کارشناس ترک سخنان اردوغان در مورد بازگشت به مرزهای تاریخی را مسخره می کند

کارشناس ترکیه:
 
 • وقتی می‌گویید به مرزهای تاریخی برگردیم فکر نمی‌کنید ایرانی‌ها از خوشحالی بشکن می‌زنند و پایکوبی می‌کنند؟
 
 • می‌گویند باید به مرزهای تاریخی خودمان بازگردیم و...، اگر این به گوش طرف مقابل (ایران) برسد، می‌گویند به به! چه خوب، عالی می‌شه، حق با توست!
 
 
 • مرزهای تاریخی ما کجا هستند؟ آسیای میانه! آن موقع باید به آسیای مرکزی (دشت اورخون) برگردیم؟ این چه حرف مسخره‌ای است که می‌زنیم.
 
 
 • خواهند گفت که طبق این اسناد تاریخی سرزمین‌هایی مثل قره‌باغ، باکو، ترکمنستان، قزاقستان و... خاک تاریخی ایران است و فلان شاه بی‌عرضه از دست داده.
 
 • اگر این را بگویند چه جوابی خواهیم داشت؟ خواهند گفت شما که در آناتولی نبودید، برگردید به آسیای میانه.
+202
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن

  پس چرا مسخره ، متاسفانه بیماری توهم که پیشرفته بشه نتیجه اش یه گاگولی میشه به اسم ارداُلاغ ، اونطرف هم صهیونیستها در رویای ، نیل تا فرات و در توهم غوطه ورند، ولی هنوز در وحشت موشک پرونی ، تروریستهای حماس و جهاد و حزب الله ، شب خواب راحت ندارند!!
  25
  113
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۸
  ۴۳
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  ههها هااا ! آییی زکی ! دقیقا مرز و حدِ تاریخیِ شما همان صحرای اورخون یا همون " یورقوز آباد "ِ خودمان است ! نسلِ شما هم که حاصلِ تجاوزِ مغلانِ وحشی به عرب های بادیه نشین است ! آن سرزمین‌ها متعلق به پادشاهیِ ارمنستان و امپراطوریِ ایران است !
  21
  123
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۵
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  اخه واقعا مسخره هم هست
  11
  76
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۸
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  یه غاز بیشتر از ادم سیاسی خاورمیانه می فهمه.مرز چیچیه بابا؟!!همه ادمارو اسیر کرده. ینی نداشتن جنبه و ظرفیت زندگی مسالمت امیز باعث شده دیوار بتنی و سیم خاردار و هزار جور بالا بسازیم تا ادمیت رو کنترل کنیم و بگیم به به چقدر تکامل!!.
  20
  50
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۰
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان

  ایرانی ها رو اگه گیر بیارن کتک میزنند تو آذربایجان ، و ترکیه بعد یه مشت احمق مثل این amirgheryou از متجاوزان به ناموس خودش دفاع میکنه میگه نوش جونشون هرکی ترکی حرف نمیزنه یعنی افغانی و پاکستانیه !!!!!!!!!
  16
  80
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  مرز مغولستان با امپراطوری ایران و ارمنستان کاملا مشخص است، گول نخورید که کسی خودش را به ما وصل کند! چون در باطن ما به انها وصل می شویم! و ایران بر باد می رود، هجوم دوباره ی مغول به فلات ایران اغاز شده است، در این آخرین نبرد که به جنگ جهانی سوم هم مانند خواهد بود، مغول ها را به مرزهای تاریخی شان باز گردانیم، مگر اینکه به دموکراسی ایرانی - اروپایی تسلیم شوند.
  11
  15
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  مغول ها هیچ خدمتی به تاریخ، فرهنگ و هنر نکرده اند، بزرگترین ضربه ها را بر تمدن خلقهای تحت ستم وارد کردند، از جمله خلق ترک را به بدبختی و جنگ های بیشمار در طول هزار سال گذشته وادار کردند،
  11
  23
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  هر کسی که از ترکیه و آذربایجان جعلی دفاع کنه بدون شک.... و بی غیرت است، همین یارو amirgheryou که به ایرانیان اهانت میکنه و از .... مثل خردوغان و الهام جون حمایت میکنه نمک نشناسهایی هستند که از دشمنان ایران زمین پشتیبانی می‌کنند و‌باید از کشور بیرون رانده شوند و ....ارباب هاش بشه
  16
  48
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  آلبانی ها قبلا آنجا می نشستند اسم ان سرزمین هم اران و شیروان بود، نه کشور آذربایجان. بعد روسها از ایران جدا کردن در زمان فتحعلی شاه. ولی مردم اران وشیروان مقاومتها کردن در برابر روس. انها ایران رو دوست داشتن،نه تزار روس. برای همین تولستوی کتابی نوشت بنام حاجی مراد، که داستان مبارزه مردم اران یا اذربایجان فعلی در برابر روسهاست.بعد در ۱۹۱۷ که لنین امد و روس رو از جنگ اول خارج کرد عثمانی ازعقب نشینی روس استفاده کرد وباکو رو تصرف کرد و اران رو به اذربایجان تغییرنام داد.البانیای قفقاز رو گوگل میاره چه جوری البانیاییهای قفقاز نابودشدن زبان وفرهنگشون
  5
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.