تصاویر و ویدیوی تشییع جنازه آرمان عبدالعالی

پدر آرمان در مراسم خاکسپاری آرمان گفت: پسرم در آخرین لحظه از من و مادرش با نگاه ملتمسانه پرسید :"که من برمی گردم؟و ما به او امید داریم و گفتیم که برخواهی گشت" اما آرمان هرگز برنگشت.
از لحظه اجرای حکم اعدام آرمان در زندان رجایی شهر خانواده اش بی تابی کرده و پدر وی نیز بارها و بارها در رسانه ها به گفتگو پرداخت و از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد و در گفته هایش بیان کرد که آرمان شایسته این بود که زنده بماند.
 
ظهر امروز مراسم خاکسپاری با حضور اقوام و دوستان شان در حالی برگزار شد که خانواده آرمان از اعدام وی در شوک و حیرت بودند.
 
پدر آرمان در مراسم وداع با فرزندش بی تابی می کرد و خانواده اش گریان بودند و تا آخرین لحظات روزهای گذشته امید به بخشش آرمان از پای چوبه دار در دل شان قوت داشت ولی زمانی که مسئولان آنها را برای شرکت در جلسه صلح و سازش به زندان دعوت کردند در آخرین دیدار با خانواده غزاله شکور متوجه شدند که دیگر امیدی وجود ندارد و خانواده غزاله به بخشش آرمان راضی نمی شوند.
 
پدر آرمان در مراسم خاکسپاری آرمان گفت: پسرم در آخرین لحظه از من و مادرش با نگاه ملتمسانه پرسید :"که من برمی گردم؟و ما به او امید داریم و گفتیم که برخواهی گشت" اما آرمان هرگز برنگشت.
 
همچنین کامیار عبدالعالی در ادامه بیان کرد: زمانی که قبل از اجرای حکم در حال التماس به خانواده شکور بودیم چند سیلی به پسرم زدم تا اولیای دم ببینند که مورد تنبیه خانواده اش قرار می گیرد هرگز روی فرزندم دست بلند نکرده بودم و حالا بالای سر جسدش از او عذرخواهی می کنم.
+19
رأی دهید
-121

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  برنده این ماجرا کفتار بزرگ بود! همین سناریو را سر پرونده‌ نوید افکاری بازی کردند! و هدفشان افسردگی جامعه هست!
  25
  152
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۸
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  فردا یه امام زاده هم‌براش درست میکنند. به عقده من اینا به قصد واسه قاتل آدمکش برنامه میذارند و تبلیغات سنگین که آی حکومت کشت ولی یکدوم از این رسانه ها یکبار رفته واسه خانواده ای که حتی قبر هم برای بچه شون ندارند از این اخبار مفصل تهیه کنه؟ چرا باید همچین مسئله ای بشه تیتر یک خبرها درحالیکه مردم هزار بدبختی بزرگتر از این با این‌حکومت دارند؟
  79
  97
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۰
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  برای پدر و مادر ایشان متاسفم اما باید فراموش نکرد که پسر ایشان یک مقبره دارد که خانواده اش بر سر آن زاری کنند و تسلی بیابند شانسی که پسر ایشان از خانواده مقتول یعنی غزاله دریغ کرد و تا دم آخر بر لجاجت بی معنای خودش پافشاری کرد-
  60
  122
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۸
  ۴۳
  Humpy - سیدنی، استرالیا

  خودمو جای هر کدوم از طرفا میزارم به اون طرف حق میدم، قتل مساله پیچیدییه. از بیرون که آدم نگاه می‌کنه میگه اعدام کار انسا نیی نیست، جای خونواده مقتول که باشی‌ به چیز دیگیی‌ نمیتونی‌ فکر کنی‌. راحته آدم فقط از دیده یک طرف نگاه کنه و قضاوت کنه، ولی‌ واقعا چه کاری درسته چه کاری غلط موضوع دیگییه.
  16
  103
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۲
  ۵۱
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  آدم نمیدونه چی بگه ولی کاش اون سیلی ها رو قبل اینکه بره دوست دختر بگیره وباهاش دوست بشه بهش میزدی
  45
  91
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۳
  ۵۲
  ernakola - تهران، ایران

