عذرخواهی بیوک میرزایی پس از «قالتاق» نامیدن اژه‌ای

صدای آمریکا :بیوک میرزایی، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با «قالتاق» نامیدن رئیس قوه قضاییه ایران واکنش‌های گسترده ای در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

آقای میرزایی که در یک برنامه زنده تلویزیون دولتی ایران حاضر شده بود، در بخش شناخت چهره‌ها، با دیدن تصویر غلامحسین محسنی اژه‌ای او را «اون قالتاق» نامید.

بیوک میرزایی همچنین با مشاهده عکس علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، گفت «لاریجانی‌ها دیگه»، و در پی اصرار مجری نام او را «قاسم لاریجانی» عنوان کرد.
این ویدئو و واکنش‌های این بازیگر سینما و تلویزیون، دستمایه طنز میان کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، به‌ ویژه در توییتر، شده است و با به کار بردن هشتگ «اون قالتاق» به این موضوع پرداختند.

اما همانطور که برخی کاربران شبکه های اجتماعی پیش‌بینی کرده بودند، آقای میرزایی ساعاتی بعد مجبور به عذرخواهی یا به تعبیر برخی «اعتراف تلویزیونی» شد .
عمار ملکی، تحلیل‌گر سیاسی، در توییتی در واکنش به این ویدئو نوشت، همه می‌دانند مملکت دست «اون قالتاق» و «اون قاسم» و «اون قاتل» است و «دیگر از دل به زبان آمده» است و «در برابر دوربین هم خواسته و ناخواسته خود را عیان می‌کند.»
مصطفی عزیزی، کارگردان پیشین سریال‌های تلویزیونی در ایران، با تکرار اصلاحات مورد استفاده بیوک میرزایی، نوشت: «این بابا اون قالتاقی است که با قاسم لاریجانی (ترکیب قاسم سلیمانی و علی لاریجانی) مملکتی را خانه خراب کردند.»
علی ملیحی، روزنامه‌نگار، با پیش‌بینی عذرخواهی اجباری آقای میرزایی از اژه‌ای گفت: «به زودی: دیدار صمیمانه بیوک میرزایی با اون قالتاق».
کاربرانی نیز به گاز گرفته شدن عیسی سحرخیز توسط محسنی اژه‌ای در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات در سال ۸۵ اشاره کرده‌اند.

کامبیز غفوری، روزنامه‌نگار، به طنز نوشت: «سوال امتحانی سال‌های پسا جمهوری اسلامی: - نام رئیس قوه قضائیه حکومت اسلامی که گاز می‌گرفت چه بود؟ +غلامحسین محسنی اژه‌ای - مردم او را چه می‌نامیدند؟ + اون قالتاق».
برخی کاربران نیز به «سوت بلبلی زدن» محسنی اژه‌ای اشاره کرده‌اند. مثلا کاربری به نام سینا شکوهی که نوشت:
اشاره او به این سوت زدن آقای اژه‌ای در سال ۹۸ است:

    «عذرخواهی» بیوک میرزایی: خواستم به مهران رجبی بگویم «قالپاق» به «اون بابا» گفتم «قالتاق»

ساعاتی بعد، بیوک میرزایی در یک برنامه تلویزیونی دیگر در گفت‌وگویی تلفنی با همان مجری گفت: «من با مهران رجبی شوخی دارم و به دلیل زبلی وی، خواستم به او بگویم قالپاق، وگرنه «اون بابا» [محسنی اژه‌ای] به زندگی من خدشه‌ای وارد نکرده که بگویم قالتاق.»

توضیح او موجب خنده مجری شد و در حالی که سعی می‌کرد نخندد، گفت که خنده او هم به دلیل «شیطنت‌های مهران رجبی» است و «آن‌ورآبی‌ها»، «معاندان»، و «براندازان» منظرند ماهی خودشان را بگیرند.

هدیه کیمیایی، روزنامه‌نگار، نوشت: «صدا و سیما چند ساعت بعد از این که بیوک میرزایی به اژه‌ای گفت "اون قالتاق" برای اعتراف اجباری او را روی خط مصاحبه تلویزیونی آورد و او در میان سر تکان دادن مجری برنامه گفت: من اصلن قالتاق تو دهنم نمی‌چرخه، خواستم بگم قالپاق.»
عذرخواهی اجباری در برنامه‌های تلویزیونی در ایران امر نادری نیست و پیش از این نیز اتفاق افتاده است.

