مراسم خاکسپاری ابوالحسن بنی صدر در ورسای فرانسه + تصاویر و ویدیو

ایران وایر :مراسم خاکسپاری ابوالحسن بنی‌صدر دیروز شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
بنی‌صدر نخستین رئیس جمهور ایران و از یاران روح‌الله خمینی در انقلاب ۵۷ بود اما سه سال پس از انقلاب مورد غضب خمینی و یارانش قرار گرفت و مجبور به ترک ایران شد. بنی‌صدر روز ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ پس از یک دوره مبارزه طولانی با بیماری در پاریس درگذشت. پیکر او در قبرستان Gonards شهر ورسای به خاک سپرده شد.
+40
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم اشعه مو‌های اموات زن که همانجا خاک شدند تحریکش نکند!
  20
  99
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به روح الله سلام برسون تو جهنم!
  22
  126
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به امید خاکسپاری همه روسای جمهوری اسلامی.
  15
  138
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  زمانی که این رییس جمهور بود تو پیشونی خانم‌های کم حجاب پونز فرو میکردند، اما تو گورسپاریش همه بی‌حجاب بودند!
  13
  123
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۰
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ای تو روحش سگ .....اید پرچم عراقو میکشیدند روش نه پرچم اینو. خائن وطن فروش لیاقتش یه دشداشه بود
  24
  106
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  مرتیکه ، یه انسان نما کمتر
  22
  100
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
  ۲۶
  Esperanto - لندن، انگلستان

  سلام داداش همون سنتی استفاده کن صنعتی بهت نمی سازه.نمیدونم بعضی ها واقعا از رویدادهای پس از انقلاب خبر ندارند یا از بی خبری بقیه میخواند سواستفاده کنند.قرار بود طبق یک قطعنامه که تمام خواسته های ایران در نظر گرفته شده بود امضاء بشه که در لحظات آخر ایران منصرف شد بعدها در مورد علت آن گفتند آخوندها نمیخواستند این پیروزی به اسم بنی صدر ثبت بشه.بعد عده ای حنجره پاره میکنند بنی صدر خائن بود و .. بنی صدر اتئلاف خودش رو با مجاهدین بهم زد که میگفت تنها یک خائن میتونه به خاک دشمنش پناه ببره.بنی صدر هم مثل خیلی از انسانها اشتباهاتی داشت ولی اونقدر مرد بود وقتی دید اشتباه میکنه از راه اشتباهش برگرده.بنی صدر نمی تونست مثل بقیه با تظاهر و ظاهر سازی همچنان تو قدرت باقی بمونه؟بعد عده ای دانسته یا ندانسته یا اون رو خائن خطاب میکنند یا به نظرش در مورد حجاب و مو زن می تازند.و این دقیقا به این معناست که دست مخالف های ایشون خالیه و مجبورند به آسمان ریسمون بچسبند.در آخر اونهایی که پونز می چسبوند همونهای هستند بعدها اصلاح طلب شدند و هنوزم سر سفره انقلاب تشریف دارند.
  57
  30
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱
  ۲۶
  Esperanto - لندن، انگلستان
  حالا به نظرتون خائن چه کسانی هستند؟آنهایی که باعث طولانی شدن جنگ شدند؟یا آنها که با اینکه میدونستند عملیات لو رفته بر انجامش پافشاری کردند ؟لطفا آدرس اشتباه ندید چون فقط روسیاه ایش برای خودتون می مونه ولی اگر از کامنت گذاشتن ارتزاق میکنید که هیچ.هرچقدر من و امثال من بنویسیم روی امثال شما تاثیر نمیگذاره.
