سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به مسکو برای خریدهای تسلیحاتی

دیدار سرلشکر باقری از روسیه پیش از ملاقات ولادیمیر پوتین و نفتالی بنت انجام می شودبی بی سی :سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران برای یک سفر چهار روزه و دیدار با مقام های روسیه، وارد مسکو شده است.

این دیدار چند روز پیش از ملاقات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که قرار است اواخر هفته جاری در شهر سوچی با هم ملاقات کنند، انجام می‌شود.

محور اصلی این دیدار مذاکره درباره ایران و برنامه هسته‌ای این کشور عنوان شده است.

آقای باقری در ابتدای سفر خود گفته است که "ما قراردادهای خرید تسلیحاتی بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی را با روسیه داریم که در این سفر در همه این موارد با طرف روسی صحبت خواهیم کرد" و "موضوع افغانستان از جمله موضوعاتی است که در این سفر به طور خاص مورد مشورت دو طرف قرار خواهد گرفت".
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پاکستان با عمران خان نخست وزیر این کشور دیدار کرده بودولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تازگی گفته است که "تجمع آشکار گروه‌های افراطی و تروریستی" در نزدیکی مرزهای کشورهای آسیای میانه از جمله داعش، جنبش اسلامی ازبکستان، جماعت انصارالله، القاعده و گروه‌های دیگر وجود دارد.

ایران و روسیه در هفته‌های اخیر درباره مسائل افغانستان با هم به طور پیوسته تبادل نظر کرده‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته "این سفر در مقطع آغاز دولت سیزدهم صورت می‌گیرد و دولت ابراهیم رئیسی هم نگاه خاصی به حوزه شرق و کشورهای آسیایی دارند".

آقای باقری گفته "ما در همکاری‌های نظامی دوجانبه در حوزه‌های آموزش، مسابقات نظامی، تبادل تجربیات و همچنین ادامه همکاری‌ها در مسیر امنیت کامل کشور سوریه و همچنین در صنایع دفاعی با روسیه همکاری‌هایی داشته و داریم".

تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران نزدیک به یک سال است که پایان گرفته است. ایران امیدوار بود با رفع این تحریم بتواند برخی خریدهای نظامی را از چین و روسیه انجام دهد.

روسیه از شرکای توافق هسته ای برجام است، اما شرکت های روسی پس از خروج آمریکا از این توافق، تحریم های ایالات متحده را به اجرا گذاشته اند.

دیدار سرلشکر باقری از روسیه، به دعوت وزیر دفاع این کشور صورت گرفته می گیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ایران هفته گذشته و پیش از سفر به مسکو، دیداری چهار روزه از پاکستان داشت.

آقای باقری در پایان سفر به پاکستان از تصمیم مشترک با با این کشور برای افزایش همکاری های اطلاعاتی با هدف مقابله با تروریسم و موافقت برای برگزاری رزمایش مشترک دریایی خبر داده بود.

آقای باقری در سفر به پاکستان با مقام های سیاسی و نظامی این کشور ملاقات کرد. وی در پایان این سفر برای بازدید از ناوگان نیروی دریایی پاکستان به بندر کراچی رفته بود.
+7
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  سیستمهای دفاع هوایی ایران و موشک ها تقربیا خوب هست، ایران فقط نیاز به جنگده بمب افکن، helicopter و شاید کشتی های جنگی خوب داره ولی روس‌ها قالتاق هستند ممکن هست ایران رو دوباره بازی بدهن.
  31
  15
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
  ۶۲
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان
  مردیکه احمق در حین مراسم رسمی کلاه نظامیشو زده زیر بغلش و داره سان میبینه !. بقیه ارتشیها همه کلاه سرشون هست. وقتی بدون آموزش دانشکده افسری و دانشگاه نظامی همینجور کیلویی نظامی بیرون میدند نتیجه همینه.
  2
  9
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  پوتین هم خوب این گروه تروریستی سپاه چارپایان رو سرکار گذاشته و برده خودشون کرده..قاسم سلیمانی رو به گفته ی ظریف ماله کش نوکر خودش تو سوریه کرد و بعدش هم که تاریخ مصرفش تموم شد، اطلاعاتش رو به ترامپ فروخت و ترامپ هم به درجه رفیع کتلت نائلش کرد خخ
  2
  7
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن
  نتیجه معامله با روسها از هر نوعش واسه ایران یک معامله دو سر باخته ! البته آخوند جماعت این چیزا حالیش نیست ، نه اینکه ندونن طرف هدفی جُز اجحاف و پنج و شش لا کردن نداره ، ولی برای خشنودی روسها و تبلیغی مقابل غرب و البته حفظ رژیم و بخور بخوری ( پورسانتهای مخفی ) که در این معامله هست ، تن به این خیانت میدن ، چون پرداختی معامله از ثروت مملکت و جیب این ملت بی عار و بیرگه !!
  0
  2
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.