مادری در پی اعدام هم‌زمان دو فرزندش در زندان سپیدار سکته کرد و جان‌ باخت

ایران وایر :پایگاه خبری «هه‌نگاو» از مرگ زنی از اهالی شهرستان رامهرمز پس از اجرای حکم اعدام هم‌زمان دو فرزندش خبر داد و نوشت این مادر دچار سکته شده و جان‌باخته است.

بنابراین گزارش، این اتفاق به درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی منجر شده است و تاکنون  چند شهروند در این رابطه بازداشت شده‌اند.

سحرگاه روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰، حکم اعدام دو برادر اهل رامهرمز به نام‌های «علی‌محمد محمدی» ۴۵ ساله و «اسلام محمدی» ۳۸ ساله در زندان «سپیدار» شهر اهواز به اجرا در آمد.

هه‌نگاو به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: «پس از اجرای حکم اعدام این دو برادر، مادر آن‌ها نیز دچار سکته قلبی شده و پس از انتقال به مرکز درمانی، جان باخته است.»

این دو برادر همراه با چندین تن دیگر از ساکنان رامهرمز در یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی که خرداد ۱۳۹۴ در روستای «پتک جلالی» میان دو طایقه «محمدی» و «محمد موسایی» رخ داد، بازداشت شده بودند.

در این نزاع، دست‌کم ۲۳ نفر کشته شدند که به گفته شاهدان و ساکنان روستا، اغلب آن‌ها بر اثر‌ شلیک مستقیم گلوله از سوی نیروهای امنیتی جان خود را از دست داده‌اند.

یکی از اهالی روستا در همان دوران درگیری، ویدیویی از این درگیری‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. به نظر می‌رسد اکنون قوه قضاییه قصد دارد با اعدام چند شهروند که اتهامات آن‌ها اثبات نشده‌اند، نیروهای امنیتی را در این ماجرا تبرئه کند.

بنابرگزارش منتشر شده در پایگاه خبری هه‌نگاو، «علی‌رضا قاسمی‌نژاد»، دادستان رامهرز مسوول مستقیم اجرای حکم اعدام این دو برادر  بوده و طی روزهای دیگر قرار است حکم اعدام هشت نفر دیگر اجرا شود.

پس از اجرای حکم اعدام، این دو برادر با نیروهای امنیتی درگیر شده و دست‌کم پنج نفر زخمی و ده‌ها نفر نیز بازداشت شده‌اند. اینترنت رامهرمز قطع شده و شهر به طور کامل در حال امنیتی شدن است.
+107
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  datis - سن دیگو، ایالات متحده امریکا

  عادل فردوسی پورو اثالش چرا برای جلوگیری از اعدام این دو برادر حرفی نزدند؟چون روستایی بودند.پول دار نبودند؟ برای بخشش ارمان همشون پیشقدم شدند(که هم به قتل اعتراف کرده و هم جنازه را معدوم کرده. مادر غزاله میگه جای جنازه تنها فرزندم را بگوتا ببخشم. هر روز یک بازی جدید میکنه.)چون ارمان اقازادست. تو زندان سوییت اختصاصی براش اجاره کردند. با خیال راحت نشسته درسشو خونده.این قاتل بی خیال حقه باز پولداره اقازادست. لعنت به بی عدالتی.
  29
  92
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۳
  ۴۱
  datis - سن دیگو، ایالات متحده امریکا

  عادل فردوسی پورو امثالش چرا برای جلوگیری از اعدام این دو برادر حرفی نزدند؟چون روستایی بودند.پول دار نبودند؟ برای بخشش ارمان همشون پیشقدم شدند(که هم به قتل اعتراف کرده و هم جنازه را معدوم کرده. مادر غزاله میگه جای جنازه تنها فرزندم را بگوتا ببخشم. هر روز یک بازی جدید میکنه.)چون ارمان اقازادست. تو زندان سوییت اختصاصی براش اجاره کردند. با خیال راحت نشسته درسشو خونده.این قاتل بی خیال حقه باز پولداره اقازادست. لعنت به بی عدالتی.
  18
  59
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۴
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  لعنت بر این فرقه کثیف اسلامی
  2
  54
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.