فرشته روح‌افزا: فیفا شاید فردا گفت زن و مرد کنار هم بنشینند

ایران وایر :«فرشته روح‌افزا» که با عناوینی مانند «استاد دانشگاه»، «پژوهشگر حوزه زنان» و «عضو سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان» در رسانه‌های ایران معرفی می‌شود، طی گفت‌وگویی با روزنامه «کیهان» ادعا کرده است که محیط ورزشگاه‌های ایران برای مردان هم امنیت ندارد، چه برسد برای زنان.

او همچنین تاکید کرده که «حضور در ورزشگاه‌ها در شان فرهنگ ایرانی و اسلامی» نیست.

فرشته روح‌افزا در مصاحبه‌ای با روزنامه کیهان گفته است: « ما را با کشور عربستان که زنان را به ورزشگاه راه می‌دهد مقایسه می‌کنند؛ در حالی‌که این کشور از هیچ نظر برای ما الگو نیست.»

او نگاه عربستان سعودی به زن را «ذلیلانه» و «حقیرانه» خوانده و گفته است: «اگر هم اجازه می‌دهند زنان در ورزشگاه کنار دست آقایان بنشینند به خاطر خود زنان نیست. لذا اینکه می‌گویند زنان باید در ورزشگاه حضور داشته باشند چون فیفا می‌خواهد درست نیست.»

خانم روح‌افزا در ادامه برای مخالفت خود با حضور زنان در ورزشگاه گفته است: «ما اول از همه باید ورزشگاه‌هایمان را استاندارد بین‌المللی کنیم و بعد اگر لازم بود شرایط حضور زنان را فراهم کنیم. همین الان مردان ما در ورزشگاه‌ها از امنیت کاملی برخوردار نیستند.»

او البته مشخص نکرده که چه نهادی در جمهوری اسلامی وظیفه استانداردسازی ورزشگاه‌های ایران را دارد. فرشته روح‌افزا در ادامه گفته است: «مگر ما عبد و عبید فیفا هستیم که هرچه گفت بپذیریم؟ فیفا در ابتدا گفت که زنان باید به ورزشگاه‌ها بیایند، اما بعد از آنکه زنان را در دولت قبل به ورزشگاه بردیم مدعی شد که این حضور نباید گزینشی باشد. دفعه بعد ممکن است فیفا بگوید زنان حجاب هم نداشته باشند، یا بیایند و کنار مردان بنشینند.»

پیش از این برخی رسانه‌های ایران، فرشته روح‌افزا را «نابغه فضایی» ایران نامیده بودند. خانم روح‌افزا به نقل کردن خاطراتی غیرمتعارف از همسرش که سقوط جرثقیل در مسجدالحرام در سال ۱۳۹۴ کشته شد معروف است.

هم‌زمان با این اظهارات خانم روح‌افزا، «احمد نادری» نماینده مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در «اجلاس بین‌المجالس جهانی» به اسپانیا سفر کرده، در حساب توییتری خود عکس‌هایی از حضورش در ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» منتشر کرده و نوشته است: «امشب از نزدیک‌ و‌ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، برد زیبای رئال مادرید در مقابل سویا را شاهد بودم. مدتهای مدید بود که ورزشگاه نرفته بودم. کاش وقت بود تا مردم نگاری طرفداران رئال را انجام‌ می‌دادم. بسیار منظم، جدی، متعصب و خونگرم بودند. هیچ نشانه‌ای از وندالیسم ندیدم.»
+9
رأی دهید
-161

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  چه چهره فجیعی داره این ادم ! بس که ذات کثیفی دارن.
  3
  141
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  به تو صیه های این بانوی بزرگوار اسلام زده خوب توجه کنید.این بانویی که نام استاد دانشگاهی را هم یدک میکشد .اسم این بانوی بزرگوار اسلامی فرشته است و البته فرشته روح افزا. اقا بگذار بیشتر اعصاب من و شما را خراب نکنم.ای تو روحت .فرشته روح افزا.بقیافه روح افزا بودن فرشته نگاه کنید.
  4
  101
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
  ۴۹
  heerad - کوالا لامپور، مالزی

  این بنده خدا نه اسمش بهش میاد ، نه فامیلیش. اسمش رو باید میذاشتن: جن بنت مرگ افزا قبض روحیان
  3
  115
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  بهتر نبود از دانش و تخصص این موجود( شبیه به زنان)در صیغه خانه ها و یا محیط هایی برای نگاهداری حیوانات استفاده کنیم. طرز فکر همین زن کافی است تا از دین اسلام تنفر پیدا کنیم
  13
  97
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  خب بشینند؛تو رو سَنَنه؟!!؛یه مش بیمار روانی که جان و مال مردم دسشونه و دیوانه وا دارن چپاول میکنن!..
  2
  46
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  ۴۱
  stockholm - استکهلم، سوئد

  کاملا حق با شماست الگوی شما زمان ....بچه .. و علی جنایتکاره که نوزاد دختر رو زنده بگور میکردند
  6
  40
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من وقتی این ابلهان را می بینم مطمئن میشوم که خریت اول و آخر ندارد
  8
  46
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  جوونیاش صیغه زیاد رفته به این شکل و روز افتاده !! الان هم احتمالا ، بصورت پاره وقت چند تا از خانه های عفاف حضرات رو سرپرستی میکنه !
  6
  48
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  فرشته؟! این موجود کریه رو اعضای طالبان که تو غار و کوه زندگی کردند و تو عمرشون زن ندیدن هم حاضر نمیشند کنارش بشینند.فکر نمیکنم حتی شامپانزه نر بالغ هم در فصل جفتگیریش حاضر بشه عملیاتی روی این عجوزه انجام بده.
  2
  47
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  اگر قرار بود که این عجوزه بنمایندگی زنان به استادیوم بیاد که من با مجزا بودن زن و مرد نظر مثبت پیدا میکردم
  3
  43
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  من نمیدونم ابن بچه داره یا نه، وای مطمئنا کسی که اینو حامله کرده یا باید کور بوده باشه یا اینکه کلا تو هپروت! این داره سنگ خودش رو به سینه میزنه. میدونه کسی نمیاد پیش این بشینه اینجوری لااقل میندازه تقصیر قوانین اسلام! اونجوری فقط میمونه اینکه کرگدن نر هم دنبال من نمیاد.
  4
  49
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
  ۵۳
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن

  شما احتمال این را دارد که بگوئید که در قرآن آمده است که زن و مرد میتوانند کنار هم بنشینند .ولی فیفا نمی گوید. مطمعا باش!!
  4
  40
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. من نه تنها به مجزا بودن رای میدم، پیشنهاد هم میدم اندازه نصف زمین فوتبال فاصله بذارن که بوی گند عرقش نمیگم نیاد، شاید کمتر بیاد. لامصب راسو از دست اینا فرار میکنه
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  فرشته روح افزا؟؟؟ آخ چِشَممم! تو مملکتی که به کچل میگن زلفعلی و به کور میگن عینعلی، گلاب به روتون، اسم اینم فرشته روح افزا هست!
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::] کرگدن نر را خیلی حال کردم خخخخخ.
  0
  11
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.