انصافا حمله مغول ها فاجعه بارتر بود یا حمله آخوندها؟

هشتصد سال بعد از حمله‌ی مغولستان به ایران، یک ورزشکار ایرانی از دست آخوندها به این کشور پناهنده شد. البته مغولستان الان یه کشور کاملا دموکراتیک و پیشرفته ست ولی میشه مقایسه کرد که آیا سونامی آخوندها برای ایران فاجعه بارتر بوده یا دهها حمله‌ی خارجی به ایران.
+110
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  واقعیت اینست که حمله ی سپاهیان عربستانی ده ها بار از حمله ی مغول خسارت بارتر بوده است
  9
  117
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن

  بعقیده من حمله اعراب در هزار و چهار صد و اندی سال پیش و زور تپانی مذهب جهل و استبداد و جنایت به ایران زمین فاجعه آمیزترین و مخرب ترین رویدادی بود که تاریخ ایران بخود دیده ! چرا که اثرات و نتایج مخرب و سرطانیش هیچگاه زدوده نخواهد شد که خصوصاً در این چهار دهه اخیر ایران و ایرانی رو به مرز نابودی کشانده و متاسفانه هیچ اراده و عزم و حرکتی هم از جانب ملت برای نجات کشور دیده نمیشه !! درست مثل بیماری که هیچ امیدی به ادامه حیات نداره و لحظات پایانی زندگی رو میگذرونه!! تُف و لعنت ابدی به باعث و بانی اولیه اش در هزار و چهارصد و اندی سال پیش که از شبه جزیره عرعرستان سر بر آورد و دنیا رو اینگونه به ....کشید.
  7
  122
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۲
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران
  مغول بخاطر مال دنیا بایران حمله کرد ، ولی مسلمانان چه در ۱۴۰۰ سال قبل و چه در این زمان ، همه بخاطر مال دنیا و هم بخاطر توهم بهشت در آن دنیا ، در نتیجه تخریب و کشتار در ایران ، در این دوره شدید تر است
  110
  91
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  فقط یک مقایسه کوتاه. چه بودیم. چه شدیم. زرتشت. در سرزمین من دروغ حرام است. کورش.مرد پارسی دروغ نگوید.حتا به هنگام مرگ در میدان جنگ.داریوش.اهورا مزدا. دروغ را از سرزمین و مردم من دور نهگدار.شاپور ساسانی. فقط انسان ضعیف دروغ می‌‌گوید. آخوند و اسلام. در سه جا دروغ نیکوست. میدان جنگ. وعده به زنان. و رواج دین بین مردم. دیگر دلیل از این بیشتر.
  68
  74
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  بی شک حمله آخوندها هزاران مرتبه ویران گر و مخرب تر بوده است. فروش خاک به دوبی، خالی کردن خلیج فارس از ماهی توسط چینی ها، فرار متخصصین و تحصیل کرده ها به خارج، خروج سرمایه های کشور به تمام دنیا مخصوصا اروپا و کانادا، نشست خاک در بیشتر استان های کشور، بی اخلاقی و فساد، فقر و اعتیاد گسترده و هزاران هزار بدبختی و فلاکت دیگر نتیجه ۴۳ سال حکومت آخوندی.
  106
  67
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. این مقاله ی شما هزاربار آفرین دارد
  1
  18
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما لطف دارید ، در واقع این یک مرور واقعبینانه از بخش مصیبت بار ، تاریخ میهنمان در ، نزدیک به پانزده دهه اخیر هست ، که فکر میکنم همه کمابیش مطلع هستند . پیروز باشید.
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اینا مهاجرن،پناهنده نیستن،الان مد روز شده از زمین و هوا و دریا میرن هواپیماشون رو اخونداساقط کنن یاقایق توی امواج مانش غرق بشه یاپولشون توی املاک ترکیه گرجستان فنا بره اینا میخوان خودشون رو برسونن خارج،توی خیالشون کعبه آمالشون.مثل حاجیها میرن کعبه
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. چنان ویروس بدخیم اسلام همانند ویروس ایدز وارد استخوان این ها شده که حتی نمیتوانند احساس کنند که دارند راهزنان و غارتگران و وحوشی را می پرستند که فاسقان مادربزرگ های ان ها و صدها زن ایرانی را به کنیزی و پسران ایرانی را به غلامبچگی برده و چنان شستشوی احمقانه ی مذهبی شده اند که تصور میکنند که با پرستش بت سیاه سنگی عربستانی ها (الله) به بهشت خیالی رسیده و 72 حوری را مثل بادکنک سوراخ میکنند!
