حمله به دفتر نماینده ای که گفته بود به معترضان آبان شلیک کرده است

گفته شده به سردر دفتر نماینده رباط کریم در این شهر حمله شده استبی بی سی :خبرگزاری فارس در ایران گزارش داده که شب گذشته به سردر دفتر حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در مجلس حمله شده است.

به گفته این خبرگزاری "افراد ناشناس" تابلوی دفتر این نماینده مجلس را که اخیرا از کشتن مردم در آبان دفاع کرده بود، به آتش کشیده‌اند.

فارس نوشته دفتر آقای نوروزی در رباط کریم که نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس هم است، این موضوع را تایید کرده اما هنوز دلایل حادثه مشخص نیست.

آقای نوروزی چند روز پیش در واکنش به برگزاری 'دادگاه مردمی آبان تریبیونال' گفته بود: "یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم، ما کُشتیم. حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟ طرف آمده بانک آتش زده، ما هم او را کشتیم".

شماری از مادران عزادار که فرزندانشان را در شلیک ماموران امنیتی در آبان ۱۳۹۸ از دست داده‌اند، در واکنش به این اظهارات در ویدئویی اعلام کردند که اگر این نماینده مجلس "از لانه‌اش بدون محافظ، اسلحه و باتون و شوکر برقی به میدان بیاید" آماده محاکمه او هستند.

اظهارات آقای نوروزی در شبکه‌های اجتماعی هم واکنش گسترده داشت و باعث خشم عده زیادی شد.

آقای نوروزی چند دفتر نمایندگی در نقاط مختلف شهر دارد که به گفته خبرگزاری فارس دفتر او در رباط کریم هدف حمله قرار گرفته است.

بی‌بی‌سی با دفتر اصلی آقای نوروزی در طبقه هفتم مجلس در تهران تماس گرفت که شخص پاسخ‌دهنده درباره آتش‌سوزی و حمله به دفتر او ابراز بی‌اطلاعی کرد اما خبرگزاری فارس گزارش داده که دفتر رباط کریم این موضوع را تایید کرده است.
آقای نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان است. دو منطقه که جزو پرکشته‌ترین مناطق در کشتار آبان ۱۳۹۸ بودندحسن نوروزی بعد از واکنش‌های گسترده به مصاحبه‌ اخیرش، اظهارات منتشر شده را تکذیب کرد و گفت: "من به آن خبرنگار جعلی گفتم این سوال شما یعنی چه؟ شما می خواهید چه کسی را محاکمه کنید؟ شما تخریبگر و آدمکش را می‌خواهید بر نیروهای دفاعی حاکم کنید؟ احساس کردم این خبرنگار از منافقین باشد که قطعا هم بود، گفتم می‌خواهید من را محاکمه کنید؟ سپس گوشی را قطع کردم. "

اما مدیرمسئول سایت دیده‌بان ایران با دفاع از خبرنگار این سایت و تاکید بر اینکه فایل صدای مصاحبه در دفتر وبسایت موجود است، گفته از آقای نوروزی شکایت خواهد کرد.
+315
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  روزی میرسه که زالوی پست فطرتی مثل تو محاکمه بشی و به سزای اعمالت برسی. اون روز دور نیست.
  1
  232
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  امیدوارم خودش را هم بخاطر این بیشرمی و جنایاتش روزی به آتش بکشند! روز انتقام ملت نزدیک است .
  2
  205
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
  ۵۲
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  نشانه بارز یک آخوند. خدعه و نیرنگ و تزویر و دروغ است. ۴۸ ساعت از حرفی که زده بود نگذشته که حالا به این راحتی حرفش را برمی گرداند. خوشبختانه امروزه با وجود اینترنت دیگه حرفشان ارزشی نداره. امیدوارم روزی که خیلی نزدیک است این آخوند ۲ زاری را در جلوی همین درب سوخته از ماتحت به دار بکشند.
  1
  178
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  کم کم ملاها باید دنبال سوراخ موش بگردند.تمام کسانی که به بچه های مردم شلیک کردید هر چی رو که دادید پس میگیرید.شامل حال خودتون و بچه هاتون میشه.با اینکه میدونستید اشتباه هستش اما مردم رو کشتید.
  2
  159
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  ترور این آخوند جنایتکار دلهای تمام مادران داغدار را خوشحال کند در ضمن کشتن این آخوند پلید نه تنها هیچ گناهی ندارد که برعکس اگر خدایی هم وجود داشته باشد پاداشی هم خواهد داد.
  31
  155
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من بزرگترین مشکل را از ذهنیت خود ایرانیان می بینم که بد جوری جلوی عمامه به سرها کرنش میکنند
  1
  141
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان

  وای که اگه یه از خودگذشته ترتیب این قاتل بده درست و حسابی.
  2
  100
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  بخشی از نامه زنده یاد احمد کسروی به بیات نخست وزیر وقت ایران در سال ١٣۲٢,,,. پیشنهاد می کنیم اعلیحضرت بفرمایند که ملایان نمایندگانی بفرستند، تا آگاهان در این زمینه که رعایت قانون براى همه لازم الاجراست با آنها گفتگو کنند تا کار یکسره گردد، یعنى اگر اجرا کردند که هیچ، درغیر اینصورت سخت مجازات گردند، باور بفرمایید این داستان ملاها امروز گرفتاری بزرگیست و اگر آن را سرسری بگیرید و با آنها مماشات کنید، روزى خواهد رسید که این بیخردان ایران را به پهنه ى نابودى کشند.....»
  2
  95
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲
  ۴۳
  ali5500 - فرانکفورت، آلمان

  از کجا باور کنیم؟. شاید خودشون آتیش زدن و انداختن گردن مردم. یا تصفیه حساب داخلی باشه انداختن گردن مردم
  5
  28
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  الکیه،روستاست،تهران که نیست، برای پوز زنی هم که شده،میرن رای میدن بهمین تا طایفه خودشون بیادبالا
  19
  4
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.