بازیکن حرفه‌ای فوتبال در استرالیا: من یک همجنسگرا هستم

جاشوآ کاوالو سابقه بازی در تیم زیر ۲۰ ساله‌های استرالیا را نیز در کارنامه داردبی بی سی :جاش کاوالو، فوتبالیست استرالیایی که در باشگاه "آدلاید یونایتد" بازی می‌‌کند به شکل علنی اعلام کرد همجنسگراست.

آقای کاوالو با این کار به تنها فوتبالیست همجنسگرای مرد در جهان تبدیل شده که همچنان در حال بازی کردن است و این مساله را به شکل علنی اعلام کرده است.

این ورزشکار ۲۱ ساله در شبکه‌های اجتماعی نوشت که او سرانجام، آماده است تا درباره یک "مساله شخصی" صحبت کند.

او نوشت: "من یک فوتبالیستم و یک همجنسگرام."

در تاریخ ورزش فوتبال، تعداد انگشت‌شماری از فوتبالیست‌های حرفه‌ای به شکل علنی اعلام کرده‌اند که همجنسگرا هستند.

جاش کاوالو نوشته است همه خواسته‌اش این است که فوتبال بازی کند و با او مانند دیگران برخورد شود.

تبعیض علیه همجنسگرایان در بسیاری از کشورهای غربی کاسته شده است. اما همچنان در برخی حوزه‌ها مانند ورزش فوتبال، همجنسگرایان با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

این موضوع موجب شده تا فوتبالیست‌های همجنسگرا از صحبت درباره هویت جنسی خود به شکل علنی خودداری کنند.

همجنسگراستیزی از جمله ناهنجاری‌های تبعیض‌آفرین است که به آزار همجنسگرایان می‌انجامد.
اقدام جاش کاوالو با حمایت تعدادی از چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال همراه شده استجاش کاوالو گفت که از "زندگی دوگانه" خسته شده است.

او افزود: "برای من رسیدن به این نقطه‌ای که الان هستم، یک سفر بوده. بسیار خوشحالم که تصمیم گرفتم به شکل علنی اعلام کنم همجنسگرا هستم."

آقای کاوالو گفت که به دلیل مخفی نگاه‌داشتن تمایلات جنسی‌اش، با مشکلات روحی روبه‌رو شده و کار به جایی رسیده بود که این موضوع، سلامت روانی‌اش را تهدید می‌کرد.

او در مصاحبه‌ای با یکی از برنامه‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی انگلیسی گفت: "مساله اصلی این است که من می‌خواستم خوشحال و خوشبخت باشم. این موضوع (همجنسگرایی) در زندگی، از فوتبال برایم مهم‌تر است. من می‌رفتم خانه و احساس خوشبختی نمی‌کردم."

جاش کاوالو گفت که مخفی نگاه‌داشتن هویت جنسی، "به آرامی آدم را از درون از بین می‌برد."

اگرچه جاش کاوالو تنها فوتبالیستی است که در حال حاضر در سطح حرفه‌ای فوتبال جهان، به شکل علنی اعلام کرده که همجنسگراست، اما او نخستین فوتبالیست همجنسگرای علنی نیست.

در سال ۲۰۱۹، اندی برنان به نخستین فوتبالیست تاریخ فوتبال استرالیا تبدیل شد که به شکل علنی اعلام کرد همجنسگراست.

توماس هیتسلسپرگر، بازیکن سابق استون ویلا نیز بعد از بازنشستگی از فوتبال اعلام کرد همجنسگراست.

یکی از معروف‌ترین فوتبالیست‌هایی که به شکل علنی همجنسگرا بودن خود را اعلام کرد، جاستین فشنو نام داشت که در سال ۱۹۹۰ این کار را انجام داد. او هشت سال بعد، وقتی از سوی یک نوجوان ۱۷ ساله به آزار جنسی متهم شد به زندگی خود پایان داد.
حمایت از کاوالو
تصمیم جاش کاوالو برای اعلان علنی همجنسگرا بودن با حمایت قابل ملاحظه‌ای بین طرفداران حقوق همجنسگرایان و همچنین چهره‌های مهم ورزش فوتبال در سراسر جهان روبه‌رو شد.

اتحادیه فوتبالیست‌های استرالیا با صدور بیانیه‌ای، این اقدام آقای کاوالو را "لحظه‌ای درخشان برای جامعه دگرباشان (LGBTI+)" توصیف کرد.

گری لنیکر، ریو فردیناند، آنتوان گریزمن و جرارد پیکه از جمله چهره‌های معروف جهان فوتبال بودند که در شبکه‌های اجتماعی، اقدام آقای کاوالو را ستایش کردند.

در بین این چهره‌ها، گری لنیکر در توییترش نوشت: "بی‌معنی است که اعلان علنی همجنسگرا بودن در دنیای فوتبال یک کار شجاعانه است. اما بهرحال هست، و من پر از ستایش برای جاش هستم. او در حال هموار کردن راهی است که امیدوارم دیگران هم آن را طی کنند. مطمئنم اکثریت قابل توجهی از عاشقان فوتبال از او حمایت می‌کنند و وحشتی را که دیگران دارند، از بین می‌برند."
+8
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.