند بجای اینکه به آنها مشاوره بدهند مستقیم کودک را جدا می‌کنند و برای همیشه سرنوشت او را خراب . من چندین مورد را دیدم و واقعا بچه های سن بلوغ که کله شان بوی قورمه‌سبزی می‌دهد را به بدبختی کشاندند به بهانه اینکه آنها در جای امن قرار دارند و بچه بسیار در خطر فساد اخلاقی و اعتیاد قرار می‌گیرد تمام بچه های نگهداری شده زیر هیجده و بالای هیجده سال سیگاری می‌شوند و مسئولان برایشان مهم نیست و در نهایت اعتراض والدین میگویند بله دوستان بدی داشتند ! نمی گویند بچه های بدی در کنار آنها قرار دادند ! و بدتر از سیگار کانابیس و …بخاطر بدست آوردن آن حتی تن فروشی می‌کنند !
  14
  17
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
  ۵۲
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  دروغ و اخبار کذب . کامنت های بالا رو میخونم و یاد اون احمق هایی میفتم که پای منبر و جفنگیاتِ آخوندها و مداح های انگل میشینن و هرچی میگن رو تایید میکنن. بشر رو دارن با این واکسن لعنتی که معلوم نیست توش چیه به بردگی و تسخیر کامل در میارن . لعنت به همه شما شیاطینی که دنیا رو به گروگان گرفتین
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  تاثیر بخشی این واکسنها ثابت شده و‌حتی FDA به واکسن های مادرنا،فایزر و J&J مجوز دائم داد و در نتیجه نیروهای مسلح ایالات متحده هم موظف به واکسینه شدن با اینها شدند.دیگه حساس تر و مهمتر از نیروی نظامی آمریکا که نداریم؟ یا اسرائیل کشوری هست که بیشترین اهمیت و وسواس رو روی جان شهروندانش داره و دیدیم همه رو با واکسن فایزر واکسینه کرد.این توهمات و ترس مسخره رو کنار بگذارید،بخاطر همین واکسنها و علم هست که انسانها الان عمر بالای ۹۰ سال دارند در قرون وسطی عمر انسان ۵۰ سال بیشتر نمیشد و با هر بیماری پیش پا افتاده جان میدادند.دلیل اصرار بر واکسیناسیون شکستن چرخه گردش ویروس هست چون از همین طریق احتمال جهش های خطرناک ویروس پیش میاد.و در ضمن افراد پیر یا بیمار کارایی واکسن در بدنشون کم هست و همچنان خطر تهدیدشان میکنه.مسئله عمومی هست نه شخصی.از کسی که در بیمارستان شاغل بوده بپرسید قبل از واکسیناسیون روزی چند صد جنازه جمع میکردند و الان چه فرقی کرده.واکسن قرار نبود ۱۰۰ درصد موثر باشه اما احتمال مرگ و بدحالی رو شدیدا کم میکنه و این آماری ثابت شده.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.