فیفا: اجازه ورود تماشاگران زن به مسابقات باشگاهی ایران الزامی است

حضور زنان در استادیوم آزادیدویچه وله :فدراسیون جهانی فوتبال فیفا به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داده است که طبق تعهد معاون وزیر ورزش و سرپرست سابق فدراسیون فوتبال ایران، اجازه ورود زنان به استادیوم برای همه مسابقات فوتبال داخلی الزامی است.

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران به این نهاد گوشزد کرده است که زنان باید از موقعیت و امکان ورود به استادیوم‌‌های کشور برای تماشای بازی‌های داخلی، بدون هیچ گونه محدودیتی، برخوردار باشند.

 فیفا در این نامه به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داده است که طبق تعهد معاون وزیر ورزش پیشین (محمدرضا داورزنی) و سرپرست سابق فدراسیون فوتبال این کشور (حیدر بهاروند) به زنان باید اجازه ورود به استادیوم برای تماشای هر گونه بازی فوتبال داخلی، چه مسابقات ملی، چه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و همچنین رقابت‌های باشگاهی داخلی داده شود.

فیفا در بهمن سال ۱۳۹۸ بر حساسیت ویژه خود پیرامون حضور زنان در بازی‌های باشگاهی ایران، تأکید کرده بود. این مسئله اما همچنان از سوی فدراسیون فوتبال ایران و مقامات حکومتی عملی نشده است.
در نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران از جمله آمده است:

 «در روز ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ هیئتی از فیفا به ایران آمد تا در مورد یافتن راهی برای بازشدن درِ ورزشگاه‌ها برای زنان در ایران، بحث و تبادل‌نظر کند. در آن جلسه، این تعهد از سوی معاون وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال ایران مورد صورت گرفت که زنان در کنار بازی‌های ملی، همچنین اجازه خواهند یافت تا در همه مسابقات آتی لیگ قهرمانان آسیا که در ایران برگزار می‌شود و نیز در همه بازی‌های بازی‌های لیگ خلیج فارس، از ماه ژوئن ۲۰۲۰، حضور یابند.»

عدم اجرای این تعهدات از سوی مقامات جمهوری اسلامی در حال حاضر گریبان‌گر فوتبال ایران شده است. فیفا به این خاطر در حال بررسی تعیین فهرست اعمال مجازات برای فوتبال ایران است.

حال احتمال می‌رود که این موضوع به مشکلاتی اساسی و جدی برای فوتبال ایران در آستانه صعود تیم ملی فوتبال این کشور به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منجر شود.
+109
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  lehrte - هانوفر، آلمان

  مخالف محدود کردن زنان نیستم ولی در ورزشگاهای ما عوض تشویق تیمشون به داور و تیم مقابل فحش میدن که واقعا جای تاسف داره البته امیدوارم با حضور بانوان این معضل حل بشه شاید یک عده خجالت بکشن دیگه فحش ندن
  3
  40
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  فعلا که به لطف کرونا می مالن!..
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  هموطنان که ایرادهای بنی اسرائیلی آخوندا رو میارن که!؛خب فحش بدن؛مگه اینجا فحش نمیدن؟!؛ته تمدن هم هست!..؟!؛هر کی هر جور راحته تشویق کنه؛خب فحش هم بده؛آزارش به کسی اگه نرسه بذا به زمین و زمان فحش بده؛آنقدر فحش بده که فکش درآد!..؛اینا دردشون فحش نیست؛اینا دردشون بودن زن و مرد کنار همدیگه و به تبع اون شادی و امیده!؛خب اگه مردم شادی و امید زندگی داشته باشن واسه بهشت و جهنم تره خورد میکنن؟!!؛میشه این ملت رو دلا کرد؟!..
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.