احمدی نژاد در رابطه با اعتراضات اصفهان : مردم را به جان همدیگر نیاندازید

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران روز جمعه با اشاره به اعتراضات اخیر به بی‌آبی در اصفهان و چند نقطه دیگر کشور با اذعان به سوء مدیریت در این حوزه گفت، می‌خواهند مردم را مقابل هم قرار بدهند، یک سرزمین است و همه چیز آن هم متعلق به همه است.

وی در سخنانی در میان گروهی از مردم استان زنجان گفت، «آب کم است ولی هست، مدیریت مصرف و توزیع آن نامناسب است. خوب مدیریت نمی‌کنند و بعد مردم را به جان هم می‌اندازند. این استان علیه آن استان، آن استان علیه این استان!  ... فردا از استان پایین‌تر می‌رود و می‌شود این شهر علیه آن شهر، این روستا علیه آن روستا.»

رئیس دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی از مسئولان خواست مردم را به جان هم نیندازند و گفت، «مردم بیچاره چه گناهی کرده‌اند که اسیر یک عده مدیران و مقامات شده‌اند!؟ ملت ایران گناه کردند که پای یک عده ایستادند؟ امیدواریم توجه کنند. هیچکس حق ندارد در جهت تفرقه و به جان هم انداختن مردم و مقابل هم قرار دادن مردم کاری انجام بدهد.»

آقای احمدی‌نژاد به اعتراض‌های مردمی آبان ۹۸ که پس از گران شدن ناگهانی بهای فروش بنزین به‌وجود آمد نیز اشاره کرد و گفت تلاش کرد تا جلوی اعلام غیرکارشناسی افزایش قیمت بنزین و پیامدهای آن بر جامعه و اقتصاد را بگیرد.

وی گفت، «معلوم بود که اعتراض می‌شود. بیش از پیش‌بینی نکردن مسائل و زندگی مردم و مسائل اقتصادی، توهین به مردم ناراحت کننده بود که تا روز چهارشنبه قبل از آن برای صدمین بار آمدند و گفتند قطعا تغییر نمی‌کند، تکذیب می‌شود، این‌ها حرف ضدانقلاب است و بعد یک دفعه، نیمه شب، بدون هیچ پیش‌بینی و برنامه‌ریزی و طراحی آن را اجرا کردند!»

محمود احمدی نژاد در انتقاد از عدم اجرای عدالت در جمهوری اسلامی گفت «برخی افکارشان فاسد است. نقش باند فاسد امنیتی در حوادث آبان کم بود؟ مردم که همدیگر را نکشتند، چون مردم یک حرف داشتند؛ چرا باید همدیگر را بکشند!؟ آن کسی که آمده و کشته و در صحنه نیست، چه کسی است؟ معلوم است که پشتیبانی اطلاعاتی و حمایت می‌شود که الان نیست.»

وی اضافه کرد، «الان دو سال گذشته است؛ شما شنیدید که بگویند یک پرونده تشکیل شده، عوامل تیراندازی به مردم هم تحت تعقیب قرار گرفته‌اند؟ برای آن کسانی که مردم را شهید کردند، پرونده تشکیل دادیم و قرار است که محاکمه شوند؟ شما چنین چیزی را شنیدید؟ ما که نشنیدیم! اگر سری باشد، دیگر من خبر ندارم! مردم را علنی در خیابان کشتند.»

