دادگاه: بالدوین از واقعی بودن تیرها بی‌خبر بوده است

در پرونده شلیک مرگبار الک بالدوین، مدرکی به دادگاه ارائه شده که نشان می‌دهد وی از پر بودن سلاح آگاهی نداشته‌ است. این ستاره هالیوود از حادثه ابراز تاثر کرده و به خانواده‌ بازماندگان وعده حمایت داده است.

در پرونده شلیک اشتباهی الک بالدوین، ستاره هالیوود، مدرکی توسط دادگاه ارائه شده که بر اساس آن دستیار کارگردان هنگامی که سلاح را سر صحنه تحویل بالدوین می‌دهد، امن بودن" سلاح را خاطرنشان می‌کند.

طبق مدارکی که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند به دست دادگاه رسیده‌اند دیو هالز، دستیار کارگردان، پیش از تصویربرداری صحنه‌ای که در فیلم "Rust" [به معنی زنگ‌زدگی] فاجعه بار شد، فریاد زده است "اسلحه سرد است".

این مدرک که در دادگاه قابل اسنتاد است هم‌چنین بر بی‌اطلاعی بالدوین و هالز از پر بودن اسلحه دلالت می‌کند.
بالدوین: شدت تاثرم در کلام نمی‌گنجد
الک بالدوین پس از حادثه  اظهار کرد به شدت از این حادثه "شوک‌زده است" و وعده داد از  خانواده مدیر فیلمبرداری کشته شده حمایت خواهد کرد.
الک بالدوین با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلم را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرداو هم‌چنین در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: «برای ابراز شوک و تاثر خود واژه‌ای پیدا نمی‌کند.»

این ستاره سرشناس در سخنان دیگری افزود: «من در تحقیقات پلیس همکاری کامل خواهم داشت تا مشخص شود چگونه چنین فاجعه‌ای رقم خورده است. با همسر هالینا در تماس هستم تا بتوانم به خانواده او کمک کنم. قلبم  از میزان غم به همسر و پسر هالینا و هر کسی که او را می‌شناخته، شکسته است.»
شلیک مرگبار سر صحنه فیلم "Rust"
در پی این رویداد مرگبار که روز پنجشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) در صحنه فیلمبرداری این فیلم وسترن در حومه سانتافه در ایالت نیومکزیکوی آمریکا اتفاق افتاد، مدیر فیلمبرداری فیلم به ضرب این شلیک اشتباهی جان سپرد و کارگردان فیلم نیز به شدت زخمی شد. گزارش‌های رسیده از مرکز درمانی حال کارگردان فیلم را وخیم ارزیابی کرده‌اند.

اندکی پس از این حادثه پلیس تایید کرد که هالینا هاچینز، مدیر فیلمبرداری ۴۲ ساله و جوئل سوزا، کارگردان ۴۸ ساله این پروژه هدف شلیک گلوله بالدوین  قرار گرفتند.

پلیس می‌گوید به تحقیقات برای روشن شدن ابعاد ماجرا ادامه خواهد داد.
واکنش خانواده بروس لی
با وجودی که پیش از اجرای صحنه‌های اکشن و خطرناک در فیلم‌های هالیوودی یک تیم تخصصی امنیت سلا‌ح‌ها و ابزاری را که در صحنه‌های خشن و زد و خورد به کار گرفته می‌شوند، کنترل می‌کنند تا مطمئن شوند در حین فیلمبرداری خطری متوجه بازیگران و دست‌اندکاران تهیه فیلم نخواهد بود، حادثه‌های مرگبار در چنین فیلم‌هایی بی‌سابقه نیست.

برندن لی، فرزند ۲۸ ساله بروس لی، نیز در صحنه فیلمبرداری در پی شلیک اشتباهی هنرپیشه نقش مقابلش در فیلم "کلاغ" در سال ۱۹۹۳ جان خود را از دست داد.
مرگ لی جوان گفتمانی را در جامعه در مورد اهمیت امنیت سلاح‌ها در فیلم‌های اکشن را به دنبال داشت. مسئله‌ای که به نظر می‌رسد با مرور زمان به فراموشی سپرده شده است.

 خانواده لی پس از این حادثه همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان ابراز کردند و وعده دادند از آنها حمایت خواهند کرد.

شانون لی، دختر بروس لی، در مصاحبه‌ای روز جمعه ۳۰ مهر گفت: «قواعدی وجود دارند که باید پیروی شوند. لزوما نمی‌خواهم انگشت اتهام را به سمت کسی بگیرم، زیرا کار نادرستی خواهد بود. اما مسلما حوادثی از این دست دیگر نباید تکرار شوند.»
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.