معاون وزیر دفاع اسرائیل درباره صدای انفجار در نطنز: از یک مرد نمی‌پرسیم که در شب چه کرد

ایران اینترنشنال :الون شوستر معاون وزیر دفاع اسرائیل از اظهارنظر مستقیم درباره منشاء صدای انفجار اخیر در نزدیکی سایت هسته‌ای نطنز خودداری کرد و گفت: «ما از یک مرد نمی‌پرسیم که در شب چه کرد، اما در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا انگیزه‌های جهانی را با ابزارهای دیپلماتیک تغییر دهیم.»

معاون وزیر دفاع و نماینده پارلمان اسرائیل از حزب «آبی و سفید» روز یکشنبه ۱۴ آذر به یک رادیو اسرائیلی گفت: «چه چیزی به نطنز اصابت کرد؟ من نمی‌توانم بگویم.»

او با این حال ایران را «یک مشکل برای کل جهان و نه فقط دولت اسرائیل» دانست و تاکید کرد: «ما وظیفه داریم در قبال سرنوشت فرزندان و نوه‌های خود شجاع و مسئول باشیم.»

معاون وزیر دفاع اسرائیل ادامه داد: «ما در گذشته علیه دشمنان خود از زور استفاده کرده‌ایم و متقاعد شده‌ایم که در شرایط وخیم، نیاز به اقدام با استفاده از ابزارهای نظامی وجود دارد.»

شوستر همچنین با ابزار امیدواری نسبت به بسیج شدن «همه جهان برای این ماموریت»، گفت: «برای این کار، ما مبلغ قابل توجهی را برای افزایش آمادگی خود اختصاص دادیم.»

اسرائیل به تازگی بودجه‌ای بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار را برای آماده‌سازی ارتش خود در زمینه حمله احتمالی به برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته است.

در حالی که بخشی از تاسیسات اتمی ایران در زیرزمین قرار دارد، این بودجه شامل انوع مختلف پهپادهای جمع‌آوری اطلاعات و تسلیحات منحصر به فرد مورد نیاز برای چنین حمله‌ای است.

شامگاه شنبه، در پی شنیده شدن صدای انفجاری مهیب در آسمان نطنز، فرمانده پدافند هوایی این منطقه اعلام کرد: «یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»

این در حالی است که خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، علت این انفجار را بر اساس شنیده‌های غیررسمی خبرنگار خود، «انهدام یک پهپاد ناشناس» گزارش کرد.

شنیده شدن صدای انفجار در تاسیسات نظنز در حالی است که دور جدید مذاکرات اتمی بین جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهانی در وین بدون نتیجه به پایان رسید.

همزمان با نگرانی کشورهای غربی درباره رفتار ایران در این مذاکرات، داوید برنه‌عا رییس موساد روز یکشنبه برای مذاکره با مقام‌‌های آمریکایی درباره ایران راهی واشینگتن شد.
+63
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان

  کدوم خری باور میکنه که نصف شب سامانه موشکی رو آزمایش کردند!!
  24
  128
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. امت ریش و طرفدران ملت مظلوم فلسطین و خلق فلسطین باور می‌‌کنند. این ها همه چیز باور می‌‌کنند. کافی‌ از سال ۵۷ اتی‌ها یا صاحب ریش بیاد.
  17
  69
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
  ۵۵
  Hatef - پاریس، فرانسه

  چشم، ما هم نمیپرسیم با مفعولین حوزه و همنشینان طوسى چه کردید!
  6
  46
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  دمتون گرم تا میتونید از اینکارا با ملاهای مفعول انجام بدهید البته طوری که موجب جراحت منتهی به نابودی ملاها بشه و تمام دنیا از شر این بیشرفها نفس راحتی بکشه.
  9
  23
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. گریزعلی بیا برو با اون آیدی سیاوش شیکاگو یا ساسان فرانسه بیا کمی افاضه در کن هاهاهاچه قد این اسم گریزعلی بهت میاد هاهاوقتی میپرسم کجای ایران زندان بودی و بخاطر چندتا قالپاق وآچاردزدی انداخته بودنت هلفدونی خوب از چنگ مون درمیری و فراروگریزمیکنی هاهاهاهابیا شفاف سازی کن دلامصب هاهاها
  20
  2
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  داستان اسراییل شده داستان گرگ و روباه گرگی میشی را شکار میکند از اطراف داد میزدند اقا گرگه ولش کن روباه میگفته ما ول نمیکنیم حال هر اتفاقی در ایران بیفته اسراییل میگه کار من هست
  5
  9
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  وقتی کشور دست یه مشت اخوند کلاس ششم بیفته سومین ارتش قدرتمند جهان به این روز میفته که قورباغه هفت تیر کش میشود و برای ایران عزیز شاخ و شانه میکشه
  3
  11
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
  ۵۲
  Mome - لوند، سوئد
  از مرد ، ببین ما که میدانیم که شما چی هستین پس برای ما گنده گو....نکن.
  7
  11
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. اولاً زیاد نخند وقتی هاهاها میکنی..... جمع میشن دوماً حسرت سرگردی سالیان ساله که مونده به دلت......سوماً ساندیست رو گرم گرم با پفک تلیت کن و بخور تا دهنت و دستت مشغول باشه و کمتر .... کنی
  9
  15
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
  ۳۸
  kakolzari - لندن، انگلستان
  یحتمل پهپادو فرستادن تا زیر دماغ اقا تو نطنز. تا اومدن بجنبن بزننش رفته بود. موشکه هم تو هوا ترکوندن
  1
  4
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.