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  ولی هنگامی که اعراب شکست خوردند، در بیش از 90 درصد خاک ایران، یک تمدن ایرانی داشت شکل گیری می کرد، که ناگهان تیمور لنگ گجستک، که در سیزده سالگی برادر 16 ساله ی خودرا کشته بود، از خانه فرار کرد، و از آن زمان دیگر ایران روی خوشی بخود ندید، بزرگتر که شد، مسجدی از چوب درست کرد و در ان نشست و با یک گروه راهزن از ختن ها و مغول، امون و جیحون را مسلمان _مغولی کرد، سپس به افغانستان امروزی سرازیر شد، انگاه به ایران کنونی ما وارد شد و برای مسلمان _مغولی کردن ایران سرها برید، تجاوز و جنایت کرد و تمام زرتشتیان اصفهان، شیراز و بویر احمد را از دم تیغ گذراند که مسلمان_مغولی شوند و زمینه های صفویه و جدا کردن مردم از همان اسلام اولیه را فراهم کردند تا در سرزمین های اشغالی تفسیری مغولی حاکم باشد، و از اینجا بود که گفتند اسلام با ملیت مخالف است! گول نخورید، گفتگوگر دروغ می گوید که حمله ی اعراب بدتر بود، حمله تیمور مکمل حمله ی اعراب بود، و حمله ی سال 57 از جانب خلخالی مکمل هردوی انها، حمله ی طالبان و داعش با کمک عثمانی مکمل های دیگر آن. ما با عراب مشکلی نداریم، گول نخورید
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. باز که ماشین تحریف به کار افتاد. اول یک مملکت مثل یک بدن توسط یک بیماری بدخیم و مهلک بشدت مریض و ناتوان و درمانده و اسیب پذیر میشود و بعد کسانی مثل تیمور به ان تعرض میکنند. تو فرق چندانی با شریعتی ملعون نداری. هزار نوع دغل و دروغ را به هم می پیچید تا وحوش عربستان را ماله کشی کند زیرا این فهم را نداشت که بفهمد کسی که برای ماه شمشیر میکشد شیاد است و وقتی پهلوی عروس و خاله ی خودش می خوابد در نهایت رذالت به سر میبرد. مگر کسی گفت که تیمور خوب بوده که مرتب در ساز خودت میدمی؟ سئوال اینست که اسلام بیشتر به ایران لطمه زد و یا مغول و تقریبا همه متفق القول هستند که اسلام. این تبرئه ی مغول نیست. مغول ها لطمه زدند ولی لطمه ی اسلام صد برابر بوده است. ویروس تعصب به وحوش اسلامی را از تنت بیرون بکش تا باز به ماله کشی اسلامی نپردازی. نه تنها وحوش عربستان به ایران لطمه زده اند بلکه فرهنگ بشری را ملوث کرده اند
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. هزار سال تاریخ گذشته ی ایران مانند اینه جلو ماست، در این هشت صد سال گذشته بجز مغول ها ایا حکومت دیگری داشتیم؟ چرا طفره می روی؟ کدام حکومت در دست ملت فارس، کرد، عرب، ارمنی و یا بلوچ بود؟! نام ببر و جواب بده، تهمت نزن، من نه از اسلام دفاع می کنم و نه از اعراب، این تیمور لنگ گجستک بود که اسلام مغولی را گسترش داد، و برای اولین بار در تاریخ روحانیون سرزمین های گوناگون را گرد اورد تا با هم بحث کنند و دین جدید من در اوردی درست کنند تا حاکمیت مغول را ابدی کنند، آن هم بر این سرزمین اهورایی! از آن پس مردم خاورمیانه روی خوش بخود ندیدند
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. مثل اینکه شما فارسی بلد نیستید. پرسیده اند که اسلام بدتر بود و یا مغول و نه اینکه مغول خوب بود و باز شما به ماله کشی اسلام پرداخته ای. مغول را هم اسلام فاسد کرد و گر نه چینی ها و مغول ها هرگز باندازه ی اسلامیون زشتکار نبوده اند. اسلام حتی یک کتاب در ایران باقی نگذاشت و به باور اینکه اراجیف قران (تماما جعل از تورات یهودیان عربستان) از اسمان به زمین افتاده همه را اتش زد در صورتیکه حافظ و سعدی در زمان مغول رشد کردند و همین حافظ را هم سیاه دلان اسلامی کشتند. واقعا برایت متاسفم که همپالگی شریعتی هستی و از ترس مار غاشیه (یکی از هزاران دروغ اسلامی) از حقیقت فرار میکنی. ما همه معتقدیم که مغول به ایران لطمه زده است حالا به حاشیه نزن و نظرت را درباره ی حمله ی وحوش اسلامی به ایران بگو (دوباره نچسب به پالون مغول ها برو سر اصل مطلب)