رئیس جمهوری پیشین ایران در ادامه اظهارات خود به موضوع هسته‌ای نیز اشاره کرد و با انتقاد ضمنی از رویکرد کنونی نظام جمهوری اسلامی در برخورد با غرب گفت، ما «با سیاست‌های استعماری مخالف هستیم، با ظلم، بی‌عدالتی، استعمار و استکبار مخالف هستیم، ولی با منطق ... متاسفانه در این چند سال، دوستی در دنیا برای ما نمانده است.
+27
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  احمدینژاد یک خس و خاشاک واقعی است ، و خودش در بوجود آوردن این اوضاع نقش کاملی دارد. واقعیت اینستکه تیوری اسلامی جوابگوی نیاز جوامع در عصر اینترنت و فضا نمیباشد . این الدنگ اسلامی بظواهر امر (به حیله ) تاکید کرده و از واقعیت (ناتوانی تیوری اسلامی) صحبتی نمیکند
  33
  84
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۱
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خیلی پر رویی. چند سال پیش که همین مردم خسو خاشاک بودند. ببند در اون خلا را که بوش خفمون کرد
  10
  98
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  نه که در دوران ریاست جمهوری خودش ایران بهشت شده بود، اینه که داره حالا به این شش کلاسه نصیحت میکنه و مدیریت یاد میده.
  7
  50
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۵
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  این احمقی نزاد سوپاپ اطمینان سد علی گداس. منظورش منحرف کردن مردم از اصل موضوع هستش. مرگ بر ج اس
  6
  53
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۳
  ۵۲
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  [::hassan1326 - تهران، ایران::]. اون خس و خاشاک که احمدی نژاد گفت منظورش مردم نبود بلکه اون بیشرفهایی خس و خاشاک بودن که مردم رو تحریک میکردن بر علیه احمدی نژاد و میکشوندن به خیابون ها و تراژدیِ ۸۸ رو به راه انداختن و یه عده رو کشتن و دستگیر کردن و شکنجه دادن و همش رو انداختن گردن احمدی نژاد . در ضمن با چه سند و مدرکی شما میفرمایین که احمدی نژاد باعث و بانی بوجود آمدن این اوضاع هستش ؟ زمان ایشون آب زاینده رود خشک شد یا الان که ۸ یا ۹ ساله که از ریاست جمهوری ایشون گذشته ؟ نکنه حتما منظورتون اینه که احمدی نژاد ۸ یا ۹ سال پیش سد ساخته و آب زاینده رود الان بعد از ۹ سال خشک شده و هرچی آب توی زاینده رود هستش رو ایشون دو دستی تقدیم برادران قاچاقچی سپاه کرده ؟ همون برادران قاچاقچی که ایشون اسمش رو برای پاسدارا انتخاب کرده . حاضرم قول شرف و ناموس بدم که هیچ سند و مدرکی برای اثبات این حرفتون که میگی باعث بانی این اوضاع احمدی نژاد هستش رو نداری و فقط با بادِ هوا همینجوری یه کامنتی گذاشتی
  59
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۲
  ۵۲
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. اگر همون موقع که ایشون رئیس جمهور بودن و همین حرفا رو میزدن باز هم یه عده مثل امثالهم میومدین و میگفتین آیی این منافقِ آیی این ضد ایرانی . اگه یه مرد توی نظام کثیف جمهوری کثیف اسلامی وجود داشته باشه همین احمدی نژادِ . همین جناب احمدی نژاد فقط میتونن یه تنه جلوی این پاسدارای دزد بایستن و این آشغالا رو برادران قاچاقچی خطاب کنه و آبروشون رو ببره اگه یه ذره فقط یه ریزه ملت پشت ایشون بایستن خیلی راحت میشه این پاسدارای دزد و آخوندای ملعون رو لگد مال کنیم . ولی متاسفانه شماها عادت دارین فریب همون تبلیغاتِ دی سی اینفورمیشن ها یا کمپین های دروغ و شایعه سازِ نظام رو که بر علیه ایشون تبلیغ میکنن رو بخورین .
  57
  6
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۲
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  چی شد ممودی، لو دادی، عدالت جهانی! روز موعود! پس منتظر امام زمانت هستی که زیر پرچم اون در روز موعود همه با هم چلو کباب بخورید!
  6
  41
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  این نکبت فرصت طلب ، یک اُ پفیوزیسیون واقعیست!
  11
  38
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  عزیز جان اون هاله نور دور سرت رو راه بنداز شاید ازش آب هم بیرون بزنه! یا اون دختره که تو زیرزمین خونه شون انرژی هسته ای درست کرد رو صدا بزن شاید بتونه دستگاه تولید آب درست کنه! بلاخره فقط زر نزن یک کاری بکن
  1
  9
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. تو فعلا محکم بچسب به پشتش ما هم راه خودمون را میریم. فقط میتونم بگم خیلی ساده ای. این بوی صندلی رهبری به مشامش خورده. علی گدا پاش لب گور هست اینم داره خود شیرینی و مظلوم نمایی میکنه. گرگ تو لباس میش هم که باشه بازم گرگه.
  1
  7
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
  ۴۸
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  دروغگو
  10
  4
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  شوربختانه هنوز هستند ساده انگاران و فراموشکارانی که این اهریمن دروغگو را باور دارند.
  0
  2
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.