طالبان اعدام در ملاء عام را ممنوع کرد

دولت تحت اداره طالبان در افغانستان طی حکمی اجرای علنی اعدام مجرمین در این کشور را به جز در مواردی که دادگاه عالی حکم به اجرایش داده باشد، ممنوع اعلام کرد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه تریبیون، این تصمیم در جریان یک نشست کابینه افغانستان که اواخر روز پنجشنبه برگزار شد اتخاذ شد. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان بعد از این نشست اظهار کرد، هیچ مجازاتی وقتی لزومی برای عمومی کردن مجرم وجود نداشته باشد و تا زمانی که یک دادگاه حکم به اجرای علنی مجازات نداده باشد به این طریق اجرا نخواهد شد.
 
او اضافه کرد: اعدام و به دار آویختن علنی نباید تا زمانی که دادگاه عالی حکم به چنین اقدامی نداده است، اجرا شود.
 
این سخنگو همچنین تاکید کرد که مجازات مجرم باید به عموم مردم توضیح داده شود تا مردم از جرم اطلاع یابند.
 
ماه گذشته میلادی طالبان بعد از کشتن چهار آدم ربا در یک تیراندازی در شهر هرات در غرب افغانستان اجساد این چهار فرد را از جرثقیل آویزان کرد.
 
مولوی شر احمد مهاجر، معاون والی استان هرات گفت اجساد این مردان در همان روز کشته شدن در چند منطقه به صورت عمومی به نمایش گذاشته شدند تا "درس عبرت" شود که آدم ربایی تحمل نخواهد شد.
 
بر اساس تصاویر منتشر شده، همچنان که نیروهای طالبان پیرامون خودروی حامل این اجساد جمع شدند جمعیت مردم نظاره گر بودند.
+68
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  بله اعدام در ملأ عام صورت خوشی ندارد! چون جان یک نفر را می گیرد، آنها اعدام های دسته جمعی و بویژه بمب انتحاری را بر اعدام در ملأ عام ترجیح می دهند، در اینگونه جنایت تعدادی بچه و زن هم ریز ریز می شوند که آنها را بهتر ارضا می کند، مسلح شدن مردم مظلوم افغانستان تنها راه نجات آنها از این گروه چند صد نفری قاتل و جنایتکار است
  2
  26
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  آفرین،؛بابا بازم طالبان؛آخخخخخخخخ چققققققدر شما رئوف هستین آخه!!؛تو ملا عام اعدام خوب نیست تو ملا خاص اعدام میکنن!!؛یه اعدام همچین شیطون بلا!!..؛البته از شوخی گذشته همین که اینو میگن خودش خیلیه یعنی اینکه به یه فهم کج و موجبی از حقوق بشر رسیدن،حکومت داعشی شیعی تو ایران در حد همین فهم رو ساده هم ندارن!..
  2
  26
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  تحوش اسلامی یواشکی.
  2
  11
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.