تهدید جدید داعش: شیعیان «از بغداد تا خراسان» در امان نخواهند بود

گروه داعش از زمان تاسیس تا امروز بارها به مسلمانان شیعه در عراق، سوریه و افغانستان حمله کرده استبی بی سی :گروه داعش بار دیگر در جریان تبلیغات مذهبی‌اش، شیعیان را "خطرناک" توصیف کرده و آنها را تهدید کرده که از "بغداد تا خراسان" هدف حمله قرار خواهد داد.

در سرمقاله تازه‌ترین شماره نشریه هفتگی "النبا" که توسط کانال تلگرام این گروه منتشر می‌شود، تاکید شده که اعضای این گروه به "اماکن نیایش و مراکز" شیعیان نیز حمله خواهند کرد.

از زمان بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان، گروه داعش در این کشور که با نام "داعش خراسان" فعالیت می‌کند، حملاتی علیه شیعیان این کشور انجام داده است.

در یکی از مرگبارترین این حملات که حدود یک هفته پیش رخ داد، دستکم ۵۰ نفر که برای شرکت در نماز جمعه در مسجدی در کندز جمع شده بودند، کشته شدند.

تهدیدهای جدید داعش نیز ساعتی قبل از حمله تازه این گروه به نمازگزاران شیعه در قندهار منتشر شده است.

در آن حمله که روز جمعه (دیروز) رخ داد، دستکم ۴۰ تن در مسجدی در قندهار کشته شدند.
نشریه النبا توسط کانال تلگرام داعش به شکل هفتگی منتشر می‌شوددر سرمقاله نشریه "النبا" تصریح شده که حملات به شیعیان ادامه خواهد یافت.

در این مطلب آمده است که "دشمنی شیعیان با سنی‌ها" در حال افزایش است و پیروان این مذهب در حال تثبیت "هلال شیعی" در خاورمیانه هستند.

"هلال شیعی" اصطلاحی است که عموما برای توصیف آنچه "تهدید شیعیان" در خاورمیانه خوانده می‌شود به کار می‌رود و اشاره‌ای است به مناطقی که شیعیان در آن از اکثریت جمعیتی برخوردارند.

این مناطق از شمال شرقی عربستان و بحرین آغاز می‌شود و علاوه بر کشور ایران، شامل بخش‌هایی از کشورهای عراق، سوریه و لبنان نیز هست.

علاوه بر گروه داعش، رقبای منطقه‌ای ایران نیز هر از گاهی از این اصطلاح برای اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه استفاده می‌کنند.

در سرمقاله نشریه "النبا" آمده است: "هر زمان که رافضی‌ها [صطلاحی که سنی‌های تندرو برای توهین به شیعیان از آن استفاده می‌کنند] در یک کشور، شهر یا حتی یک روستا به قدرت می‌رسند، اولین اقدامشان راه‌انداختن جنگی با سنی‌هاست."
اعضای داعش معتقدند که نه تنها در برابر شیعیان، بلکه در میان گروه‌های سنی نیز آنها تنها گروهی هستند که به نسخه واقعی اسلام اعتقاد دارند و باقی مرتد هستنددر این مطلب همچنین به طور مشخص به شیعیان هزاره افغانستان اشاره شده و آمده است که آنها متحد ایران هستند و در کنار نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با داعش جنگیده‌اند.

اقلیت هزاره در افغانستان از جمله اقوام این کشور هستند که به طور مرتب هدف آزار و گاهی حملات سنی‌های تندرو قرار می‌گیرند.

در عین حال حملات گروه داعش به شیعیان خلاصه نمی‌شود و این گروه، مسلمانان سنی را نیز که با آنها مخالفت کنند، هدف قرار می‌دهند.

این گروه در حال حاضر با گروه اسلامگرای طالبان نیز مخالف است و حملاتی به طالبان انجام داده است.

در مطالب نشریه "النبا" طالبان متهم شده است که از آمریکا کمک تسلیحاتی و مالی دریافت می‌کند.

