مولوی عبدالحمید: می‌خواهیم طالبان بازوی جمهوری اسلامی شود

 مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدانرادیو فردا :مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان که پیش از این پیام تبریک او به طالبان به خاطر تصرف افغانستان جنجالی شده بود، در اظهارنظری تازه ابراز امیدواری کرده است که افغانستان در دوران طالبان «یک بازو برای جمهوری اسلامی و کشور‌های دیگر باشد».

او از کشورهای دیگر خواسته است درباره گروه طالبان «پیش‌داوری نکنند» و ابراز امیدواری کرده که طالبان «بتوانند اسلام واقعی را پیاده کنند».

امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان روز ۲۶ مرداد امسال نیز با انتشار پیامی در حمایت از طالبان پیروزی آنان در افغانستان را «قابل تبریک و تهنیت» دانست و از مردم خواست که به «تبلیغات سوء و یک‌طرفه» علیه این گروه توجه نکنند و آنها را گروهی خواند که «قابل اصلاح هستند».

او در مصاحبه جدید خود که در وب‌سایت دیدار منتشر شده، با تکرار مواضع حمایتی از گروه طالبان گفته است این گروه «خیلی تغییر کرده» و منتقدان طالبان «تندروی می‌کنند».

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در دوران کوتاه به قدرت رسیدن طالبان، تعداد زیادی از دختران افغان از حق تحصیل محروم شده‌اند و برخی زنان ورزشکار، روزنامه‌نگار، فعالان مدنی و هنرمندان مجبور به فرار از این کشور شده‌اند.

طالبان همچنین با اجباری کردن حجاب برای همه زنان و اعمال تفکیک جنسیتی گسترده باعث شده‌اند که بسیاری از زنان فعال در دولت مشاغل خود از دست بدهند.

حمایت آقای عبدالحمید از طالبان در ماه‌های گذشته با بازتاب‌های گسترده‌ای مواجه شده و کانون مدافعان حقوق بشر اعلام کرده است که در اعتراض به حمایت مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، از گروه طالبان، جایزه «تلاشگر حقوق بشر» را که دی‌ماه سال ۹۳ به آقای عبدالحمید داده بود، پس می‌گیرد.
+9
رأی دهید
-140

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  بازو چیه مردک؛جمع کنین برین عتبات؛برین جایی که به اونجا تعلق دارین؛ایران جای ایرانیست نه شما.
  12
  118
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  از قدیما می گفتند که گرگ ها گوشت همدیگر را می خورند اما استخوان یکدیگر را دور نمی ریزند و حالا حکایت آخوند ها و طالبانی ها است که از یکدیگر دفاع می کنند تا دکان خود را همچنان حفظ بکنند و مردم را در خرافات و فلاکت نگاه دارند. آیا هنوز فریب این جنایتکاران را می خوری؟
  14
  106
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  این مدافعان کذایی حقوق بشر اگه راست میگن اول برن و اون جایزهایی رو که به ناحق به غربی‌ها دادن پس بگیرند. درود بر مولوی عبدالحمید یکی از کلان رجالان سیستان، ولایت رستم دستان.
  115
  17
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  این مردک مزدور و خارجی رو یا باید از ایران بیرونش کنند یا برای همیشه نفسشو قطع کنن .اینها خائن به میهن هستند و به هیچ وجه دلسوز ایران و مردم نیستند
  12
  83
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  اگر قراربود ، سُنیها طالبان بازوی رژیم شیعه آخوندی باشن که رژیم ، مساجد سُنیها رو تخریب نمیکرد و سوخت بَرهای بلوچ و کولبرهای کورد رو هدف قرار نمیداد و نمی کُشت و زندگی رو براشون سخت و طاقت فرسا نمیکرد!!! منظور این موش وهابی و جیره خوار عرعرستان از این گفته چیه!؟ احمق .
  12
  69
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  بریده باد هردو بازوی داعش سنی و شیعه از تمام دنیا.
  7
  41
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  سالی که نکوست از بهارش پیداست
  5
  25
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  ملت ساده ملت ساده اینقدر از درست شدن وضع گرانی ؛ وضعیت مسکن. ؛ ارزان شدن اقلام ضرروی و لوازم خانگی ؛ مبارزه با فساد سرسام آور و غیر قابل انکار  حقوق های نجومی و یامفت مدیران بی لیاقت و مفت خور ؛ از دولت جدید انتظار نداشته باشید ملت درخواب تمام دغدغه دولت فقط و فقط رای آوردن در ریاست جمهوری نشاندن وزارء مد نظر سر پستشان بوده بقیه هرچی فکر کنید پوچ پوچ پوچ . انتظار نداشته باشید وضعیت بورس درست بشه در کانال های اینستاگرامی دولت، مجلس ؛قوه قضاییه هرچی بنویسید برای خودتانه؛ کسی رسیدگی نمیکنه فقط یک شوی مسخره عکس و فیلم گرفتن و پست گذاشتن شده باب بقیه هرچی هست کشک کشک کشک. فساد سر جاش بیشتر هم میشه فامیل بازی باند بازی اختلاس سرجاش بیشتر هم میشه صافی گلپایگانی یک کلام حرف زد آخر عمری میخواستن ارزشی های ساندیس خور دهنش  را مثل فامیلش صاف کنند. هرچی هست شو و شوآف و بس فساد سر جاش و بیشتر هم خواهد شد خیلی خیلی زیاد. مدیران بی لیاقت یامفت خور حقوق های نجومی بگیر. هر مدیر مفت خور ۳۰ - ۳۵ حداقل داره میگیره وقتی ضرغامی یه چپق فروش را میکنه رئیس موزه فرش تا آخر بفهمید چه خرتوالاغیه
  7
  21
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای مولوی عبدالعزیز. باور کن این اخوند ها هر بلایی سر شما ها میاورند . حق شماست. اخر مرد حسابی این اخوند ها اجازه ساخت مسجد بشما ها نمیدهند ولی شما میخواهید طالبان را هم بیضه چپ اخوند ها بحساب بیاورید . واقعا بشما مذهبی ها اعتمادی نیست. شما مذهبی ها قدرت داشته باشید به صغیر و کبیر رحم نمی کنید
  6
  33
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران

  ای سنگ دل ای بیرحم ای بیوجدان ای بیشعور ..تو اجنبی ازین خوشت میاد گه گروه گره شعیان را میکُشند و از وطنشون آواره بیابان و صحرا میکنند من توجه به دین و مذهب ندارم .ولی تو دنده کوری آن ها انسانند نیازمند کمک هستند کاش تو حیوان بودی زبان سخن گفتن نداشتی ..
  5
  28
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  این یارو دنبال اسلام واقعی میگرده !؟! نمیدونه که قبلا اسلام واقعی توسط داعش و ج.ا پیاده شده است!؟!
  0
  5
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  خیلی ساده لوحانه است اَگه فکر بکنیم این مردک , به تنهایی فرش قرمز زیر پای طالبان پهن میکنه. این آقا رابطه آخوندا با طالبانه. میخاد نقش دلال رو بازی بکنه. قطعاً همون کلاهی از طرف طالبان سر آخوندا میره , مثل سیاستشون در قبال آذربایجان و عراق.
  0
  3
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.