سعید ملکی، روزنامه‌نگار نوشت: «فقط حال بیوک میرزایی را الان باید جویا شد.
+72
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اصلا منظورش "قالپاق" بود، ناخود آگاه می‌خواست بگه اژه‌ای قبل از انقلاب قالپاق دزد بود!
  6
  100
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۷
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن

  دیگه چرا عذرخواهی!؟ تازه بهش خیلی حال داده که گفته اون قالتاق و نگفته اون بی شرف جانی و فاسد و لاشی. واقعیات رو که نمیشه ماستمالی کرد.
  70
  105
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۳
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  همینکه اینطوری به دست و پا افتاده اند تا با ماله کشی وسیع این قالتاق را تطهیر کنند نشان دهنده این است که همگان به قالتاق بودن اژه ای واقفند.
  6
  96
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به درستی حرف راست از دهانش بیرون پریده است.
  4
  101
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۳
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  درس عبرتی باشد برای اشخاصی که اینجا به امثالهم تیکه و متلک انداخته می‌کنید. روزی خواهد آمد که در ملا عام مجبور به عذرخواهی و مالی افتاده کنید. آدم کچل بشه، کنف نشه.
  124
  59
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
  ۵۱
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ

  Momiji - توکیو، ژاپن. دوست عزیز خوب فکر می‌کنید چکار باید بکنه غیر از عذرخواهی؟. هنرمند عزیز ازدست رفته زندگیش بخاطر فوت همسر نابودشده هیچ کس هم کمکش نکرد. اگر معذرت نمی‌خواست سر کارش با کی و چی بود؟ کدوم از ما مردم ازش حمایت میکردیم وقتی میرفت بازداشتگاه ....؟ حمایت مجازی که دردی رو دوا نمیکنه. اگر بحث حمایت باشه باید مردم بریزن بیرون تا حکومت طرف رو آزاد کنه. ولی در ایران از این حرکت‌ها داریم اصلا؟ دختر رو وسط خیابون با تیر زدن خون از حلقش بیرون زد همه الان فراموش کردیم . قهرمان کشتی رو فرستادن اون دنیا الان کی یادشه ؟ چیکار کردیم برای اینها ؟. ۴۰ سال شد می‌خواهیم حکومت عوض کنیم و می‌گفتیم اینها رفتنی هستن چی شد. خوب اون بیچاره راهی جز معذرت خواهی نداشت.
  3
  37
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
  ۵۵
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  یک کشور را اجیر کردند تا یک حرف راست را بکنند دروغ تا یک قالطاق واقعی ناراحت نشود
  3
  32
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  یک خانه لاکچری و رویائی برای بیوک میرزائی عزیز تدارک دیده اند:متراژ:2x2 متر امکانات:ندارد سیستم بهداشتی:ندارد مکان:زندان اوین ! 😀
  23
  7
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  بیوک میرزایی بچه محل قدیم ماس. منطقه فلاح-امام زاده حسن. فکر کنم هنوزم در اون محل زندگی میکنه. آدم شریفیه.
  61
  11
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  معلومه تهدید شده. ولی حرف زده را هر گز نمیشه جمعش کرد مخصوصا وقتی حرف دل مردم باشه. برایش آرزو سلامتی از دست این قالتاقها دارم
  2
  30
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::نسل بی سواد - اسلو، نروژ::]. عزیزم گل گفتی. این رذل عمامه به سر از صد تا قالتاق حقه بازتر و خونخوارتر است ولی با مردم ماست و بی تفاوت همان بهتر که حرفش را پس گرفت ولی این باعث نمیشود که ان عقرب در جائی زهرش را نریزد
  3
  23
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۵۲
  Vartanchortan - هامبورگ، آلمان
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. تهدید نشده احتیاج داره میدونی احتیاج یعنی چی؟احتیاج به خونه داره اززنش طلالق گرفته خونه به اسم زنش بوده انگاری
  10
  2
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::Vartanchortan - هامبورگ، آلمان::]. تو که خیلی میفهمی میخوای بگی همه اونایی که تا حالا عذر خواهی کردند طلاق گرفتند و خونه نداشتند؟
  0
  6
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  با قالتاق بازی دارند واژه به کار برده شده قالتاق را قالپاق جا میزنند ،
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.