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. ببینم مگر بنگلادش و پاکستان مغول بودند!!؟ بیشترین قسمت جمعیت هند توسط فجایع نادر مسلمان شدند. ببینم چرا ان ها اینقدر عقب افتاده و مهجورند؟ خود مغول ها هم قربانی مزخرفات اسلامی هستند و گر نه میشدند مثل چین و کره و مغولستان. مغولیسم که باور و مذهب و طرز فکر نیست. هر ادم و نژادی با تربیت درست میشود. مثل میلیون ها مغول و ترک و دیگرانی که در اروپا و امریکا هستند و شهروندان خوش اخلاق برشمرده میشوند ولی وقتی بند اتصال با اسلام قطع نشود هر کجای دنیا که بروی و تحت هرگونه حکومت و تربیتی، دستورالعمل جنایت را در ذهن خودت داری چون قران به شما تفهیم میکند که این جهاد و دگراندیش کشی دستور الله است و الله هم یک سنگ سیاه بی ارزش در وسط عربستان و کلا اگر هم دنیا خدا و خالقی داشته باشد به یقین این سنگ سیاه مسخره نیست که حتی نمیتواند یک موش خلق کند.
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. باز چرند تعریف کردی، من به نژاد چه کار دارم، مگر من با ترک یا مغول مخالفم؟ من با عرب مخالفم؟ نه! همه شان دوست داشتنی هستند، تو را هم یک ایرانی می دانم، پرسش های مرا جواب بده، چرا طفره می روی، من پرسیدم چرا در ایران همیشه باید حکومت دست ترک ها باشد؟! پرسش دوم ان است که چرا انها اسلام را برای حکومت یک ملیت علیه دیگران بکار گرفته و می گیرند؟ حالا باز می خواهی دوباره از اسلام و اعراب حرف بزنی! به دو پرسش بالا جواب بده!
  4
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. چرند ......میگوید. حنای اسلام حداقل در این سایت خریدار ندارد. مردم کتاب های هزاربار زرنگتر تو یعنی شریعتی و سروش را با انبر میگیرند که نجس نشوند و تو مغول را پیش گرفته ای که توجه از اسلام را منحرف کنی و انقدر نادانی که فرق نژاد و قومیت و مذهب و عقیده را نمی فهمی. ایا می فهمی که مغول یک قوم است و اسلام یک عقیده و باور؟ همین مغول را تربیت بودائی و مسیحی و بهائی کن اغلبشان انسان های مفیدی میشوند. باورهای اسلامی در اوجش و حداکثر میشود طالبان و اخوند و داعش و بوکوحرام. اگر مسلمان خوبی می بینی که حتما مسلمانان خوب هم داریم. این ها به دستورات یک راهزن بی اخلاق عمل نمی کنند. تو کوچکترین فرقی با یک مغول نداری مگر در مورد نحوه ی باورها و نتیجتا اعمالت. یک مسلمان هر چقدر بیشتر مسلمان بشود وحشی تر میشود. اگر .....خوشبو میسر میشد مسلمان انسان دوست و مثبت و غیر خونخوار هم میسر میشد. دوباره می پرسم ایا فرق نژاد و تیره را با باور را می فهمی؟ من کجا گفتم عرب ها بد هستند؟ عرب هم مثل فارس و ترک و مغول است و چون این افراد با اسلام پر شدند زشتی اغاز میشود
  3
  9
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. حکومت که تا حالا میگفتی دست مغول ها هست و حالا شد ترک ها! ترک ها یا آذری ها از اصیل ترین اقوام ایرانی هستند. بعلت لیاقت و پشتکار و ده ها خصلت خوب دیگر و عرضه در مدیریت و پرکاری اتفاقا خون داده و مرزهای فعلی کشور ایران را حفظ کرده اند و از وطن پرست ترین ایرانیان هستند.
