پنبه داخل گوشت چرخ‌کرده! فیلمی از تقلب در مواد غذایی توسط شرکتها

« ببینید! پنبه رو به اسم گوشت به خورد ما میدن!» سخنان خانمی که پس از خرید گوشت از یک فروشگاه در تهران پارس می‌بیند اساس آن از الیاف تشکیل شده است.

 خانمی یک بسته ۹۰۰گرمی گوشت چرخ کرده بسته بندی شده از فروشگاه جامبو در تهران پارس خریداری کرده است. وی از موضوعی که هنگام آماده سازی گوشت چرخ کرده برای پخت متوجه شده می‌گوید.

توزیع گوشـت های بی‌کیفیت که با تخفیف در بازار توزیع می‌شود، صدای اعتراض مصرف کنندگان را درآورده است. گوشـت‌های نامناسب و غیرقابل پخت که مشخص نیست از چه موادی ساخته شده‌اند. اما پس از باز کردن از بسته‌بندی و شستن و آماده کردن آن، خواهید دید که به مرور زیر آب، رنگ آن رفته و به ماده‌ای شبیه پنبه تبدیل می‌شود.

پیش از این بارها رئیس اتحادیه گوشت گاوی تهران به این موضوع اعتراف کرده بود. علی خندان در مصاحبه‌ای گفته بود: «۱۰ تا ۲۰ درصد گـوشتی که در بازار مصرف توزیع می‌شود، بی‌کیفیت است.»

وی در ادامه گفته بود: «گوشـت‌هایی که کیفیت پایینی دارند، عموما در رستوران‌ها و کارخانه‌های سوسیس و کالباس استفاده می‌شوند.»

اما اکنون این گوشـت‌های بی‌کیفیت و یا بهتر است گفته شود شبه گوشت، برای مصارف خانگی در بازار توزیع می‌شود. خانواده‌های کم‌بضاعت که توان تامین گوشت با کیفیت مناسب را ندارند، مجبور هستند از گوشـت‌هایی که قیمت آن تخفیف خورده است، استفاده کنند.

این در حالی است که از محتوای بسته‌بندی چنین گوشت‌هایی بی‌اطلاع هستند.

اما نکته مهم در این موضوع، پاسخگو نبودن مسئولین و دست‌اندرکاران واردات و تهیه‌کنندگان چنین موادی هستند. به نحوی که خانواده کم‌درآمد در چنین شرایط بحرانی اقتصادی، صدایش به جایی نمی‌رسد. چنین خانواده‌هایی نه تنها گـوشت قابل استفاده‌ای به دست‌شان نرسیده، بلکه پولی که دستمزد چند روز یک کارگر است را نیز از دست داده‌اند.
+86
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان
  حالا کو، تازه خوبه اولاشه، پنبه بازم نرمه و قابل خوردنه. چند وقت دیگه موش و سوسک چرخ کرده هم توش پیدا میشه. بشینید هم دیگر رو نگاه کنید و برید دنبال ژل و بوتاکس و پروتز سینه و باسن ، که از اهم واجباته برای شما.
  5
  20
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  فیلم صحت دارد ولی خود خبر کذب. گوشت رو گرفته زیر آب داغ. خوب چربی که با آب خالی شسته نمیشه. برای همین گوشت‌ها از چربی خودشون رو جدا و اون چیزی که باقی میمونه چربی هست که این به دروغ داره میگه پنبه. یکی از صفات بد برای بشر همین دروغ و تزویر است.
  5
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.