داعش همچنین گروه اخوان‌المسلمین را که یک گروه اسلامگرای سنی است، به "ارتداد" متهم می‌کند.
+74
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دمت گرم داعش، بزن همه شون رو نفله کن و امیدوارم آخر کار از خوشی سکته بزنی و خودت هم سَقَط بشی!
  30
  65
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  یک جاهل پر از عقده یک سنگ انداخت ته چاه حالا هزارعاقل خردمند در 14قرن نمی تونن این اسلام زدگان رو از تحجر نجات بدن!. همه چی از عوام مسلکی میاد.یکی میگفت بذار همش دروغ باشه.من دلم خوشه در کنار دزدیهام(حالا اینو که نگفت ولی من میدونم) نماز جماعتم ترک نمیشه و همین جمع دوست و همسایه و هم محلی یه جای دیگه بازم دور هم هستیم.فقط ترس هست و مادرذات متظاهر بودن
  9
  42
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
  ۳۱
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  تو اون شیعیان و سنیان با هم! ایرانیان واقعی اصلا مسلمان نیستن میخواهد شیعه یا سن یا هر نکبت دیگه!لعنت به این مذاهب نکبت که همه جا باعث فلاکت و بدبختی هستند از هر نوعش! و چه بدشانس بودیم ما و اجدادمان که زادگاهمان در این نقطه خاص جغرافیایی کره زمین (خاورمیانه) جایی که مرکز ظهور تمام ادیان شر ابراهیمی بوده درآمد!و گرفتار بین مزخرفترین کشورهای دنیا از هر طرف!
  10
  48
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این نتیجه ی مبارزه ی بی دلیل با امریکا در افغانستان بود. امریکا با زرنگی از افغانستان بیرون رفت و سگ و گربه را به جان هم انداخت. حالا شما گربه هستید. تا حالا دو تا مسجد شما منفجر شده است و این نهضت ادامه دارد و یک آغاز است
  9
  40
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این نتیجه ی مبارزه ی بی دلیل با امریکا در افغانستان بود. امریکا با زرنگی از افغانستان بیرون رفت و سگ و گربه را به جان هم انداخت. حالا شما گربه هستید. تا حالا دو تا مسجد شما منفجر شده است و این نهضت ادامه دارد و یک آغاز است
  10
  16
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
  ۴۸
  parsaus - امریکا، ایالات متحده امریکا

  من چیزی از سیاست نمیدونم اما سوالام از مردم خاور میانه این هست آمریکا اگه تو افغانستان بود این وهشیهای طالبان و دأش جرات داشتن نتق بکشن .حالا ما آمریکای‌های بد امدیم بیرون خودتون جمعش کنید و دیگه نگین آمریکا اینجا چیکار میکنه
  11
  38
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  اینا ربطی به داعش ندارند و‌مشخصه اون سپاه محمد پاکستان پشت این‌داستانهاست. باید با همون روش خودشون در پاکستان بهشون جواب‌داد.
  7
  25
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان

  به این می گویند فکر ناب و سرمایه گذاری موساد و سیا برای کشتن مسلمانها توسز همدیگر. هدف اصلی داعش مبارزه با کلافر است اما تا حالا چند نفر غیر مسلمان را کشته اند؟ بر ماست که بر ماست . جهالت عامل اصلی اینها است بس
  5
  25
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  این داعشی ها یا با شیعه های سوریه قراداد مخفی بستن یا تو مدرسه موقع درس جغرافی خوابشون برده بوده. :D
  2
  11
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
  ۲۲
  romano - تهران، ایران
  بعد از فحاشی‌های مفصل یک عده که همه چیز را سطحی میبینند. باید گفت اینها نیروهای پروکسی آمریکا و اسراییل و عربستانن. آخه خود شما یک لحظه فکر کنید الان در حکومت ملایان در تهران کدام گروه افراطی مسلمان دیگری میتواند رشد کند؟ تامین مالی و لجستیک شود؟ چقدر شما ساده دلید. اینها اصلا با اسلام افراطی مشکلی ندارند هدف اینها ایران است همین خبر بی بی سی بنوعی حمایت از حکومت ایران است. کشور شما کشوری با ذخایر عظیم گاز و مردمی ملی گراست که آینده دنیا روی آن میچرخد. خیالتان تخت دین خرکی از نوع اسلام و مسحیت و غیره تا ابد طرفداران خود را خواهد داشت اما آنچیز که قابل شکلگیریست جغرافیای کشورهاست مثال آفریقا و منابع عظیم آن خاورمیانه خودمان از کشور طالبانی بگیر تا کشور آینده تنبان کردی و ...
  6
  3
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰
  ۵۹
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  بالای ۹۵ درسد دشمنی مسلمانان با خودشونه! بزرگترین دشمن قرآن همانا قرآن است با آیات جنایی، احکام پایین تنه اش و ضد و نقیض گوییهایش بشکل «ناسخ و منسوخ» همچنین داستانهای بی سر و ته و احمقانه که از ادیان دگر کپی برداری شده!.
  2
  5
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.