  3
  12
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۱
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. طفره رفتن، از کوره در رفتن، و نهایت تهمت زدن در ذات خبیث یک مغول که نام گفتگو گری هم دارد، ولی خودش را زیر چادری مانند کنیز دربار تیمور لنگ پنهان کرده است، به پرسش اول ام جواب دادی، گفتی چون پرکار بودند! ، حالا طغرل جان به پرسش دوم جواب بده : چرا این گروه راهزن همیشه برای حکومت خود از اسلام با تفسیر خودشان استفاده کردند، جواب بده! طفره نرو، لازم نیست خودت را پشت تعاریفی از تیره و نژاد قایم کنی
  5
  1
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. یعنی اقوام دیگر که کشور و فرهنگ را ساختند و سرباز بودند و در جنگ ها در خط مقدم بودند، صلاحیت اداره ی کشور را نداشتند، فقط غده ی پروستات نداشته ی لات قجر پرکار بود؟
  4
  1
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  آنها پرکار نبودند، انها یعنی مغول ها از هیچ مرزی دفاع نکردند، انها یک امپراطوری بزرک روی کره زمین را به تاجیکستان، افغانستان و ایران تقسیم کردند تا بتوانند خودشان در بخش های حاصلخیز شمالی ساکن شوند و اسلحه و باروت درست کنند تا هر از گاهی راهزنی خودرا سر بزنگاه ها اغاز کنند، تاریخ را بخوان و ببین این قوم، تیره، نژاد و یا هر کوفتی که تو می خواهی نام بگذاری، با تاریخ ایران چه کردند، آنها تاریخ را متوقف کردند، و اکنون نیز همان کار را می کنند، بله راست می گویی آنها خیلی پرکار بودند، ولی برای جنایت، سوختن و بستن دهان ها
  3
  1
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  و درست همینجاست که پر کاری آنها »اسلام« را وسیله و ابزار قرار داد تا از آن نردبانی بسازند که حکومت آنها را سفت کند، طالبان و داعش در این هشتصد سال گذشته وجود داشته است، اکنون است که جهان انرا به مدد تکنولوژی می بیند!
  3
  1
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. روزی ناصرالدین دیوانه سوار بر گاری اش از خیابان می گذشت، مردی بیچاره که ظلم دیده بود جلو رفت و با احترام عرض تظلم نمود، ناصرالدین چون زبان فارسی بلد نبود، توجهی نکرد، مرد بیچاره خواست که اورا متوجه کند، خودش را با خنجر کشت، ناصر از مترجم پرسید، این مرد خودش را از عشق به ما کشت؟ مترجم گفت : نه قبله عالم(!!!! )، این بیچاره ابراز تظلم کرد!. ناصر دیوانه تبسمی کرد و به راه خود ادامه داد! این ها پرکار بودند! فقط توی دربار پروستاتشان خیلی پرکار بود! .
  4
  1
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بجای اینکه زمین و زمان را به هم ببافی و از همه ایراد بگیری و انتقاد کنی اول بگو خودت چکاره ای که اینقدر خودت را بالا و والا می بینی؟ ببینم خودت منزه و بی عیبی؟ بیشتر از خودت بگو. ببینم از نژاد کدام شاهزاده ی آریائی هستی که خودت را زیر ذره بین گذاشته و عیب همه را می بینی ولی خودت را خلقت و تحفه ای کامل و مجزا می بینی. بجای ترک و مغول و ارمنی و بلوچ از خودت بگو تا با سکنات تو ادم مجزا و استثنائی اشنا شویم. نکند روح کوروش در تو حلول کرده و ما خبر نداریم. بالاخره باید یک سنخیتی داشته باشی. اگر همه بد هستند فقط از خودت بگو که پاک و مطهر و از تیره و نژادی بهتر از دیگرانی. بفرمائید به گوشم. ترک بد . مغول بد اصلا تمام دنیا بد و تو فقط خوبی. خودت ررا معرفی کن تا از تو یاد بگیریم
  1
  7
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کم آوردی جناب، پاینده باد ایران، افغانستان و تاجیکستان، و بر اهتزاز باد پرچم سه رنگ ایران، حمله ی شما روشنفکران دروغین به ایران از حمله ی مغول و عرب بدتر بود، تاریخ را دوباره بخوان!
  9
  2
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. اره عزیزم کم اوردم. حالا همه را بد میبینم و این فقط تو هستی که خوب و بی عیب و طاووس علین هستی. از معیوب ها بگذر و از خودت بگو که بعنوان تافته ی جدا بافته مو لای درزت نمی رود. اگر فاشیست خودشیفته نیستی قدری از خصایل و محاسن خودت بگو تا سرمشق بگیریم و همه مثل تو یک انسان متمایز بشویم
  2
  11
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.