عراقی‌ها با ۲۰ دلار تور مشهد می‌خرند

ایران وایر- یک مقام میراث فرهنگی استان خراسان رضوی گفته روزانه یک‌هزار عراقی به مشهد وارد می‌شوند و هر عراقی با پرداخت دست‌کم ۲۰ دلار می‌تواند «تور مشهد» بخرد. 
 
مجتبی احمدی، عضو کمیته فنی میراث فرهنگی خراسان رضوی، در این‌باره به ایسنا گفت سفر عراقی‌ها به مشهد پس از بازگشایی مرزها و لغو روادید هوایی بین دو کشور افزایش یافته است.
 
به گفته احمدی، روزانه بین ۹ تا ۱۱ پرواز از عراق به مشهد انجام می‌شود و از اول تا ۳۰ آبان‌ماه بالغ بر ۳۰ هزار زائر عراقی وارد مشهد شده‌اند، یعنی هر روز هزار نفر که بالاترین آمار در این مدت بوده است. 
 
احمدی اضافه کرده که از این هفته هم، با شش پرواز مستقیمی که بین کویت و مشهد برقرار می‌شود، هفته‌ای هزار کویتی به این شهر سفر می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه بیشتر عراقی‌ها انفرادی و بدون ساماندهی و یا با دلال به مشهد می‌آیند گفت: ما باید برای آن‌ها انگیزه ایجاد کنیم تا با آژانس و سامان‌دهی‌شده سفر کنند، مثلا اگر ۲۰۰ دلار هزینه می‌کنند ما با ۱۰۰ دلار این سفر را اجرا کنیم.
 
این فعال گردشگری درباره قیمت‌ها برای گردشگران عراقی نیز افزود: از قیمت ۲۰ دلار برای سه‌شب اقامت در هتل یک ستاره در مشهد تا ۷۵ دلار برای سه‌شب در هتل پنج‌ستاره تور وجود دارد. 
 
احمدی با تاکید بر اینکه قیمت‌ها مناسب‌سازی شده است، ادامه داد: وقتی مسافر با ۴۵ دلار هفت شبانه‌روز می‌تواند به مشهد سفر کند، همه امکانات و خدمات را هم دریافت کند چرا باید سراغ دلال برود؟ 
 
عضو کمیته فنی میراث فرهنگی استان خراسان رضوی همچنین گفت از آژانس‌های پاکستان نیز دعوت خواهد شد تا زمینه برقراری پرواز مستقیم بین مشهد و لاهور در هفته‌های آینده برقرار شود.
+60
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  بگذریم که عده ای مرد عرب برای سکس با زنها و دختران ایرانی وارد مشهد می شوند و مبلغ ناچیز ۲۰ دلار می پردازند اما همان ۲۰ دلار هم در جیب یک آخوند و مزدورانشان میرود
  28
  114
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به این میگن: خرتوخر!
  6
  97
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
  ۳۷
  Abukhalid - دبی، امارات متحده عربی

  ای خاک بر سر این اداره کننده های این مملکت به کجا رسیده ایران و ایرانی . 100 حیف. یک روزی میرسه که اسمی از ایران هم نمی مونه
  4
  80
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
  ۴۷
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  بیست دلار؟ یعنی ششصد هزار تومان؟ پس اگه خواستیم بریم مشهد خودمونو عراقی جا بزنیم.خود مشهدی‌ها یه تُکه پا برن تا حرم بیشتر از بیست دلار باید خرج کنن اونم وایه یه نصفه روز.
  9
  61
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  والله مُفته ، بیست دلار ، سه شب با خانوم !! الم ال اُلاغ آتیش زده به مالش !! عراقیها کم بودند ، کویتیها هم اضافه شدند ! امام رضا جان بخواب که الم ال اُلاغ بیداره و کاسبیش هم حسابی سکه است!! البته پورسانت آغا رو هم در نظر داره.
  15
  72
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان

  بیست دلار میزاره تو جیبش 5 دلارش رو میده واسه خانوم 5 دلارش رو هم میده واسه پسر 5 دلار رو هم میده واسه اتاق با 5 دلار بقیه هم سیبیل آخوندها رو چرب میکنه واسه دفعه بعد
  13
  70
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ایران شده تایلند خاورمیانه از ایرانی بی غیرت خودشه
  4
  76
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  200 دلار خالیه.
  38
  8
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. فاطی ، شیطون معلومه مَضَنه دَسِه ته ها !! به الم ال اُلاغ یه ندا بده خانوماشو بندازه تو بورس ، با این اوضاعی که روزی هزارنفر عراقی و هزار نفر کویتی میان مشهد ، واسه زیارت خانه های عفاف امام جمعه ، قیمت سهام که بره بالا ، پورسانت حضرت آغا هم به طبع میره بالا .
  3
  36
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::صدای خسته - بروج، بلژیک::]. دولت سوبسید زینب سلیمانی میده به براداران عراقی
  3
  31
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.