  31
  26
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. من اگر خائن می‌‌دانم. به خاطر موضع او تا اخر مرگش بود.هرگز امام دیوانه را محکوم نکرد. چون امام او.را پسر معنوی خود می‌‌دانست. همیشه می‌‌گفت. دور و بر امام بد هستند. امام.خودش خوب است.به تاریخ ایران بدکار بود.یک افشا گری. نقش قطب زاده .و ساخت و ساز او با آمریکا. برای سرنگونی پهلوی. نقش خودش. با حزب کمونیست و چپی‌ها فرانسه. و فریب دفتر جان پل سارت. با ترجمه و سانسور رساله امام امت. و دستکاری آن.که لومند و چپ فرانسه. امام را گاندی دوم. نام گذشتند.تمام زندگی‌ خود را وفق یک سیستم فاشیستی مذهبی کرد. بدون ندامت .بدون افشاگری. حتا از هم مسلک خود دکتر سنجابی هم یاد نگرفت. که در کتاب خود ۷۰ سال تجربه.با گذشته خود. تصفیه حساب کرد. و نوشت. بزرگترین اشتباه سیاسی ما. بر خورد نادروست.با پهلوی بود.هرگز نگفت. اشتباه کردم. مولا علی‌. اولین سوسیالیست جهان نبود. بلکه جرار ایران بود.البته رفتار او را در اعدام خلبان‌ها پادگان نوژه را هم فراموش نکرده.که با وجود مخالفت امام ننگ.و خلخالی و رفسنجانی .همه را آزاد کرد.ولی در پشت آن هم یک هدف داشت.
  10
  52
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. آزاد نکرد.چون اعدام خلبان ها را خیانت می‌‌دانست.بلکه به آن‌ها محتاج بود.اول جنگ بود.ولی با یک مویز .قلندر نمی‌‌شوید. تمام زندگی‌ پر از ریا.اشتباه سیاسی.همراه با جرثومه فساد تاریخ ایران .کاست آخوند. که نقش آنها از زمان. فتعلی شاه روشن است. راز‌ها که به قبر برد. می‌‌توانست. روشن گر نسل جوان باشد. انسان‌ها که سال‌ها برای یک هدف مزخرف مبارزه. و می‌‌بینند که همه آن فقط حرف مفت بود. یک سیستم مدافع خود فریبی در آنها ایجاد میشود.و امروزه هم هنوز می‌‌بینیم. امت فرخ نهگدار .که با دامن کوتاه و چادر در کیف دستی.در جلوی سفارت لندن صف بسته برای ری دادن. پان ایرانیست‌ها ایرانی‌.که پر صدا تر. از طوله بسیجی زوزه می‌‌کشند. در پشت سر شیخ علی‌.وطن وطن .ترک ترک. مغول مغول. انگار که شیخک .کاوه اهنگر آن‌ها است. اشتباه شدنی است.ولی شرف سیاسی ارزش زیاد دارد. اگر کاری انجام. باید هم به قول خودشان. بیضه اسلام داشت باشی‌. و اعتراف به اشتباه سیاسی خود. کنید.نداشت. هم مسلکان او کم نبودند. سنجابی. خوهی. کسراهی. ناطق. میر فطروس.خواهر زاده شیخک شیخ علی‌ همین دو روز پیش
  9
  41
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
  ۵۱
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  هرکسی که به سقوطِ شاهنشاه کمک کرد خائن و بیشرف بوده و هست . هرکسی دستِ کثیفِ اون خمینی ملعون رو میبوسیده نه شرف داره و نه ناموس . انقلاب فرزندان خودرا میبلعد شامل حال همین افراد و همه اون آشغال هایی که کمک به انقلاب کثیف خمینی کردن (( چه چپی و چه مجاهد و توده ایی )) میشه . همون انگلهایی که انقلاب کردن و در آخر خودشوت هم یا اعدام شدن یا فرار کردن و اون آتیشِ کثیفِ ٥۷ که در آخر دامنگیر خودشون شد . لعنت به همه شون و ....تا ابد❤ جاوید شاه ❤
  13
  73
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. گرامی، امثال بنی صدر ، از آخوندها خطرناک‌تر هستند ، چرا که با ظاهر کت و شلواری و چند سال تحصیل در فرانسه و غرب ، سعی در بزک کردن چهره منفور اسلام گرایی دارند ، وقتی که ارازل اسلامی با شعار یا روسری یا تو سری به جان دختران ایرانزمین افتادند و با پونس بهشان حمله می‌کردند ، همین بنی صدر از اشعه تحریک آمیز موی زن صحبت می‌کرد .