  واقعا متاسفم که رسانه ها از این قاتل سنگدل تلاش می کنند مجسمه یک قهرمان مظلوم را بتراشند.....
  63
  103
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چرا برای گرفتن اشک چشم مظلوم نمائی میکنید؟ جرمی کرده و مجازاتش را دیده است
  60
  92
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۲
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک

  اقا شما دارید سخرانی میکنید وسط خطبه یه اشاره ای هم به مقتول میگردید شما یه جایی دارید برید ولی اون بیچاره ها چی پسر شما چون اقا زاده بود فکر نمی‌کرد قصاص بشه به همین خاطر محل دفن غزاله را نگفت
  35
  98
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۳
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  این مجازات نبود. این قصاص بود.مجازات با قصاص فرق دارد.می‌ شود موافق اعدام یا مخالف باشیم.ولی تمام اروپا .کانادا بیش از نیمی از آمریکا لاتین ۷۰ سال است.که مجازات اعدام را لغو کرده.همه با هم یک هشتم آمریکا جرایم ندارند.که اعدام دارد.اعدام هرگز نتوانست از جرایم جلوگیری کند.ولی وارد این بحث نمی‌‌شوم.آنکه موافق دلیل خود را دارد.ولی قصاص؟ عزیزان ضد آخوند. چه به روز شما آورده. که از آخوند هم اخوندتر شده؟ خوب مقصر است. اعدامش کند.پس چرا زجرش می‌‌دهید. اخر مگر میشود.مبارزه با آخوند کرد.ولی موافق چشم در اوردن. شکم پاره کردن و روده را بیرون کشیدن. با اره دست بریدن بود. همه این‌ها هم قصاص است. اخر مگر می‌‌شود. لکه مرکب را با مرکب و لکه روغن را با روغن پاک کرد؟ بعضی وقتها آنقدر نامید از هم وطن خود..که فقط سر تکان می‌‌دهم. نمی‌‌بینید. این حربه آخوند. قصاص هم در این مملکت سیاسی و برا فریب ملت و مشغول کردن آن اه.چرا حالا ؟ ربطی به مشگل آب ندارد ؟.که ۸۰ میلیون را با قصاص مشغول می‌‌کنند؟ از کی‌ تا حالا قانون که از مجلس ایران بیرون آمده.برا مردم است؟ یکی‌ در طی‌ ۴۲ سال گذشته نشان دهید؟
  23
  41
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۴
  ۳۲
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] شما انتظار داشتید سر قبرش لب کارون رو میخوندن و باش بندری میرقصیدن؟ البته همین اندوه و غم برای دختر مقتول هم قابل درکه . نباید فراموش کنیم که نظام دینی صلاحیت هیچ چیزی رو نداره. یادم هست در دبستان انشاء داشتیم , فایده گاو رو بنویسید. ما هم می نوشتیم. لطفا شما فایده اعدام رو بنویسید. ممنون
  15
  52
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
  ۵۳
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  [::Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. کشیده میزد که سراغ دوست دختر نره؟ عجبا !
  15
  32
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
  ۵۲
  بچه تهرون - تهران، ایران
  وقتی در کشوری جون انسان‌ها بی ارزش میشه قتل هم به همون نسبت بیشتر میشه دولت‌ها ی اروپایی با بها دادن به جان انسان‌ها آمار قتل و جنایت رو صدها برابر از کشورهایی که حکم اعدام دارن پایین تر آوردن .
  22
  41
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
  ۵۲
  بچه تهرون - تهران، ایران
  در کشوری که جون انسان بی گناهش هم ذره‌ای ارزش نداره باید شاهد چنین جنایاتی باشیم.
  23
  35
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
  ۴۵
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان
