«احمدی‌نژاد برای آزادی عابدین خرم از اسارت داعش «۵۷ میلیون دلار» هزینه کرد»

 عابدین خرم، استاندار جدید آذربایجان شرقیاحمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، در یک سخنرانی به شرح جزئیات آزادی عابدین خرم، استاندار جدید آذربایجان شرقی، از «اسارت داعش» با میانجی‌گری محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق، پرداخت.

عابدین خرم روز اول آبان در جریان مراسم معارفه‌اش از یک نفر که «پرسنل نیروهای مسلح» معرفی شده است سیلی خورد.

نماینده تبریز در مجلس در یک سخنرانی که مربوط به قبل از انتخابات ۱۴۰۰ است و کانال تلگرامی «دولت بهار» وابسته محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه آن را منتشر کرد، از قول رئیس جمهوری سابق می‌گوید که او «برای آزادی عابدین خرم، فرمانده سپاه آذربایجان شرقی و دیگر ایرانی‌های اسیرِ داعش، ۵۷ میلیون دلار» هزینه کرده است.

به گفته آقای علیرضابیگی، «فرمانده سپاه عاشورا و فرمانده سیدالشهدا آذربایجان غربی توسط داعش اسیر شده بودند. رئیس‌جمهوری در جلسه شورای عالی امنیت ملی می‌گوید داعش ۵۷ میلیون دلار برای آزادی اسرا درخواست کردند که اعضای شورای عالی امنیت می‌گویند این مبلغ بسیار زیاد است و انشاءالله اجر این اسرا با شهادت است».

نماینده تبریز افزوده است که محمود احمدی‌نژاد با این نظر «مخالفت می‌کند و بعد در تماس با امیر قطر درخواست می‌کند این مبلغ را متعهد شود».

او با اعلام این‌که «یکی از نیرو‌های اسیر ما سردار عابدین خرم بود که فرمانده سپاه عاشورا بود»، مدعی شده است: زمانی که این فرمانده سپاه آزاد شد، امیر قطر در لحظه «تحویل چک» توسط وزیر خارجه ایران گفته بود: «من برای کاری که برای برادرم انجام دادم هیچ چیزی مطالبه نمی‌کنم».

مشخص نیست اگر امیر قطر چک «۵۷ میلیون دلاری» ایران را قبول نکرده است، چطور محمود احمدی‌نژاد مدعی شده که تهران این هزینه را برای آزادی اسیران سپاهی‌ پرداخت کرده است.

تایید نظامی بودن ایرانیان اسیر شده در حالی است که در زمان اسارت این افراد در مرداد ۱۳۹۱ در منطقه ریف دمشق، مقام‌های جمهوری اسلامی به شدت نظامی بودن آن‌ها را تکذیب و اعلام کردند که «داعش ۴۸ زائر ایرانی» را ربوده است.

این ادعا در حالی بود که افراد یاد شده به دست «ارتش آزاد سوریه» ربوده شده بودند و نه داعش. نظامیان یاد شده پس از ۱۵۸ روز اسارت، سرانجام در ۲۰ مهر همان سال آزاد شده و به ایران برگشتند.

نماینده تبریز با اشاره به این «اقدام محمود احمدی‌نژاد»، گفته که سه سال پیش قرار بود رئیس‌جمهوری سابق ایران در یک مسجد سخنرانی کند، ولی «از طرف آقای عابدین خرم که عضو هیات امنای مساجد بودند اجازه این کار را داده نشد».

آقای علیرضا بیگی می‌گوید: «به هر ترتیب آقای احمدی‌نژاد در یکی از هتل‌های تبریز سخنرانی کرد و وقتی برنامه تمام شد و ماجرا را برای آقای احمدی‌نژاد تعریف کردم او به من گفت به عابدین خرم بگویید من برای آزادی تو از دست داعش ۵۷ میلیون دلار هزینه کردم».

ویدئوی سخنرانی نماینده تبریز را کانال تلگرامی «دولت بهار» پس از آن منتشر کرد که عابدین خرم صبح روز شنبه در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار جدید آذربایجان شرقی، در حضور وزیر کشور سیلی خورد.

انتشار صحنه سیلی خوردن او بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی و خارجی داشت. خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، نوشت فرد ضارب «از پرسنل نیروهای مسلح» است و با استاندار جدید آذربایجان شرقی «خصومت شخصی» داشته است.

عابدین خرم اما در گفت‌وگو با تلویزیون حکومتی ایران بحث خصومت شخصی و آشنایی با فرد مهاجم را مطرح نکرد. او مدعی شد که فرد ضارب قبلا به مرکز واکسیناسیون رفته و چون یک مرد واکسن همسرش را زده بود، عصبانی شده و در مراسم به او سیلی زده است.
+7
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  از کیسه یه خلیفه بخشیده برا نجات یه تروریست وطن فروش.این حکومت شده باغ وحش پر از حیوو نای دو پا
  8
  67
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  برای یک نفر نیست برای پنجاه هفت نفر بوده که که تروریست های داعشی برای هر نفر یک میلیون دلار از تروریستهای اخوندی میخواستن که اون پول را هم همین اخوند برای نجات سرداران خودشان ندادن و گفتن شهید بشن بهتره تا پول بدیم و پول ان را امیر قطر داد برای همین یک چک خورد چون مخالف احمدی نژاد شده بود
  0
  8
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه
  اولا اسم این تروریست زین العابدین رضوی خرم است که طویله رهبری بخاطر هم نام بودنش با امام بیمار شیعیان زین ( پالان الاغ) را برداشتند شده عابذین دوم زمانیکه این مزدور طویله رهبری اسبر شد داعشی درکار نبود این مزدور در 14 مرداد 91 اهمراه 47 نفر توسط ارتش آزادیبخش سوریه اسیر شده بودند که اونموقع داعشی درکار نبود بعد در مقابل آزادی 2130 نفر مخالف بشار اسد با واسطه ترکیه آزاد شدند
  0
  8
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن
  حیف از حتی پنجاه و هفت قِرون! احمق ، میذاشتی شهید میشد ، الان یه زالو و سربار کمتر. قیافه رو عینهو ویروس کرونا از نوع دلتاست.
  0
  10
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.