  6
  45
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. حق باشماست.او بعنوان سیاستمداراشتباهاتی داشت ولی خائن به کشور نبودوبرای همین راهش را از منافقین سریعأ جداکرد.این سبکبال و زرتشت واکثر قریب به اتفاق کاربران،مشتی معاند وعدوی زمان هستندوهیچ ازهیچ نمیدانند.
  32
  5
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  حتی مدتی پیش،در داخل کشور بحث بود که بنی صدر که بیماریش به اوج رسیده بود،به ایران سفرکند تا درایران به خاک سپرده شود.بنابراین بحث خیانت درکار نبود،چون اوخائن نبود،ولی شاه مخلوع ومنفورومعدوم وملعون ومشئوم ومنحوس سابق،خائن(خیانتکار) و سرسپرده ووابسته ودلبسته به غرب بود،اما اینجا اورا روسفید نشان میدهندوهرازچندگاهی اورا با انواع واقسام ویدیوهاوعکس ها تطهیرمیکنند!درمجموع،بنی صدر هرگز خائن نبودولی چند اشتباه سیاسی داشت.
  37
  5
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ارادتمندم.
  3
  18
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. البته که نسبت به حکومت آخوندی خائن نبود و فقط بخاطر بعضی اختلافات جزئی با ارباب شما با لباس زنانه و چادر به سر زد به چاک، اما نسبت به ایران و ایرانیان یک خائن بالفطره محسوب میشود.
  3
  15
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  این رفت پاریس، وگرنه کی بخاطر استیضاح فرار میکنه خارج. اون موقع مد بود مثل خمینی می رفتن پاریس،خمینی دوم میخواست بشه. اما رفسنجانی زرنگتر بود دانشگاه ازاد زد منطقه آزاد زد مردم سرشون گرم دکترا گرفتن و بیزینس شدند دیگه خمینی۲ ظهورنمیکنه
  4
  5
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۴۳
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  بعضی‌‌ها عادت کرده ا‌ند که بیایند اینجا و به این و اون فحش بدهند بلکه بیشتر " مثبت " بگیرند ! زمانِ شاه هم همین کار را کردید ! فقط برای اینکه " روشنفکر " جلوه کنند ، افتادند دنبالِ شاملو و شریعتی‌ و اینا و به شاهِ مملکت فحش دادند !!! شما که هنوز " بختیار " را خادم ! و " بانی‌ صدر را خائن میدانید ، چگونه میتوانید امیدِ فردای ایران باشید ؟ حل آنکه او دستنشاندهِ کسی‌ بود که قبل از پیشنهادِ نخستوزیری به او ، ایشان را دیکتاتور مینامید اما برای به دست آوردنِ قدرت ، نخستوزیری را از همین به گفته او : دیکتاتور ! قبول کرد ، حال آنکه " بنی صدر " که منتخبِ ملت در یک انتخاباتِ آزاد بود ، زمانی‌ که در اوجِ قدرت بود ، با دانستنِ خطراتِ پیشِ رو ، در مقابلِ سپاه و حزبِ جمهوری اسلامی ایستاد ! بر خلافِ دروغِ بزرگِ دروقگویانِ بی‌ شرم ! ایشان هم مخالفِ حجابِ اجباری بود و هم به خاطرِ آن در مقابلِ خمینی ایستاد و رو در رو او را " ماکیاولیست " خواند !‌ای " ...." بر دروقگویان و تحریف کنندگانِ تاریخ !
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۳
  ۴۳
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  اگر چه بنی صدر در همراه شدن با انقلاب اشتباه کرد اما او هرگز به ایران خیانت نکرد و با ایستادن در مقابلِ " دیکتاتوری " آن اشتباه را جبران کرد در حالیکه بختیار ! هم اشتباه کرد و هم با دشمنانِ ایران ، چه در زمانِ کودتای نوژه و چه در زمانِ جنگ همراه شد و به ایرانِ عزیز خیانت کرد !
  2
  2
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.