  فکر کردی چند میلیارد که خرج کردی و رشوه دادی ،کار پسرت رو درست میکنی از اول هم بهش گفته بودی که هیچ وقت جای جسد رو نگه که ادله و اثبات جرم بشه. و بعد سالها چون جسدی نیست با پول سنگین میتونی پسرت رو نجات بدی. اشتباه زدی داداچ، به جای اینکه اینهمه پول خرج کنی از پایه رشد بچه یه ذره وقت واسه تربیتش میذاشتید. ولی هر دو تا تون صبح تا شب رفتید دنبال پول و بچه رو رها و لوس و ننر بار آوردید.و این دیدگاه در بچه ات ایجاد شده بود که کسی نباید بهم جواب رو بده و نه بگه و همه چی رو راحت و با پول میتونم بدست بیارم. غافل از اینکه با پول میشه مرگ رو به تعویق انداخت ولی در نهایت جلوش رو نمیشه گرفت. حالا چند سال دیگه یه مقبره براش درست نکنید به اسم امام زاده مظلوم عبد العالی. والا هیچ چیز بعید نیست تو اون کشور.
  26
  40
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
  ۳۲
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  دوستان : کامنت ها رو بخونید , ببینید آخوندا چطوری توی پاچه امون کردن؟ ببینید چطور به قانون قصاص چراغ سبز نشون میدیم! فراموش کردیم که قانون قصاص زاییده این نظام پلیده. خب این قتل کرده اعدام شد. پس اَگه کسی اسید پاشید باید روش اسید بپاشن؟ لابد میگید اعدام توی بخشهایی از امریکا هست. یعنی هر چه توی امریکا هست درسته؟ تازه اَگه کسی رو اعدام میکنن . زجرش نمیدن. هر روز بالا و پایینش نمی برن. با یک آمپول تمامش میکنن. تازه مجازات برای زیر سن های قانون فرق میکنه. جالبه همه اندیشمندیم و با ادعا هامون اونجای مادیان رو پاره میکنیم , ولی حکم قصاص یک آخوند منبری رو تایید میکنیم. آیا فکر میکنید اَگه مجرم یک ژن دار بود اعدام می شد؟ یا اَگه مقتول دختر یک ژن دار بود , این همه لِفتش میدادن؟ تازه بعد از این همه اعدامها چه نکات مثبتی در جامعه رخ داده؟این سیاست شکسته حکومته. چرا محدودیت میگذاره؟ نمیگم در جای دیگه ای از دنیا این قتل ها نیست. ولی جوون خارجی نه مثل جوون ما عاشق میشه , نه بعد از جدایی معشوق خودش رو میکشه. ما دچار کمبودیم. سیاست شُل کن و سفت کن رژیم همینه که ما رو سر بدوونه.
  19
  41
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
  ۵۲
  نیایش - تهران، ایران
  من نمیدونم این عشق اعدامها که اعدام رو مجازات خوبی میدونند چرا در کشورهای اروپایی که اعدام نیست زندگی می کنند خوب برگردید ایران تخمه بخرید برید اعدامها ی ملاعام تماشاکنید ! البته که خانواده غزاله هم داغ دیده و این پسر هم بچه بوده و ولی ما نمیتونیم به این راحتی خواهان اعدام کسی باشیم که از دور نظاره گر اونها هستیم اصلا چرا ما باید قضاوت کنیم !
  29
  36
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
  ۴۵
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  بله قصاص با مجازات فرق دارد قصاص مخصوص خاهن پاهین اسراهیل مسهود هطا و فره است
  4
  10
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان
  از انتقام و عقده گشایی گذشت کار هر کسی نیست مخصوصا وقتی پای عزیزی از خانواده ات وسط باشه .هر کدام ما برخورد و تفکر خودمون را داریم و توی همچین مواقع یک دولت یا سیستم کارآمد باید دخالت کنه که توی اکثر کشورهای دنیا حمل بر زنده نگه داشتن فرد قاتل هست و به زندان بلند مدت یا تا عمر بسنده می شه اما بدبختاته توی ایران و خاورمیانه به خاطر سنت و دین و فرهنگ متفاوت مردم فقط یاد می گیرند چشم برابر چشم که با شنیدن اینگونه حرف ها فقط باید سکوت اختیار کرد .
  1
  10
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
  ۳۷
  hrwiki - تهران، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. دقیقا همینه .بقیه داستانه.
  4
  1
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران

