صحنه کوتاهی از مستند «شاهدان چشم بندزده» در مورد زندانبان مبتکر شکنجه«قبر»

صحنه‌ای کوتاه از فیلم مستند بلند «شاهدان چشم‌بندزده» اثر رضا علامه‌زاده در مورد حاج داوود رحمانی شکنجه‌گر مبتکر شکنجه‌ای به نام «قبر» یا «جعبه» که دو دهه پیش با همیاری کانون زندانیان سیاسی سوئد (در تبعید)، ساخته شد.

داوود رحمانی، نخستین رئیس زندان قزل‌حصار تهران و از همراهان اسدالله لاجوردی به‌تازگی بر اثر بیماری در‌گذشت. او در شکنجه و قتل زندانیان سال‌های ۶۰ تا ۶۳ نقش داشت و شیوه‌های مختلفی را برای شکنجه زندانیان سیاسی به کار برد.
+81
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران

  مسلما از این دولت صد در صد بیسواد با این اقتصاد صد در صد فلج و بیمار نه بهبود و رونق اقتصادی بوجود میاد نه وعده وعید دهان پرکن مبارزه با فساد. ملت سرکارن مثل همیشه تنها چیزی که روز به روز شاهد آن خواهیم بود سوتی پشت سوتی رئیسی هستش. جالبه خود اردبیلی ها تو جلسه یه لحظه گفتن نکنه محقق اردبیلی برادر دوقلوی مقدس اردبیلی بوده ما خبر نداشتیم همچون ۱۰۰۰ مگاواباتها به شکل پروپگانی با سرعت لوکوموتیر تو اردبیل راه میرفته. فساد توی مملکت بیداد میکنه نمونه اش استاندار دزد سیلی خورده با چندین هزار میلیاردتومان دزدی و بخور بخور بعد میان برای بیچاره بخاطر دزدی  دو بسته بادام هندی حکم میبرن باید تف کرد به حیثیت نداشته تک تک شما مسئولین دزد . سیستم از دم فاسد دزدپرور عاشق اختلاس و مفت خوری
  9
  34
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  هیچ شکنجه ای در دنیا بدتر از انفرادی نیست، از دیگاه روانشناسی حتی یکساعت انفرادی آسیب ماندگار وارد می کند.
  0
  32
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
  ۳۱
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  بخدا قسم که این مرد هر کجای دنیا بود بعد از اینکه از کار برکنار شده بود. نه فقط خودش ،بلکه زن و بچهاش رو با هم زنده بگور میکردن. ولی این شخص بعد از بر کناری سالهای سال آسوده تو آهنگری خودش کار کرد !!. نمیدونم چرا مردم این همه بی‌تفاوت شدن!!
  2
  39
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  باید شبانه از تو لحد لعنتی اش بیرونش کشید سوزوندش و به تیر چراغ برق آویزونش کرد تا خاه منی خاک بر سر حساب کار دستش بیاد که عاقبت کارش همینه.
  4
  18
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دین اسلام که بر پایه منطق عمومی نشده است. دین اسلام کاملا بر اساس غریزه ساخته شده است. تولید بچه بصورت حیوانات و طریقه ی پخش ان هم با شمشیر و زور و شکنجه و جنایت و شقاوت و حداکثر بی رحمی بوده است. اسلام کاملا برضد تعقل است و انتظار بهی داشتن از ان باطل است. هیچ مذهبی ااینقدر دروغ تحویل برده های فکری اش نمیدهد. 72 تا حوری را در فیج ترین نوع فیلم های پورنو هم نمیتوانید پیدا کنید
  2
  21
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.