صحنه هایی از شجاعت و مقاومت ۱۳ زن در برابر زورگویی ۱۳ آخوند

مسیح علینژاد در صفحه اینستاگرام خود می نویسد :
مبارزه اثرگذار با حجاب اجباری یعنی کاری کنیم که هیچ کسی جرات نکند به زنان یک تذکر ساده بدهد. کاری کارستان که این زنان با دوربین ما اسلحه ما انجام دادند. ببینید. چون شجاعت تکثیر شدنی است.

از دیدگاه من به عنوان روزنامه‌نگار، خبر فقط آن نیست که یک مامور پلیس یا یک آخوند زنی را کتک زده تا حجاب را بر او تحمیل کند. وقتی زنی شجاعانه در برابر ماموران و آمران به معروف و زورگویان می‌ایستد و با دوربین از حق خودش دفاع می‌کند نیز «خبر» محسوب می‌شود.

این ویدیو‌ها را هیچ‌گاه رسانه‌های رسمی منتشر نکردند اما میلیونی در اینستاگرام دیده شد و دیده شدن شجاعات و نافرمانی زنان باعث تکثیر شجاعت دیگران شد.
+241
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  از همه چیز غم انگیزتر در این چند کلیپ اینه که یه مرد هم نمیشه دید. همه مثل مترسک وایسادند نگاه فیلمبرداری میکنند.
  7
  225
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا قداست آخوند کاملا فرو نریزد و اسلام از ته استخوانشان بیرون نیاید و حتی چندین نفر از این ها.... غیر ممکن است اخوند از زورگوئی دست بردارد
  8
  133
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۸
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  این اعتراضات قطره ای آب در مقابل یک اقیانوس است.ملت ایران تو سری خور و بی شهامت است.
  11
  52
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  دین. زندگی‌،رسول.دروغ.همه چیز ریا و فریب. حتا کتاب مقدس دروغ.کتابی‌ که از اول تا آخر آن. یک جمله حقیقت در آن نیست. ولی ما باید دست خود را بر روی آن.و قسم خوریم.که حقیقت را گفتیم. تراژدی از این بیشتر بر یک ملت.یک قصه از این کتاب. مقدس.که ما زور زوری باید قبول کنم.به دستم رسید. قسمت ۱. کشتی نوح کَشتی نوح نام یک کشتی در داستان‌های کتب مقدس در دین‌های ابراهیمی است. ▪️بنابراین داستان‌، نوح پیامبر به فرمان خدا این کشتی را ساخت و خود، خانواده خود، کسانی که به وی ایمان آورده بودند و نمونه‌ای از هر حیوان را از پیامدهای طوفان نوح نجات دهد. ▪️این داستان در قرآن سوره‌های ۱۱ و ۷۱ آمده و نسخه‌های دیگری از آن نیز در دیگر منابع دیده می‌شود. ▪️بد نیست این داستان را مرور کنیم . ▪️مدت ساخت کشتی : ۱۲۰ سال ▪️سن نوح زمان وقوع طوفان : در ۶۰۰ سالگی ▪️مدت بارندگی : ۴۰ روز و ۴۰ شب .▪️مدت شناور بودن کشتی :۱سال و ۲ ماه و ۲۷ روز ▪️علت طوفان : فساد روی زمین▪️اندازهٌ کشتی : ارتفاع ۱۳ متر، طول ۱۳۷ متر، عرض ۲۲ متر ▪️جنس کشتی : چوب مسافرین : ۱۷ هزار و ۴۰۰ عدد پرنده ۱۲ هزار عدد خزنده۹ هزار عدد پستاندار۵ هزار عدد
  5
  45
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
  ۵۳
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن

  باز هم به شجاعت زن ها مردها که آخته شده آن.
  4
  72
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  بالاخره همیشه اینطور نخواهد ماند و ورق ها روزی بر خواهند گشت و اما بخاطر بسپاریم جنایات اسلامیون و آخوندهای خونخوار را.
  4
  67
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  بقیه مردم بی تفاوتن، چه بسا اینا رو مسخره می کنن و میگن فکر نان باش که خربزه آب است.برو دنبال پول دلار سکه ملک ویلای ترکیه خارج....دنبال منافع شخصی بطور دیوانه وار و تسلیم ناپذیر. شاید۱۳ تا زن پیدا بشه در برابر این اخوند بایسته اما در برابر یه ملت بی تفارت هیچکس جرات ایستادگی نداره
  1
  9
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران
  تازگی هم محمد کنی نمیدانم چکاره هست همان کشتی نوح را تکرار کرد تمام قوم و خویشان و دوستان وهمسایگان با هواپیما ببهانه برجام برد اطریش گردی با بیش از صد ملیارد هزینه دست از پا درازتر برگشت.!!
  0
  4
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان
  به نظر من دلیل دخالت نکردن مردم اینست که ما مردم این قوانین و کردار ضد انسانی را در قالب و چهارچوب اسلام پزیرفته ایم و در چنین زمانی نمیدونیم که چه واکنشی انجام بدیم. بدبختی اینه که ما مردم فکر می کنیم که ما مسلمانان واقعی هستیم و جمهوری اسلامی از کافران هستن. زمان آن رسیده که ما اسلامی را که چنین مصیبتی را به سر ما و کشورمان در اورده را نقد کنیم و نه ان اسلام من دراوردی خودمان که حتما نیم اسلام و نیم زرتشت و نیم ایرانی و نیم عربه!!! باید شجاع باشیم و حقیقت را بپذیریم. چه بسیجی چه سپاهی و چه مخالف.
  0
  0
  دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.