  آرمان در مدتی که در حبس بود لیسانس و فوق لیسانس دکترای پزشکی و ژنتیک گرفته. بدون هیچ آزمایشگاه ،هیچ درس عملی ،هیچ تحقیق میدانی ، فقط دروس تئوری در زندان برای یک رشته علوم تجربی..نشونگر انحطاط علمی و بی ارزشی مدارک در ایران.
  7
  28
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران
  خدا آرمان رو رحمت کنه. و روح غزاله رو هم شاد کنه. دادگاه می تونست تخفیف قایل شه و یا به استنادچند روز به 18 سالگیش اعدامش نکنه. ولی چون قرار بود اگه اعدام نشه ، آزاد شه ،پدر و مادر غزاله کار درستی کردند. هر پدر و مادری به جاشون بود ، هرگز نمی بخشید. دخترشون بی رحمانه کشته شه و قاتلش بیاد بیرون و با دخترای دیگه زیر سایه کیسه پر والدینش، جولان بده یا مثل شاهرخ ماجرای گاندی بره اون ور آب و ککش هم نگزه.
  10
  23
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دقت کنید وقتی که اصفهان شلوغ است چگونه حکومت از اعدام یک قاتل که بارها اتفاق افتاده است جنجال می افریند تا ملت را عقب نخود سیاه بفرستد
  12
  23
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. و نشانه ی پارتی تراشی توسط پدر
  9
  10
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  غزاله در یک نزاع کودکانه کشته شد. آرمان در این مدت حبس بارها تقاص داد. در آخرین عکس‌هایش آثار فرسودگی در چهره‌اش نمایان است. بله، قصاص حق اولیای دم از طرف خداوند است، چشم در مقابل چشم. ولی خداوند گزینه بخشش را هم نهانیده. تجسم کنید لحظاتی را که طناب دور گردنش سفت و نفس بسته می‌شود. اگر واقعا قاتل بوده، جسد را چکار کرده. فرضیه سطل زباله غیرممکن است. یا در همان نواحی خاک کرده و یا در وان اسید گوشت را ذوب و استخوان‌ها را دور ریخته.
  12
  5
  جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  کامنت ها اینه ای از جامعه ی ایران است، کامنت زرتشت بسیار زیبا و پخته بود، گفتگوگر در نقش یک طرفدار اعدام. متاسفانه اکثریت طرفدار اعدام بودند. با این ترتیب راه درازی در پیش است. اکنون این جوان نادان را هشت سال در زندان کشتید و سپس حلق آویز کردید، چه به سر جامعه آمد؟ چه نتیجه ای گرفتید؟ دو خانواده قاتل در جامعه بجا گذاشتید که چه شود؟ من نمی گویم اورا ببخشید، زندان و جریمه کافی است، و گرنه شما هم قاتل می شوید، آن کسی که به عمد و آگاهانه چهارپایه را از زیر پای یک آدم می کشد، خود یک قاتل است، بمراتب بدتر، چون نه مست است و نه دیوانه، بلکه آگاهانه قتل انجام می دهد. قصاص مانند قانون یاسای چنگیز است و با فرهنگ ایرانی جور در نمی آید
  15
  4
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
  ۴۹
  Ariaron - دوسلدورف ، آلمان
  هیچ نظری نمیشه داد فقط تاسف میخورم روح هردو عزیزان شا د باد \🙏🌹
  0
  4
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. نمی دانم که دوباره به اینجا سر خواهی زد ولی امیدوارم برای یک بار هم که شده صادقانه این جمله ات را » ثابت« نمایی : » قصاص حق اولیای دم از طرف خداوند است«، من خود به دین در جامعه بعنوان یک ابزار اخلاقی( گاهی! ) خوب و مفید نگاه می کنم، ولی اینکه تو از خداوند نقل قول می کنی، به قتل شبیه است، بویژه اگر نتوانی ثابت کنی که چرا خداوند قصاص را انهم به این شکل که در مورد این جوان نگون‌بخت اجرا شد، توصیه کرده. مقتول که هنگام کشته شدن، هشت سال زندان نکشیده بود، اصلا شرایط این دو کاملا متفاوت است. اصلا در اسلام زندان نداریم، انهم انفرادی، جواب بده و حاشیه نرو،
  0
  1
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. متأسفانه کاملا متوجه منظور شما نشدم.
  1
  0
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. راست می گویی، خودم هم متوجه پرسش خودم نشدم، می گویند پرسش نمودن از کسی که خیلی »دانا« ست، از آدم یک »نادان« می سازد!
  0
  0
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.