تصاویر نادر از تبعات گرمایش زمین؛ خرس قطبی در آب‌های نروژ گوزن شکار می‌کند

یورونیوز :ویدیویی نادر از تعقیب و شکار یک گوزن شمالی از سوی یک خرس قطبی در نزدیکی قطب شمال به نشانه‌ای تازه از تاثیر گرمایش زمین بر محیط زیست و نحوه زندگی موجودات ساکن در کره زمین بدل شده است.

در این ویدیوی کوتاه، یک خرس قطبی ماده پس از شکار یک گوزن شمالی در آبهای مجمع‌الجزایر سوالبارِ نروژ، شروع به خوردن آن می‌کند که شاهدی بر تغییر رژیم غذایی موجودات ساکن قطب در پی رخداد تغییرات اقلیمی و افزایش دمای کره زمین است.

این ویدیو از سوی یک تیم تحقیقاتی لهستانی ثبت و ضبط شده است.

بررسی محققان مستقر در مراکز مطالعاتی فعال در قطب شمال، نشان می‌دهد که همزمان با گرفتار شدن خرس‌های قطبی در خشکی و کمتر شدن جمعیت فوک‌ها و افزایش جمعیت گوزن‌ها، خرس‌هاس قطبی عادت غذایی خود را از شکار و مصرف موجودات دریایی به طعمه قرار دادن گوزن‌ها تغییر داده‌اند.

تعداد گوزن‌های شمالی به دلیل وضع قانون ممنوعیت شکار در سال ۱۹۲۵ به طور پیوسته در حال افزایش است؛ چنان که در حال حاضر حدود ۳۰۰ خرس قطبی ساکن مجمع‌الجزایر سوالبار در کنار حدود ۲۰ هزار گوزن شمالی زندگی می‌کنند.
+53
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  هیچ ربطی به گرمایش و اینجور چیزا نداره. قبلا گوزن خورده، زیر زبونش مزه کرده، بازم میخواد بخوره. نوش جونش. اینو که همه میدونن، گوزن از فوک خیلی خوشمزه‌تره.
  27
  8
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.