جانشین فرمانده سپاه: هنوز دولت اسلامی تشکیل نشده است

علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، گفته است تشکیل دولت اسلامی در ایران «از سال ۱۳۵۸ تاکنون طول کشیده» و باید تلاش کنیم تا «دولت اسلامی برقرار شود».

او در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته است دو مرحله بعد از دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و تمدن اسلامی است و سپاه پاسداران «پای کار خواهد بود تا وقتی که هدف نهایی به دست آید».

اشاره جانشین فرمانده سپاه به سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در سال ۷۹ است که گفته بود دو مرحله «انقلاب اسلامی» و تشکیل «حکومت اسلامی» یعنی جمهوری اسلامی سپری شده و باید سه مرحله دیگر یعنی «دولت اسلامی»، «جامعه اسلامی» و «تمدن اسلامی» طی شود تا به باور او زمینه برای ظهور امام دوازدهم شیعیان فراهم شود.

جانشین فرمانده سپاه گفته است اگر دولت اسلامی در دوران رهبری روح‌الله خمینی تشکیل شده بود، «بسیار بهتر بود تا دهه هفتاد، دهه هشتاد و دهه نود».

او همچنین این پنج مرحله را نتیجه «مکتب انقلاب اسلامی» دانسته و گفته است در طول سه سال گذشته، هر سال یک هفته در زمینه این مکتب، همایش برگزار شده و «کمتر رسانه‌ای شده» ولی امسال قرار است درباره همایشگاه و نمایشگاه مرتبط با آن اطلاع‌رسانی شود.
+9
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  پس این ۴۲ سال تا کنون چکار می‌‌کردید؟ استمنا در جلوی منبر ؟
  4
  71
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  ۳۸
  kakolzari - لندن، انگلستان

  سنده ایست که در حال خروج از مخرج است. الان در مرحله دفع بلغمی گازها و جامدات بسر میبریم. یک یا علی داریم تا پاچیدن کامل حجمی صخیم و وزین از فضولات حیوانی بر چهره ملل خاورمیانه
  1
  56
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  علی جون، تو تشکیل بده!
  1
  36
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  در ۴۳ سال گذشته آنقدر مشغول دزدی، غارت و آدم کشی وشکنجه و اعدام مردم بی گناه بوده اند که یادشان رفته بود حکومت و تمدن اسلامی درست کنند و حالا مثلآ به یادشان آمده. نه سردار سپاهی. اسلام و تمدن اسلامی یعنی همینی که در تمام این سالها با مردم و کشور ما کردید.
  9
  60
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هه هه! خود اسلام توی نه سال بعد از فرار محمد به مدینه پا گرفته، اینا بعد از ٤٣ سال هنوز نتونستن. واقعا اگر دقت کنید حرفهای اینها یک کپی برداری ناشیانه از قران و سیره هست. توی هردو شما رو به یک آینده واهی و نامعلوم حواله میدن. مثلا حرفهای خامنه أی رو گوش کنید، میگه مردم سختی بکشن تا به قله برسیم، حالا کی میرسیم؟ اصلا این قله چی هست؟ چرا باید بهش برسیم؟ هیچی به هیچی! کلا کسانی که دین فروش هستن میخوان شما درحالیکه سر به آسمان دارین جیبتون رو خالی کنن. همین.
  2
  37
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
  ۳۲
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  ۴۳ سال تلاش کردید فرهنگ و تاریخ ایران رو از بین ببرید و فرهنگ کریه و عقب مانده اسلامی رو جایگزینش کنید و ایران رو مثل پاکستان متعصب و خودجوش اسلامی کنید اما برعکس شد و نتونستید،هرگز هم نمیتونید.چون اسلام با فرهنگ و خلق و خوی ایرانی در تضاد هست.هنوز هم به زور کتک و شلاق هست که زنها حجاب سر دارند و به زور نظری و غذای مفتی و تفریح و دختربازی هست که در محرم قشر بیسواد و پایین جامعه رو به هیات ها و عذاداریهاتون میکشید.نه تنها موفق نشدید،بیشترین تعداد لائیک و ضد دین در بین کشورهای اسلام زده در ایران داریم.همه دنبال سگ و گربه و جراحیهای زیبایی و قر و فر!
  4
  37
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  به امید خدا بعد از اینکه شما اراذل و اوباش بخصوص امثال تو پاچه مال عوضی همراه رهبر و سرخر و عوامل حکومت فعلی گورتون را گم کردید و یک دولت سکولار و منرقی سر کار آمد حکومتی که هم خدا خوشش بیاد هم بنده خدا درست خواهدشد، و اینبار بیشتر از اسمش به عملکرد مثبت آن دقت خواهیم کرد.
  4
  9
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  با این وضعیتیکه رهبر چلمکتان پیش گرفته هزار سال دیگه هم حکومت اسلامی شما برقرار نخواهد شد .
  2
  9
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  بشین تا بیاد وحشیِ اُمل!
  1
  11
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.