مقام طالبان نمی تواند افغانستان را روی نقشه پیدا کند


وقتی خبرنگار فرانسوی از یک مقام طالبان که پشت میز نشسته می خواهد کشور افغانستان را از روی نقشه ای که در کنارش قرار دارد پیدا کند، او در انجام این کار به مشکل می خورد. 
 
فرمانده طالبان پس از بررسی نقشه می گوید پیدا کردن آن دشوار است. فرد دیگری به وی کمک می کند و پس از پیدا شدن مقام طالبان می گوید: ها، من می بینم، سبزه!
+68
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  بابا این همینقدر که فهمیده توپ نیست کره زمینه خودش از درجات اجتهاد محسوب میشه.
  0
  96
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۹
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن

  مگر رئیسی میتونه!!؟ احمدی نژاد که میگفت انگلیس یه جزیره است در جنوب آفریقا!!!! این وحوش اسلامگرا جز شکم و زیرشکم و قتل و جنایت و فساد چیزی در چنته ندارند ، بخاطر همین هم در دنیای متمدن امروز منفور و حال بهم زن هستند!!!!
  6
  81
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خر چه داند قیمت نقل و نبات را!
  1
  72
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵
  ۵۲
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن

  فکر کرده اید اگر از خمینی ملعون سوال میکردند او می دونست که ایران کجای نقشه قرار داره ؟کسی که 15سال فرانسه زندگی کرد و پول یا مفت گرفت و یک کلام فرانسوی یاد نگرفت. بهر حال تو روحش...
  5
  73
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خیلی‌ بدتر از این نیست. که از کسی‌ بعد از ۳۰ سال بپرسند. چه اساسی دارید. بعد از از این همه سال .که به ایران باز می‌‌گردید؟ مثل گاو سر تکان داد.و گفت هیچی‌. همان موقع می‌‌بایست. دو زاری میهن دوستان دست پخته مسلمان می‌‌افتاد.که از این بته خار. میوه سبز نمی‌‌شود.و هنوز هم دست بر نمی‌‌دارند. راستی‌ راستی‌ باورشان شده. که شیخ علی‌ .غصه وطن را می‌‌خورد.اگر پای آذربایجان وسط آید. آنقدر از ایران متنفر هستند.که به پاسارگاد هم رحم نمی‌‌کنند. نمی‌‌دانم .در مملکتی که سردار نقدی آن وطن پرست است. کورش آن هم خاهن است. فقط مانده.چه کسی‌. مملکت را مجانی داده به روس و چین؟ و چه کسی‌. نصف جهان را آورد به خاک ایران.اگر مقایسه .بین نقدی.کورش. فقط یک پند.به وطن دوستان تولید شده.در میان امت ریش.فریب سگی را نخورید.که به طرف شما آید.اگر استخواانی به جلو او پرتاب می‌‌کنید.اعتماد به شیری کنید.که حتا در گرسنگی پشتیبان شما است. بی‌ دلیل نیست. که کورش پرچم شیر داشت. امت ریش پرچم دراکولا
  1
  26
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  فکر نمیکنم این خنده دار تر از موزه لوور گفتنه نماینده مجلس کشور خودمون باشه. تو کشور‌های دیکتاتوری هیچ وقت آدم‌های متخصص و با سواد رو تو راس کار نمیزارن.
  0
  25
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  [::Tokyo_japan - توکیو، ژاپن::]. دوست گرامی، خمینی 15 سال در فرانسه نبود بلکه حدود 15 سال در عراق بود و در این مدت نتونسته بود عربی یاد بگیره! وی اصولا از لحاظ زبانآدم خنگی بود! مگر نمیدیدید فارسی را چطوری صحبت میکرد؟!
  0
  29
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  [::Tokyo_japan - توکیو، ژاپن::]. خمینی چند ماه در فرانسه بود ولی 15 سال در عراق زندگی کرد و یک کلمه عربی بلد نبود و همیشه مترجم زبان عربی داشت درحالیکه ادعا میکرد آیت الله و مفسر قرآن و مجتهد و رهبر شیعیان جهان!! خاک تو سر یک چنین ملتی که یک بیسواد رو رهبر خودش کرد
  0
  26
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  فکر می‌کرد زمین صاف است !
  1
  17
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران
  این که چیزی نیست ما خودمون یک رئیس جمهور داریم شش کلاس بیشتر سواد نداره و با معدل ۱۱، تازه اونم تو شهریور ماه.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.